Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°
4 października 2018

Zabytkowy dworzec zostanie odbudowany?

Zabytkowy dworzec zostanie odbudowany?
fot. UM Jastrzębie / Piotr Kędzierski

Zburzenie budynku dworca w dzielnicy Zdrój zbulwersowało jastrzębską opinię publiczną. W sprawie głos zabrała prezydent Anna Hetman.

Miasto chce przejąć grunty, na którym znajdował się budynek dworca z 1911 roku. Niewykluczone, że obiekt zostanie odtworzony. W sprawie głos zabrała prezydent Anna Hetman.

- Podobnie jak mieszkańcy naszego miasta, jestem zbulwersowana i oburzona wyburzeniem budynku dawnego dworca w Zdroju. Miasto prowadziło rozmowy z PKP - właścicielem obiektu, dotyczące nieodpłatnego przejęcia dworca wraz z drogą. Nasza koncepcja zakładała bowiem poprowadzenie łącznika do ul. Północnej i wybudowanie w tamtym miejscu centrum przesiadkowego. Ponieważ na skutek pożaru budynek groził zawaleniem, dla zapewnienia bezpieczeństwa zarządca podjął decyzję o jego rozbiórce. Pragnę zapewnić, że miasto nadal będzie prowadzić starania o przejęcie gruntu i drogi, tak by odtworzyć wyburzony obiekt i zrealizować nasze plany. Rozmawiamy również o przejęciu budynków po dworcach przy ul. Grodzkiej i w Bziu - napisała w oświadczeniu prezydent Anna Hetman.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dworzec wytrzymał dwie wojny. Spłonął w październiku Dworzec wytrzymał dwie wojny. Spłonął w październiku

Nie ma już dworca w Zdroju. Został spalony i rozebrany  Nie ma już dworca w Zdroju. Został spalony i rozebrany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (81)
Kriss06.10.2018 20:22

Kolej w Jastrzębiu tj sprawa o jakiegoś czasu bardzo kontrowersyjna.Na dzień dzisiejsze bardzo śmierdząca a dlatego że,wyburzanie mostów budynków i przejazdów ktoś zaplanował.Nastepnie przetargi i szemrane uklady w odbudowie i zgarnianie kasy

lipa06.10.2018 19:10

To wszystko BYŁO !!!

do Mohamed06.10.2018 9:47

Linia z Cieszyna do Zebrzydowic jeszcze istnieje i nadal jeżdżą nią pociągi, co prawda ze 3 razy dziennie, no, ale jeżdżą. A z Zebów, przez Ruptawę i dawną KWK Moszczenicę (linią JSK) do zdroju już tylko kawałek.

do Mohamed06.10.2018 8:48

Z budynku dworca kol. do autobusowego może i jest 15 minut, ale z samej krawędzi dawnego peronu, obok dawnego targu - 5 minut max. Przecież tam też sie pociąg może zatrzymać, zaraz przy d. targu. Poza tym dodać należy przystanek przy Granicznej i jest ok. Ale w Zdroju i dalej też powinien być.
Jeśli w dni powszednie jedziecie do Cieszyna to bus jest nabity rano i po południu pełny, w Kończycach, Kaczycach, też wielu w Jastrzębiu wsiada i wysiada, więc i szynobus z Jastrzębia do Cieszyna miałby sens.

do Zzz06.10.2018 8:42

Do Zebrzydowic należało puścić linię dawną trasą Jastrzębskiej Spółki Kolejowej - krótsza. Z Zebrzydowic można byłoby juz jechać do Cieszyna, albo do Czech - Ostrawy, Frydka - Mistka.
Marnujemy przygraniczne położenie i dobrą siatkę linii i połączen w Czeskiej Rep. Bo tam to działa, tam największe miasto bez kolei ma tylko 10 000, ale nigdy nie miało , mają autobusy do najbliższego przystanku kol. i jest ok.
Do Wodzisławia też mozna było wykorzystać linię kopalnianą - przez Wilchwy. Znowu zmarnowana szansa. Wodzisław, mieścina dużo mniejszy od J-bia, postarał się o pociągi i do Czech i do Warszawy, a my zostaliśmy grajdołem

Zizu06.10.2018 7:47

Droga zbiorcza do glownej poludniowej byla i nadaj jest w planach od przeszlo pol wieku. Na tym pasie jest zaledwie kilka zabudowan, a zlobek i budynki bylego GS nie leza w tym pasie!! Na bylym targowisku na powstac m.in. nowy budynek komendy policji i krzowka zbiorcza drogi. Na tym pasie nie pozwalano budowac zadnych nowych domow

Zzz06.10.2018 7:38

Ludzie ogarnijcie sie!!!!! Jedyna opcja odbudowu torowiska to tylko od strony pawlowic i bzia !!!! kierunek wodzislaw, ruptawa, zebrzydowice bez powrotnie utracony - autostrada i w planach realizacja szlaku rowerowego!!! Tylko budowa nowego torowiska do centrum miasta -okolice pks i nowego dwarca -centrum przesiadkowego!!! Bez tego rozwoj mista bedzie kulawy, amennn.

Pokaż wszystkie opinie (81)