Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
9 października 2018

Jastrzębskie zakłady wodociągowe sfinansują sport?

Jastrzębskie zakłady wodociągowe sfinansują sport?
fot. shutterstock

Jeden z radnych zapowiedział, że zwróci się do Jastrzębskich Zakładów Wodociągów i Kanalizacji o to, aby przekazały dotację na kluby sportowe.

Jastrzębskie Kluby Sportowe nie mogą narzekać, aby w ostatnim czasie miasto nie przekazywało na ich potrzeby znacznych środków finansowych. Jak podkreślała podczas poniedziałkowej sesji prezydent Anna Hetman podczas jej kadencji nakłady te znacznie wzrosły. Dla porównania, w 2014 roku dotacja na trzy duże miejskie kluby sportowe wyniosła ok. 300 tys. zł. GKS 1962 Jastrzębie w 2013 roku otrzymał ok. 163 tys. zł, w 2014 - ok. 179 tys. zł, w 2017 r. – ok. 580 tys. zł, w 2018  - ok. 1 239 tys. zł. W sumie na trzy duże kluby tylko w tym roku przeznaczono ok. 2,7 mln zł. Jeszcze w 2018 roku miasto ogłosi konkurs dla klubów sportowych na kwotę ok. 260 tys. zł, co daje dodatkowo ok. 400 tys. zł.

Radny Andrzej Matusiak (PiS) uważa, że to za mało i chce sięgnąć do pieniędzy spółek miejskich. Według niego jastrzębski sport powinna zasponsorować jedna ze spółek miejskich - Jastrzębskie Zakłady Wodociągów i Kanalizacji.

- Mam nadzieję, ze tutaj ta moja prośba zostanie w jakiś sposób przedłożona przez Radę Nadzorczą, żeby Jastrzębskie Zakłady Wodociągów i Kanalizacji jednak wspomogły ten sport. No, niestety ten kryzys się ciągnie od iluś tam lat - uzasadniał radny Matusiak.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sukces jastrzębskiego brydża Sukces jastrzębskiego brydża

Dają pieniądze na sport Dają pieniądze na sport

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
Gość10.10.2018 22:10

Pisowcy a płacicie ale ze swoich diet i innych zysków , do kórych się dorwaliście. Odwalcie się od naszej kasy - to pieniądze miejskie, czyli NASZE, które chcecie rozdać jako łapówka dla swoich sługusów, aby na was głosowali!

Boron10.10.2018 10:24

Prawda jest taka, ze w każdym normalnym mieście spółki miejskie finansują sport i kulturę, z tym ze nie w takim śmiesznym wymiarze jak w naszym mieście, tylko w milionowych nakładach. To co zrobił GKS, czyli najpierw wynik a później oczekiwania to wzór do naśladowania, inni biorą kase i liczą ze może się uda odnieść sukces a może nie, te chłopaki zrobili coś z niczego, zasługują na to wsparcie.

Smolka09.10.2018 22:00

I Rudy zacznie grać w ping ponga lol.

...09.10.2018 19:58

Ha Ha Ha . Bo tu nie ma co pisać .M. ty się zastanów co ty robisz.!!!

Gość09.10.2018 17:51

Prawda jet taka że wodociągi jako firma część zysku musi odprowadzić na sport lub kulturę a jak tego nie zrobi to odda jako podatek. Maja to wszystkie firmy powyżej pewnego pułapu. Szczegółowy nie będę rozpisywał.
Więc chyba lepiej jak dają na nasze cele niż na podatek który odleci do ojca.
Swoją droga pytanie czy syn albo córka radnego nie jest w tym klubie sportowym.

Gość09.10.2018 15:47

Macki pusowcow sięgają po kasę z Wodociągów. GRANDA!

tik tak09.10.2018 12:13

No i o tym piszę co jakiś czas
To my nie możemy się kanalizacji doczekać, bo ciągle środków za mało, a ten by sport sobie finansował.
No to po tym jak mnie wyrolował PIS z rekompensaty za węgiel, to po tym info możecie już na bank zapomnieć o moim glosie

Pokaż wszystkie opinie (20)