Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
3 października 2018

Policjanci nie chcą być żebrakami

Policjanci nie chcą być żebrakami
fot. NSZZ Policjantów

Także przedstawiciele jastrzębskiej Komendy Miejskiej Policji wzięli udział we wtorkowym proteście służb mundurowych w Warszawie.

- Także jastrzębscy policjanci pojechali do Warszawy, aby wziąć udział w proteście służb mundurowych. Zrobili to w czasie swojego urlopu. Nie wpłynęło to negatywnie na pracę naszej jednostki. Miasto miało zapewnioną odpowiednią obsadę funkcjonariuszy - mówi mł. asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

"Nie róbcie z nas żebraków!" - to hasło wszystkich służb mundurowych, które protestowały we wtorek w Warszawie. Wzięli w nim udział również jastrzębscy mundurowi. Policjanci chcą dodatkowych pieniędzy w budżecie państwa - po 650 złotych dla każdego funkcjonariusza, odmrożenie waloryzacji, przywrócenia poprzedniego systemu emerytalnego, płatne nadgodziny oraz zapewnienie 30 dni ochronnych przy zwolnieniu lekarskim, podczas których policjant miałby dostawać pełną pensję.

W całym kraju jest ok. 6 tys. policyjnych wakatów, a chętnych do służbie w Policji coraz mniej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Jest ślisko! Uwaga! Jest ślisko!

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Realista03.10.2018 19:51

Spokojnie ludzie. Już niedługo PO dojdzie do władzy, będziemy mieli uchodźców którzy za te pensję na pewno pójdą pracować w budżetówce czyli policja, szkolnictwo i nie będą marudzić. Ja już jako policjant mam prawa emerytalne więc biorę 40% emerytury i jadę do Czech na taśme za 5 tyś.

gość03.10.2018 19:42

Całe życie nie płacą składek, a emerytura taka jak ostatnia wypłata!!! Nie pasuje więc niech się przebranżowią i tyle w tym temacie. Gdzie byli gdzy rządziło PO-PSL???

Seboc03.10.2018 17:49

Kasę z.polocje przekazać NFZ to oni ratują życie A ci tylko mandaty w głowie.

anonim :) 03.10.2018 17:46

bycie policjantem to nie taka prosta sprawa i wcale nie mają tak dużo praw jak jest "akcja", jest to praca wymagająca i moim zdaniem słusznie powinni więcej dostawać. Spójrzcie na sprawę ich oczami jak to może wyglądać. Policjant/ policjantka też człowiek, też są normalnymi obywatelami po pracy i należy im się godnie żyć.

Selio03.10.2018 15:14

Każdemu się należy , pracuje powinien zarobic

Kipi Kasza03.10.2018 11:56

Jaka praca taka płaca.

196203.10.2018 10:33

Nie złamało by chcieli? Jak jest złe to niech zmienia prace!! Stawianie do takiego protestu ramię w ramię z służba celna która głownie wykonuje prace w biurze jest śmieszne!! Wybrane pododzialy jak prewencja ,kryminalne ... Oczywiście należy sie reszta obibokow do 60 robić, i tak 25 lat to zdecydowanie za malo!! płatne chorobowe w 100%? A to z jakiej racji? Każda ich choroba wynika z wypadku przy pracy? Jeśli jest złe to niech wojsko przejmie ich kompetencje

Pokaż wszystkie opinie (11)