Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 27°22°
3 października 2018

Pseudokibic zatrzymany przez policję. Stanie przed sądem

Pseudokibic zatrzymany przez policję. Stanie przed sądem
fot. KMP Jastrzębie

Jastrzębscy policjanci zidentyfikowali i przedstawili zarzuty pseudokibicowi, którzy podczas meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS 1962 Jastrzębie i Piast Gliwice o Puchar Polski, złamał przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Podejrzany to 37-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Grozi mu kara do 5 lat więzienia

- Jastrzębscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej identyfikują osoby, które podczas meczu  piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS 1962 Jastrzębie i Piast Gliwice o Puchar Polski złamali przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Prowadzone w tej sprawie przez kryminalnych czynności, a w szczególności skrupulatne oględziny nagrań z monitoringu oraz szczegółowe rozpoznanie środowiska pseudokibiców, doprowadziły do ustalenia i zatrzymania 37-letniego mieszkańca Jastrzębia. Podejrzany o posiadanie rac na meczu był zamaskowany, jednak nie przeszkodziło to śledczym w ustaleniu jego tożsamości i zgromadzeniu materiału dowodowego, pozwalającego na przedstawienie mu zarzutów. Grozi mu kara do 5 lat więzienia oraz zakaz stadionowy - mówi mł. asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Przypominamy, że osoby które podczas imprezy sportowej używają elementów odzieży lub przedmiotów, dzięki którym ich identyfikacja jest utrudniona lub niemożliwa podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2 tys. zł. Przestępstwem jest również wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej broni, wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych, materiałów wybuchowych lub innych niebezpiecznych przedmiotów. Osoba, która łamie ten zakaz popełnia przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakazy wstępu na imprezę masową.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Stadion Miejski jednym z najbrzydszych w Polsce? Stadion Miejski jednym z najbrzydszych w Polsce?

GKS 1962 przegrywa z ŁKS 0:2 GKS 1962 przegrywa z ŁKS 0:2

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
matka06.10.2018 14:29

A ja jestem za. Mam dwójkę małych dzieci. Dla mnie nie jest kibicem koleś, który idzie z bandą innych, w dresach z zakrytą twarzą, środkiem ulicy i rzuca petardy pod samochody i drze ryja "kur**" itp... już nie mówiąc o tym, że nie powstrzymują się ze słownictwem nawet w towarzystwie dzieci, mówiąc do matki (z jednym dzieckiem w wózku a drugim trzymającym się ręki) tekst "ale bym Cię ruchał"...

5 lat prac04.10.2018 11:22

Nie grozi mu tylko powinien mieć nie wyjęte 5 lat robót na rzecz naszego miasta.

Janusz Tracz do "to ja"03.10.2018 18:40

popisales sie inteligencja chlopczyku hehe

Gość03.10.2018 18:26

Wystarczy wejść na fb tam pełno zdjęć kto odpala :)

to ja 2 03.10.2018 13:20

Urok piłki nożnej to wyzwiska i gwizdy? Kolejny intelektualista.

Waldi03.10.2018 12:48

Wczoraj w Warszawie milicjanci tak protestowali, płakali, że im źle. A tu proszę, cały sztab pracował przez tydzień, aby złapać groźnego bandytę i wsadzić go na "piątaka" do puchy, za odpalenie racy!!! Mam nadzieję panowie "strurze" prawa, że wjechaliście temu gangsterowi od racy, na chatę o szóstej rano, powalając go na glebę i głośno krzycząc.

Janusz03.10.2018 12:31

5 lat więzienia. Super, kundelki złapały groźnego przestępcę. Można wychodzić z domów, wasze rodziny są bezpieczne.

Pokaż wszystkie opinie (8)