Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°11°
TEB
5 października 2018

Jastrzębie szuka inwestora, ale nie samo

Jastrzębie szuka inwestora, ale nie samo
fot. UM Jastrzębie

Jastrzębie-Zdrój, Godów i Mszana wspólnie będą zabiegać o pozyskanie inwestora. Trzy gminy podpisały list intencyjny w sprawie utworzenia wspólnej oferty inwestycyjnej.  

Jastrzębie-Zdrój, Godów i Mszana wspólnie będą zabiegać o pozyskanie inwestora. Trzy gminy podpisały list intencyjny w sprawie utworzenia wspólnej oferty inwestycyjnej.  

Drugiego dnia II Międzynarodowej Konferencji Gospodarczej, która odbyła się w naszym mieście, prezydent Jastrzębia-Zdroju oraz wójtowie gmin Godów i Mszana podpisali list intencyjny o współpracy na rzecz utworzenia wspólnej oferty inwestycyjnej „Partnerzy w biznesie” oraz działania na rzecz rozwoju i promocji gospodarczej.

 - To realna odpowiedź na zmieniające się warunki rynkowe. Zgodnie z nowym ustawodawstwem cała Polska jest strefą ekonomiczną. Inwestor może dosłownie wszędzie lokować swój biznes, licząc na preferencyjne warunki do inwestowania. Od konkurencyjności naszej oferty inwestycyjnej i skuteczności promocji gospodarczej będzie teraz wiele zależało. Musimy się wyróżnić. Stąd pomysł na to, by zjednoczyć siły. Łączy nas bliskość autostrady A1 oraz granicy z Republiką Czeską. To są atuty, którymi chcemy się chwalić na szeroką skalę - tłumaczy Anna Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju.

Sygnatariusze dokumentu zadeklarowali działania na rzecz wspólnie prowadzonej promocji gospodarczej. Włodarze wszystkich gmin są też zainteresowani przygotowaniem wykwalifikowanych kadr w oparciu o profile kształcenia zgodne z potrzebami lokalnego rynku pracy.

– Godów poprzez partnerstwo z dużo większą gminą, taką jak miasto Jastrzębie-Zdrój, zyskuje na konkurencyjności. Potencjalni inwestorzy badają rynek pracy. Swoją decyzję niejednokrotnie uzależniają od możliwości zatrudnienia pracowników. Dzięki tej współpracy możemy uatrakcyjnić naszą ofertę, a w przyszłości zagwarantować miejsca pracy dla większej ilości osób - mówi Mariusz Adamczyk, wójt gminy Godów.

Jastrzębie, Godów i Mszana chcą współpracować m.in. w zakresie tworzenia wspólnej oferty dla inwestorów i firm zainteresowanych rozwojem w regionie. Ich celem jest zwiększenie możliwości rozwoju i zagospodarowania kolejnych terenów inwestycyjnych, zarówno tych objętych statusem specjalnej strefy ekonomicznej, jak i oferowanych poza terenami strefowymi.

– To dobrze, że jako sąsiedzi ciągle zacieśniamy współpracę. Mam nadzieję że wspólne działania otworzą nam nowe możliwości inwestycyjne nie tylko dla naszych gmin, ale również dla całego regionu. Patrząc na wspólny interes jest to dobra decyzja-  podsumowuje Mirosław Szymanek, wójt gminy Mszana.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak rozwinąć przedsiębiorczość w Jastrzębiu? Jak rozwinąć przedsiębiorczość w Jastrzębiu?

Powstał nowy wydział z  nowym  naczelnikiem w magistracie Powstał nowy wydział z nowym naczelnikiem w magistracie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
mk24.01.2019 17:17

Dajcie sobie siana z poszukiwaniem tych mitycznych inwestorów, jakoś do tej pory jedyna inwestycja w mieście to to wielkie śmierdzące wysypisko śmieci na Dubielcu, do którego nie wiadomo co jest zwożone.
Lepiej zróbcie komunikację publiczną do miast typu Gliwice, Ostrawa, Bielsko-Biała, tam już są inwestorzy, ale bez samochodu sie nie dojedzie. Więc jeszcze jest druga opcja - wyprowadzka.

kto wie...24.01.2019 17:13

Może znajdzie się jakiś inwestor i wybuduje wybieg dla psów, tym razem za prywatne pieniądze?

gość01.11.2018 10:02

Dlaczego skanu tego porozumienia nie dołączono w załączeniu? Przecież tego nikt nie rozczyta. Kompletny brak możliwości na zapoznanie się z treścią!!!! Czy to miało być tylko na pokaz i reklamę pani Hetman, czy co ...? Niie zamieściła tej treści nawet na swoim protalu służbowym. Uważam, iż to jest wielka lipa!!!

Radio Teheran07.10.2018 16:47

"Jak bym był inwestorem"

Jakbys skonczyl podstawowke, to moze bys byl.

"A inwestorzy są . Finalizują papierologie."

LOL

do Dziadek07.10.2018 16:17

Po co udajesz kogoś innego. Możemy ujawnić kim jesteś i wtedy "mleko się wyleje". Udajesz, że nie rozumiesz problemu z ściągnięciem firmy, która będzie chciała zainwestować w naszym mieście z zyskiem dla miasta i siebie. Dobrze wiesz jak to działa. Oszukiwanie mieszkańców, to już twoja specjalność, dziadu - umysłowy. Zawiść to choroba. Nie chrześcijańska a ty udajesz, że nim jesteś.

...07.10.2018 11:23

Najlepiej pluć jadem . Jak bym był inwestorem i to poczytał to chyba bym się wycofał . A inwestorzy są . Finalizują papierologie. No chyba że po tej lekturze jeszcze to przemyślą .Tak było dobrze za poprzednika , ilu to inwestorów sprowadził ??

Dziadek07.10.2018 10:04

Typowy sukces Hetman. Zero konretow, jakis mglisty papier. Obiecanki macanki. Jesli w dokumencie nie ma dat, zobowiazanoa wykonania A-Z i w jakim zakresie to mozna taki dokument na eozpalke wykorzystac.
Jej drugie imie to listy intencyjne.
Dlaczego nie przecina wstegi: nowego zakladu pracy, nowej drogi, wyremontowanego wiaduktu albo sciezek rowerowych?

Pokaż wszystkie opinie (31)