Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°11°
9 października 2018

Jastrzębska Spółka Węglowa wspiera Caritas

Jastrzębska Spółka Węglowa wspiera Caritas

Jastrzębska Spółka Węglowa została fundatorem autobusu zasilanego energią elektryczną przeznaczonego dla Caritas Polska. Autobus będzie pełnił funkcję mobilnej ambasady służącej proekologicznej działalności tej charytatywnej organizacji.

Jak informuje Jastrzębska Spółka Węglowa, prezes zarządu JSW Daniel Ozon przekazał symboliczny akt własności elektrycznego autobusu w minioną niedzielę, 7 października w Toruniu. Akt darowizny odebrał ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.  Sama uroczystość była częścią Niedzieli Św. Franciszka - Konferencji Ekologicznej pt. „Przebudzenie ekologiczne. Krok pierwszy - nie marnuję żywności”. W ramach imprezy w czterech miastach w Polsce – m.in. w Toruniu - odbywały się konferencje połączone z warsztatami kulinarnymi food waste oraz kiermaszem zdrowej żywności, których celem jest zmiana postaw społecznych względem środowiska naturalnego. „Mobilna ambasada”, czyli podarowany przez JSW autobus Mercedes Benz/ Automet, ma być wykorzystywany w kampaniach promujących taką postawę.

W niemal czterotonowym pojeździe jest 11 miejsc siedzących, 3 miejsca stojące oraz miejsce na wózek inwalidzki. Autobus wyprodukowany przez firmę Automet Group z Sanoka na podzespołach Mercedesa-Benza jest wyposażony w silnik elektryczny BRUSA o mocy 74kW i baterie litowo-jonowe, które po pełnym naładowaniu pozwalają na przejechanie 200 km.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Po szkole jest praca w JSW Po szkole jest praca w JSW

Związki zawodowe JSW popierają prezesa Hereźniaka Związki zawodowe JSW popierają prezesa Hereźniaka

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Sceptyk18.11.2018 16:22

Jest tyle organizacji charytatywnych a Ci akurat cisną kasę do Caritasu. Pewnie odgórne polecenie PiS-owego rządu, wszystkie państwowe spółki wspierają Caritas albo Radio Maryja.

Caritas ?10.10.2018 12:48

Czy ktoś widział pomoc otrzymaną z Caritasu za nic? Szukamy takich i nie znajdujemy. Nie możemy sprawdzić przychodów i rozdysponowania pieniędzy. Dlaczego Caritas to ukrywa jeśli jest czysty? Dlaczego kościół katolicki w Polsce z taką potworną zaciekłością rzucił się na WOŚP, a ludzie z PiS zarzucali temu stowarzyszeniu nieprawdziwe zarzuty.
Tak działa PiS i z nim kościół. Pewnie było by mniej przestępstw w kościele gdyby i księży obowiązywało prawo karne jakie obowiązuje "każdego" obywatela. Pedofile odsiadują ciężkie kary bez żadnych szans na jakiekolwiek ulgi. Księża pedofile są przenoszeni do innych parafii i dalej mogą się realizować w swych pedofilskich chuciach. A ludzie chodzący do kościoła, są przeciw filmowi, który to ujawnia. Dlaczego, przecież kościół wielokrotnie pokazał, że jest oszustem a nawet zbrodniarzem. Bzdurne tłumaczenie kościelnych, że "kościół jest święty a tylko ludzie są tylko ludźmi" jest bzdurą. Ludzie idący do kościoła, to ludzie z powołania. Od dawna, zawód ksiądz, to dobre urządzenie się w życiu. Przeciw Boskim nakazom.

Gość09.10.2018 18:23

To zakresem działalności Caritasu jest działalność proekologiczna?

alik09.10.2018 15:53

Autobus dla caritasu super sprawa, Radio teheran jak zawsze na nie, Brawo zarządzający JSW tak trzymać

do Górnika z 8:5809.10.2018 11:20

To jest bardzo dobre pytanie. Pieniądze, które poszły na ten autobus pochodzą z wypracowanego zysku przez pracowników JSW. To oni powinni się wypowiedzieć, dla kogo przeznaczony jest ten dar. Nie korzystamy z Caritas. Korzystamy z urządzeń medycznych kupionych przez WOŚP. Ufamy temu stowarzyszeniu. Nie ufamy Caritas, bo nie można znaleźć dokładnych rozliczeń datków. A w WOŚP są do sprawdzenia w każdej chwili.

miki09.10.2018 10:33

no i co lemingi bola was pupy ?

My nie 09.10.2018 10:18

Nie jesteśmy pewni czy Caritas to kościelna organizacja, która część datków nie odprowadza do kasy KK. Z wielu rozmów wynika, że nie wierzymy tej organizacji. Nie popieramy decyzji JSW. Najbardziej wiarygodna jest WOŚP. I dlatego jest atakowana. Bo to nasze piekiełko. Jak ktoś coś robi dobrze, to natychmiast wychodzą piekielni i ich niszczą.
Mohamed, w powodu swej wyraźnej deklaracji wiary niema prawa zabierania głosu na tym i innych Polskich forach. Czy to jasne, piekielniku?

Pokaż wszystkie opinie (11)