Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°21°
1 października 2018

"Okno na Europę" w SP nr 6

"Okno na Europę" w SP nr 6
fot. SP 6

To było niczym otwarcie „Okna na Europę”. Uczniowie wybrali mistrza w podrzucaniu naleśników, ale też poznawali zwyczaje świąteczne innych krajów i pisali dyktando z języka angielskiego oraz doskonalili się w informatyce. Wszystko to w ramach projektu unijnego, który doskonalił kompetencje pedagogów ze Szkoły Podstawowej nr 6, co zaowocowało ciekawymi projektami edukacyjnymi.  

Koordynatorem projektu jest nauczycielka języka angielskiego, ale brali w nim udział nauczyciele różnych przedmiotów. Mobilności były realizowane w 4 różnych lokalizacjach: Wielka Brytania, Malta, Irlandia oraz Szkocja. Dzięki takiej różnorodności miejsc i kursów, uczestnicy mobilności poszerzyli wiedzę językowo- metodyczną, rozwinęli kompetencje językowe, nawiązali kontakty międzynarodowe.

Swoje wspomnienia, w postaci fotografii niezwykłych miejsc, umieścili na wielkich tablicach będących stałą ekspozycją na korytarzu szkolnym.

Realizacja projektu wpłynęła pozytywnie na jego uczestników i stała się inspiracją do pracy z dziećmi i młodzieżą. Korzyści nabyte przez nauczycieli podczas realizacji projektu przełożyły się na całe środowisko szkolne. Przez cały rok trwania projektu uczniowie brali udział w wielu tzw. działaniach projektowych- konkurs na wykonanie flagi- „Barwy krajów anglojęzycznych”, konkurs świąteczny „ Christmas stocking”- popularyzujący tradycje i zwyczaje świąteczne w innych krajach. W ramach projektu zorganizowano VII Jastrzębskie Dyktando w języku angielskim dla uczniów z całego miasta. Urządzono warsztaty kulinarne - Pancakes day i wybrano mistrza w podrzucaniu naleśników. Doskonalono umiejętności z dziedziny informatycznej-  dzieci i nauczyciele poszukiwali QR kodowych jajek. Zorganizowano Dzień św. Patryka, którego obchody umożliwiły uczniom realizację pomysłów z dziedziny plastyki, muzyki, a także dostarczyły wiedzy historycznej i geograficznej. Projekt zakończył występ jastrzębskiego zespołu Stonehenge, grającego muzykę irlandzką.  Uczniowie poznali tańce tego kraju, czyli reel, reel, jig, hornpipe. Fotorelacje ze wszystkich  działań znajdują się na internetowej stronie Szkoły Podstawowej nr 6.

Erasmus Plus Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej to okno nie tylko na Europę, to okno na świat. Daje nauczycielom możliwość poznania nowych miejsc, ludzi o odmiennej kulturze i sposobie życia. Rozwija kompetencje zawodowe poprzez poznanie nowych metod pracy, a dodatkowo umożliwia doskonalenie umiejętności językowych.

Uczestnicy projektu Erasmus Plus- nauczyciele SP6 z Jastrzębia- Zdroju

 

                                                  .

Polub i udostępnij
Czytaj też

Po co nam Unia Europejska? Zaczęło się od... kanalizacji Po co nam Unia Europejska? Zaczęło się od... kanalizacji

Będą zajęcia stolarskie, jogi, tańca i inne dla seniorów Będą zajęcia stolarskie, jogi, tańca i inne dla seniorów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Gość01.10.2018 16:00

i Super