Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°17°
8 października 2018

Dworzec wytrzymał dwie wojny. Spłonął w październiku

Dworzec wytrzymał dwie wojny. Spłonął w październiku

Jastrzębski dworzec kolejowy powstał przed I wojną światową i był swoistym oknem na świat. Przeżył różne koleje losu, aby zakończyć swój żywot w ogniach pożaru, rozebrany przez ciężki sprzęt.

Sprawa rozbiórki dworca w Zdroju zszokowała jastrzębską opinię publiczną. W sprawie wydała oświadczenie prezydent Anna Hetman, która zapewniła, że będzie czyniła starania, aby odbudować dworzec. Tymczasem poznajcie historię dworca przedstawioną na krótkim filmiku Dariusza Mazura, jastrzębskiego pasjonata historii lokalnej.

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Spłonął samochód na Śląskiej. Podpalenie? Spłonął samochód na Śląskiej. Podpalenie?

Będą kontrole składowisk odpadów w mieście? Będą kontrole składowisk odpadów w mieście?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (44)
do do Gość 13.55 Dziś o 20:3310.10.2018 21:29

Bo pieniądze trza wydawać racjonalnie. A nie szastać na lewo i prawo. W końcówce kolei z Górnego jeździły po -2-3 osoby na skład czasem łącznie z obsługa w pociągu. Na Dolne już nikt nie jechał. A na szkodach górniczych a takie oto mamy na trasie to max szybkość 10-25km/h i na 100% z przesiadką do waszych Katowic a może nawet dwoma. Ludzie obudźcie się to jest nie realne.

do Gość 13.5510.10.2018 20:33

Czy ty człeniu skończłeś chociaż 4 klasy podstawówki? Takiego posta to może napisać tylko ktoś, kto nigdy nigdzie nie był, a jedynym zajęciem "kulturalnym", jest oglądanie TV z piwem w ręku. Jest jeszcze inna opcja, dlaczego nie chcesz kolei w Jastrzebiu- jesteś po prostu nie z Jastrzebia i wiypisujesz takie "ciekawostki". I dla twojej informacji powiem ci, że płacimy raz wieksze podatki do państwa na kolej, niż Wodzisław.

jes10.10.2018 18:27

do tik tak - to prawda., Dlaczego za czasów II RP zbudowano linię z Jastrzębia do Zebrzydowic? Bo byliśmy skonfliktowani z Czechami. On nas zaatakowali w 1919 r. i zagarnęli część terytorium, ktore znalazłoby się w Polsce, gdyby doszło do plebiscytów, terenów z Karwiną na czele. No, ale jest pokój teraz i trwać będzie wiecznie. Ukraina też, gdy zlikwidowała swójh arsenał nuklearny, tak sądziła. I nie ma teraz Krymu

jes10.10.2018 18:24

do Gość
Dziś o 13:55
Bredzisz. Jakie busy? Te ciasne i duszne? Proszę bardzo, jeździj tym syfem, męcz się, zwłaszcza latem w upały, na stojąco gdy zajęte miejsca siedzące, stój w tej puszce w korkach. Jesteś masochistą, masz prawo.
Pogoń za czasem? Za jakim czasem? Żeby zdążyć przed zamknięciem Biedronki?
W pociągu jest coś takiego jak wygoda, możesz poczytać, odpocząć, a ty mi mówisz, że wolisz się męczyć i pocić w busie, bo gonisz za czasem? Pisząc głupoty na kompie nie myślisz o czasie - marnujesz, zamiast gonić, więc o co ci chodzi?
W pociągu czy szynobusie można odpalić laptopa i zamiast marnować czas w domu na pisanie głupot, mógłbyś to tam robić.
"Pogoń za czasem" = najwieksza bzdura jaką w życiu słyszałem.

tik tak10.10.2018 15:55

Kolej ma również znaczenie militarne. Komuna to rozumiała, nie rozumiała liberalna postkomuna. Likwidowali co się da i rozbrajała armię. Torowisko też się oberwało

Gość10.10.2018 13:55

Do jes

A nie lepiej i taniej darmowego busa do Wodzisławia, Cieszyna, Rybnika, Pszczyny i dalej pociągiem. Taniej szybciej ,pewniej. A jak coś nie wypali to tylko busa zlikwidować a nie znowu odbudowa kolei i likwidacja bo to się w życiu nie opłaci. Znając wygodne ludzi to może kilkunastu tym pojedzie. Bo autem lepiej i szybciej a busem taniej. A obecnie ludzie ciągną do taniego i szybkiego w pogoni za czasem. Kolej tego na naszym terenie nie da. Będą problematyczne przesiadki. Bo nikt nie puści składu do Katowic z 3 pasażerami bezpośrednio. Ludzie troszkę realnie pomyśleć. To wystarczy.

jes10.10.2018 11:30

Do Wodzisławia też warto odbudować linię, też szlakiem PLK, przez Wilchwy. Zobaczcie dokąd z Wodzisławia jeżdżą pociągi: Warszawa, Rzeszów, Łeba, Bielsko-Biała, Budapeszt, Praga, Ostrawa...

Pokaż wszystkie opinie (44)