Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
3 października 2018

Policjanci nie chcą być żebrakami

Policjanci nie chcą być żebrakami
fot. NSZZ Policjantów

Także przedstawiciele jastrzębskiej Komendy Miejskiej Policji wzięli udział we wtorkowym proteście służb mundurowych w Warszawie.

- Także jastrzębscy policjanci pojechali do Warszawy, aby wziąć udział w proteście służb mundurowych. Zrobili to w czasie swojego urlopu. Nie wpłynęło to negatywnie na pracę naszej jednostki. Miasto miało zapewnioną odpowiednią obsadę funkcjonariuszy - mówi mł. asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

"Nie róbcie z nas żebraków!" - to hasło wszystkich służb mundurowych, które protestowały we wtorek w Warszawie. Wzięli w nim udział również jastrzębscy mundurowi. Policjanci chcą dodatkowych pieniędzy w budżecie państwa - po 650 złotych dla każdego funkcjonariusza, odmrożenie waloryzacji, przywrócenia poprzedniego systemu emerytalnego, płatne nadgodziny oraz zapewnienie 30 dni ochronnych przy zwolnieniu lekarskim, podczas których policjant miałby dostawać pełną pensję.

W całym kraju jest ok. 6 tys. policyjnych wakatów, a chętnych do służbie w Policji coraz mniej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Włamał się do myjni samochodowej Włamał się do myjni samochodowej

Policja poszukuje 45-letniego mężczyzny Policja poszukuje 45-letniego mężczyzny

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Realista03.10.2018 19:51

Spokojnie ludzie. Już niedługo PO dojdzie do władzy, będziemy mieli uchodźców którzy za te pensję na pewno pójdą pracować w budżetówce czyli policja, szkolnictwo i nie będą marudzić. Ja już jako policjant mam prawa emerytalne więc biorę 40% emerytury i jadę do Czech na taśme za 5 tyś.

gość03.10.2018 19:42

Całe życie nie płacą składek, a emerytura taka jak ostatnia wypłata!!! Nie pasuje więc niech się przebranżowią i tyle w tym temacie. Gdzie byli gdzy rządziło PO-PSL???

Seboc03.10.2018 17:49

Kasę z.polocje przekazać NFZ to oni ratują życie A ci tylko mandaty w głowie.

anonim :) 03.10.2018 17:46

bycie policjantem to nie taka prosta sprawa i wcale nie mają tak dużo praw jak jest "akcja", jest to praca wymagająca i moim zdaniem słusznie powinni więcej dostawać. Spójrzcie na sprawę ich oczami jak to może wyglądać. Policjant/ policjantka też człowiek, też są normalnymi obywatelami po pracy i należy im się godnie żyć.

Selio03.10.2018 15:14

Każdemu się należy , pracuje powinien zarobic

Kipi Kasza03.10.2018 11:56

Jaka praca taka płaca.

196203.10.2018 10:33

Nie złamało by chcieli? Jak jest złe to niech zmienia prace!! Stawianie do takiego protestu ramię w ramię z służba celna która głownie wykonuje prace w biurze jest śmieszne!! Wybrane pododzialy jak prewencja ,kryminalne ... Oczywiście należy sie reszta obibokow do 60 robić, i tak 25 lat to zdecydowanie za malo!! płatne chorobowe w 100%? A to z jakiej racji? Każda ich choroba wynika z wypadku przy pracy? Jeśli jest złe to niech wojsko przejmie ich kompetencje

Pokaż wszystkie opinie (11)