Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
3 października 2018

Jastrzębskie pomysły na biznes

Jastrzębskie pomysły na biznes Zobacz więcej zdjęć
fot. UM Jastrzębie

Innowacyjne pomysły na biznes, a także stwarzanie dogodnych warunków do inkubowania nowych przedsięwzięć gospodarczych były głównymi tematami II Konferencji Gospodarczej „Partnerstwo poprzez gospodarkę”.

Konferencja odbyła się 1 i 2 października w Jastrzębiu-Zdroju. O ile pierwsza konferencja pokazywała firmy o ugruntowanej pozycji na rynku lokalnym i ogólnopolskim, o tyle podczas tegorocznej edycji organizatorzy skupili się na młodych inicjatywach gospodarczych i niecodziennych pomysłach na biznes.

- W konferencji uczestniczyło wiele firm, które realizują bardzo ciekawe pomysły na biznes. Najbardziej cieszy mnie obecność tych nowych, niejednokrotnie innowacyjnych przedsięwzięć. Jako miasto budujemy pozytywny klimat dla rozwoju przedsiębiorczości. Chcemy wspierać takie niecodzienne inicjatywy, tworzyć jak najwięcej możliwości do rozwoju dla młodych. I ta konferencja jest tego przykładem - podsumowuje Anna Hetman, prezydent miasta.

Podczas konferencji po raz pierwszy światło dzienne ujrzała innowacyjna ławka miejska, która prócz tradycyjnych funkcji, takich jak ładowanie telefonu, ma czujnik pomiaru jakości powietrza. Wyposażona jest również w oświetlenie, którego barwa sygnalizuje stan powietrza w jej otoczeniu.

Chcieliśmy kilka nowych technologii tutaj zastosować. Szczególnie na Śląsku jest problem z jakością powietrza, często sięgamy po aplikacje, aby sprawdzić tą jakość. My stwierdziliśmy, że lepiej to przedstawić w sposób namacalny. Te kolory będą informowały o jakości powietrza - mówią twórcy ławki Michał Kaczorek i Michał Szyszkowski.

O stawianiu pierwszych kroków w biznesie i determinacji w dążeniu do wyznaczonego celu mówili także właściciele Winnicy Laguna i Browaru Jastrzębie.

- Produkuję wino w Boryni. To moja pasja. Bo do biznesu trzeba mieć serce i nie poddawać się - mówił Lecz Sikora z Winnicy Laguna.

Konferencja była też platformą wymiany doświadczeń i spostrzeżeń samych przedsiębiorców.

Po raz drugi miałam okazję uczestniczyć w konferencji gospodarczej w Jastrzębiu-Zdroju. I muszę stwierdzić, że tegoroczna edycja pokazała, że w mieście zwrócono wreszcie uwagę na rozwój  gospodarczy. I nie są to tylko deklaracje. Bardzo ciekawym punktem jest pokazywanie naszych miejskich innowacji. Mamy się czym chwalić i uważam, że promocja naszych firm przez miasto - na warunkach równego dostępu - to bardzo dobry kierunek - podsumowuje Marta Kozłowska z firmy szkoleniowo-doradczej Blueform.

Podczas konferencji przedstawiono wynalazki uczniów z Zespołu Szkół nr 6. Rozmawiano również o krokach jakie miasto podejmuje, by edukacja odpowiadała bieżącym potrzebom rynku pracy.

- Konferencja była bardzo dobrą okazją do wymiany poglądów i doświadczeń samorządu lokalnego i biznesu. Chcemy, by miasto było postrzegane jako przyjazne przedsiębiorcom. To jest ważne, zwłaszcza dla realizowanej przez nas strategii budowania tzw. drugiego filaru. Partnerstwo z Jastrzębską Spółką Węglową przynosi już efekty. Teraz chcemy kłaść nacisk na tworzenie dogodnych warunków dla funkcjonowania w mieście małych i średnich przedsiębiorców-  podsumowuje Anna Hetman.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nowy pomysł na ekologię - gazetka z promocjami Nowy pomysł na ekologię - gazetka z promocjami

Postindiustralnego muzeum nie będzie w Moszczenicy. Co z łaźnią? Postindiustralnego muzeum nie będzie w Moszczenicy. Co z łaźnią?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
Inspektor Pracy05.10.2018 18:08

Pani Hetman ,czas do zwyklej pracy do 67r zycia

Radio Teheran05.10.2018 14:32

Blueform to ta firma co oramowanie sprzedaje, oproramowanie.
Tak stoi na stronie.

Do Mohamed05.10.2018 12:16

W nosie mam partie, stowarzyszenia, związki i inne spędy wzajemnej adoracji. Ale szlag mnie trafia jak ktoś jęczy przekłamując fakty i nie dostrzegając nawet w minimalnym stopniu pozytywów otaczającej nas rzeczywistości.
Masz kogoś kogo mógłbyś polecić jako godnego przywódcę, umiejącego pociągnąć to miasto w kierunku rozkwitu i dobrobytu ? Czy tylko robisz pod siebie żeby śmierdziało ? Ale szczerze ! Mohamed ! KTO ????

Ludzie !!!05.10.2018 12:10

Jak będziecie co cztery lata wymieniać "mądrych" na "jeszcze mądrzejszych" to nigdy nie będzie dobrze. Każdy następny robi "porządki" po poprzedniku, wymienia kadry na swoich, chapie ile się da zlewając interes lokalny bo wie że za cztery lata przyjdzie "jeszcze bardziej mądrzejszy" a czasu mało.
W wielu miastach rządzą ci sami kilkanaście, kilkadziesiąt lat i mają możliwość się wykazać a tu ? Miasto wiecznych jęczałów i stękaczy ! Same krzywe mordy na ulicach...

Radio Teheran05.10.2018 9:07

"I nie są to tylko deklaracje."

A co?

"Bardzo ciekawym punktem jest pokazywanie naszych miejskich innowacji."

Jakis przyklad?

Polak 05.10.2018 6:22

Ludzie żaden z startujących nie ma pomysłu na nasze miasto!

Mohamed04.10.2018 19:06

Rozumny 17.18 ja nie jestem upartyjniony jak ty ale serce mi pęka jak widzę co ta prezydent wyprawia w naszym kochanym mieście w naszym domu.

Pokaż wszystkie opinie (29)