Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°14°
3 października 2018

"Trzeba nadal walczyć o prawa kobiet"

"Trzeba nadal walczyć o prawa kobiet"

Panie z parasolkami i długimi sukniami przechadzały się po Parku Zdrojowym. Jednak nie tylko interesował je spacer. Głośno mówiły, a nawet krzyczały, że walczą o takie same prawa, jak mężczyźni, że dopominają się takiego samego traktowania.

Uczestniczki Regionalnej Konferencji Kongresu Kobiet w Jastrzębiu-Zdroju uczciły 100-lecie uzyskania przez Polki praw wyborczych oraz odzyskanie przez Polskę niepodległości. Podczas niego odbyło się kilka paneli dyskusyjnych. Poruszały tematykę historyczną, ale także współczesną. Panie uznały, że chociaż walka kobiet o prawa w naszym kraju została zapoczątkowana przed 100 laty, to jednak wymaga ona kontynuacji i wiele jest jeszcze do zrobienia. Jak chociażby w dziedzinie jednakowych pensji za tą samą pracę dla kobiet i mężczyzn czy prawa do świadomego planowania rodziny.

- Podczas kongresu wracałyśmy do roku 1918, ale przypomniałyśmy sobie też okres sprzed dwóch lat, gdzie jastrzębianki, ale i jastrzębianie, i dzieci wyszli na ulice podczas Czarnego Protestu. To było niezwykłe uczucie, warte przypominania - to był jeden z większych ruchów społecznych po 1989. Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem - te słowa były przewodnie naszego jastrzębskiego protestu i to jest aktualne. Cieszę się, że coraz więcej kobiet rzeczywiście chce startować w wyborach i angażować się w życie społeczne i polityczne - mówiła jedna z organizatorek Kongresu Ewelina Auguścik.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kobiety będą się bronić, kiedy trzeba - uderzą Kobiety będą się bronić, kiedy trzeba - uderzą

W Jastrzębiu powstanie Rada Kobiet W Jastrzębiu powstanie Rada Kobiet

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
chłop11.10.2018 13:55

a u nas w domu rządzi kobieta

Gość03.10.2018 23:10

Kto im prawa odebrał Gołąb? Bo chłopa to raczej nie mają. Przebieranki, krzyki zdiagnozować to trzeba.

Gość03.10.2018 22:27

Głupota z tym Kongresem i brak organizacji. Szymańska nie nauczyła się czytać stękała jak do porodu. Baby że Śląska się zjechały i wrzeszczy przy fontannie. Jak macie zabrane prawa to współczuję ale róbcie imprezy w domu. Kolejny durny pomysł samorzadnego.

gość03.10.2018 18:47

Czy im ktoś dzieci na siłę napłodził?
Takie kobiety, co dają a nie rodzą to należy tępić jak chwasty!!!
Niech im Hetmanowa wyrówna dochody do swoich lub jej zastępców!!!
W czym w ogóle problem?

gość03.10.2018 18:43

Czy to są "Niewolnice Izaury"? Kto im te prawa zabrał?
Niech idą pracować na dół w kopalni i wówczas niech się domagają!!!
Niech idą z tym do Sądu, a nie wrzeszczą na ulicy!!!
Ich żądania są śmieszne wręcz kompromitujące!!!

wierny03.10.2018 18:13

Po prostu przestańcie nas traktować przedmiotowo ! Jedna z drugą tylko posłodzi, zamruga oczkami potem zaciągnie w pościel, zaliczy trzy, cztery orgazmy i leci do innego. Ileż można znosić takie upokożenia. MY TEŻ MAMY UCZUCIA !!!

wierny03.10.2018 18:11

Po prostu przestańcie nas traktować przedmiotowo ! Jedna z drugą tylko posłodzi, zamruga oczkami potem zaciągnie w pościel, zaliczy trzy, cztery orgazmy i leci do innego. Ileż można. MY TEŻ MAMY UCZUCIA !!!

Pokaż wszystkie opinie (20)