Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
5 października 2018

"Kler" cieszy się w Jastrzębiu ogromnym zainteresowaniem

 "Kler" cieszy się w Jastrzębiu ogromnym zainteresowaniem
fot. kb /jastrzebieonline

Film „Kler” dotarł również do Jastrzębia. Wszystkie seanse są obłożone 100 proc. frekwencją. Zdarza się, że bilety można zakupić dopiero na następny dzień.

Miejski Ośrodek Kultury potwierdza, że nie ma problemów ze sprzedażą biletów na film „Kler” Wojciecha Smarzowskiego. Na każdym seansie notuje się 100 proc. frekwencję.  Chcąc wybrać się na film nierzadko nie można dostać biletu na projekcję w tym samym dniu. Dawno już w naszym mieście nie było filmu, który cieszyłby się tak dużą popularnością. Warto zaznaczyć, że w niektórych miastach w Polsce podejmowane są próby zablokowania jego emisji, co niektórzy odbierają, jako cenzurę.

„Kler” to obraz Kościoła katolickiego jako instytucji oglądanej „od strony zakrystii”, ukazany przez pryzmat losów trójki duchownych, których przeżycia pokazują, że księżom - podobnie jak społeczności „świeckich” wiernych – nic co ludzkie nie jest obce.

W Jastrzębiu film będzie wyświetlany do 11 października.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Do galerii nie tylko na zakupy, również nocą Do galerii nie tylko na zakupy, również nocą

Nowy film promujący miasto. Jest się czym chwalić Nowy film promujący miasto. Jest się czym chwalić

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (77)
JASTRZĘBIE-ZDRÓJ09.10.2018 20:50

Ten film porusza czubek góry lodowej.Polecam wywiad z reżyserem filmu Smarzowskim w Polityce !!
Kler = pis

zły09.10.2018 11:43

dość!!! dokładnie. Po II soborze watykańskim diabeł ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni.
Normalnych księży idzie juz tylko spotkać wśród wikarych.
Od proboszcza w górę to administracja, która patrzy tylko na kasę a Boga mają w ..... wiecie gdzie.
Do tego kilka tysięcy agentów, którzy wstąpili do seminariów za komuny, aby inwigilować kościół - dziś te parchy są biskupami, mają baby na boku i gwałcą dzieci. I "ręka rękę myje" - przy okazji robią chrześcijaństwu krecią robotę.
Bo gdyby byli jeszcze tacy biskupi, jak prymas Wyszyński czy Hlond, to bandy zwyrodnialców wyleciałaby na zbity pysk.
Osobiście jestem za karą śmierci za pedofilię (udowodnioną na 100%).
Piąte przykazanie brzmi "nie morduj", a nie "nie zabijaj". Taki mały szczegół.
Kara śmierci nie jest sprzeczna z odwieczną nauką kościoła, w Biblii też nie ma wzmianki o lewackim zakazie eliminowania zwyrodnień.

dość!!!09.10.2018 10:39

Pedofilia jest tematem starym jak świat i trzeba ją konsekwentnie zwalczać... Ale pedofilia w instytucji jaką jest kościół katolicki to już sqr....stwo. Tajenie pedofilii w kościele katolickim to już sqr...stwo do potęgi !!! Ja wiem że generalizowanie jest głupotą, ale skala utajniania i akceptacji względem pedofilii w samych szeregach biskupstwa i reszty bezproduktywnego chałatajstwa jest PRZERAŻAJĄCA !!!! Te łajzy kryją się wzajemnie albo cicho siedzą milcząco przyzwalając na proceder. To jest chore !

Janusz Tracz 09.10.2018 0:03

abp Józef Michalik
Słyszymy nieraz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga.

to sa slowa waszych duchownych, brawo hehehe

Byk08.10.2018 20:14

Do Gość. Tam nie trzeba być inteligentnym,alby myśleć. Inteligentny człowiek wie,ze nawet w kościele sa ludzie grzeszni. Więc nie będzie się gorszył. Tylko pospólstwo sie zaraz gorszy i ci pseudokatolicy.

Byk08.10.2018 20:11

Bez tego filmu wiedziałem co sie dzieje. Ale nie oburzam sie az tak tym, bo sam jestem grzesznikiem. Wiem,ze nie łatwo jest żyć tak czysto. Do kośioła ide dla Boga a nie dla ksiezy w końcu, każdego Bóg rozliczy. A nie jestem tym bez grzechu,aby rzucać kamieniami.

Gojek08.10.2018 17:24

W d... byłeś, guano widziałeś.
Nawet nie znasz pojęć. "faszysta", co za durny owoc propagandy lewackiej.
Doucz się, bo na razie wychodzi na to, że to ty jesteś "patol" z faszystowskiej antify.

Pokaż wszystkie opinie (77)