Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
4 października 2018

Andrzej Matusiak drugi raz przegrywa przed sądem

Andrzej Matusiak drugi raz przegrywa przed sądem
fot. pixabay

Andrzej Matusiak po raz drugi przegrał przed sądem proces, jaki w trybie wyborczym wytoczył Bolesławowi Lepczyńskiemu i Romanowi Foksowiczowi. Sąd uznał, że Andrzej Matusiak nie ma racji. Od tego wyroku radnemu nie przysługuje odwołanie.

Radny Andrzej Matusiak zarzucił Bolesławowi Lepczyńskiemu przewodniczącemu Rady Nadzorczej GSM, że rozpowszechnia nieprawdziwe informacje na jego temat. Pierwszy proces w trybie wyborczym odbył się w ubiegły piątek. Wówczas Sąd Okręgowy w Gliwicach - Wydział Cywilny Ośrodek Zamiejscowy w Rybniku oddalił zarzuty radnego. Jednak ten postanowił złożyć zażalenie do Sądu Apelacyjnego w Katowicach.

W środę, po rozpoznaniu sprawy, Sąd Apelacyjny w Katowicach w całości potwierdził ustalenia, jakie zapadły w pierwszej instancji, czyli Sądzie Okręgowym w Gliwicach – Wydział Cywilny Ośrodek Zamiejscowy w Rybniku. Potwierdzono wcześniejsze orzeczenie, że rzeczywiście z oskarżenia prywatnego Andrzeja Matusiaka prowadzone jest postępowanie przeciwko dwóm członkom Zarządu Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej i są w końcowej fazie, a także przeciwko jednemu z pracowników GSM. Odbywają się także procesy pomiędzy radnym a prezesem spółdzielni, które sobie wzajemnie wytoczyli.

Jeżeli chodzi o kwestię drugiej części sformułowania użytego w jednym z wywiadów prasowych przez przewodniczącego Rady Nadzorczej GSM: „i mamy nadzieję, że zakończą się dla nas pomyślnie”, to sąd uznał, iż są to sformułowania jedynie życzeniowe i w żaden sposób nie przesądzają o wyniku tych postępowań. Tak więc żądania Andrzeja Matusiaka, by Bolesław Lepczyński przeprosił go na łamach prasy lokalnej za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na jego temat zostało - po raz drugi - w całości odrzucone. Ponadto radny domagał się, aby Bolesław Lepczyński i Roman Foksowicz wpłacili 10 tys. zł na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Sąd Apelacyjny orzekł, że Andrzej Matusiak zapłaci Bolesławowi Lepczyńskiemu i Romanowi Foksowiczowi po 120 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania zażaleniowego. Natomiast Sąd Okręgowy wcześniej zasądził z tego samego tytułu po 240 zł.

Wyrok Sądu Apelacyjnego jest ostateczny i nie przysługuje prawo do odwołania.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Solidarność": PiS gorsze od PO. Nepotyzm "Solidarność": PiS gorsze od PO. Nepotyzm

Dzięki posłowi Matusiakowi powstaje sala koncertowa? Dzięki posłowi Matusiakowi powstaje sala koncertowa?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (37)
Seboc07.10.2018 13:06

Ciekawe czy nowy komendant będzie chodził na imprezy z matusiakiem tak jak były komendant.

Gość06.10.2018 23:20

Matusiak to dno. Obstawił stołki swoimi ale wszyscy poleca. Po wyborach z Gorolem na czele. Dosyć wydawania naszych pieniędzy na rodzinne układy.

Ryszard 06.10.2018 15:09

Matusiak i dwa bliżniaki. W głowach tyle co widać na twarzy po prostu pustka idno

Gość05.10.2018 18:08

Żmije pisakowskie w odwrocie. Brawo niezależne sądy!

WYBORY 201805.10.2018 14:02

Drodzy Rodacy! Jeżeli chcecie naprawdę dobrej zmiany i Polski wolnej od ciemnogrodu, oszołomstwa, brunatnej zarazy, gebelsowskiej propagandy, zakłamania, nepotyzmu, kolesiostwa, misiewiczów, nagród wypłacanych pod stołem, rządowego bizancjum, szybujących kosztów utrzymania , arogancji władzy, dyktatu mafii w sutannach, szemranych fundacji, ułaskawiania kolesi, badziewnych pomników, zmuszania kobiet do rodzenia martwych i zdeformowanych płodów , to w wyborach oddajcie głos na dowolną partię byle nie na tych obłudników z dojnej zmiany.

kiss05.10.2018 11:25

A wiecie kto tu pracuje w tym portalu same resortowe dzieci z Jastrzębia

kiss05.10.2018 11:22

Bolesław to ezbek nic dodac

Pokaż wszystkie opinie (37)