Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
TEB
10 października 2018

JSW i spółki-córki finansują "biuletyn partyjny PiS"?

JSW i spółki-córki finansują "biuletyn partyjny PiS"?
fot. PO Jastrzębie-Zdrój

Posłowie Borys Budka i Krzysztof Gadowski przekonywali podczas wtorkowej konferencji prasowej, że Jastrzębska Spółka Węglowa finansuje gazetę, która jest tubą propagandową jastrzębskiego Prawo i Sprawiedliwość.

Posłowie Platformy Obywatelskiej Borys Budka i Krzysztof Gadowski podczas konferencji prasowej, która odbyła się przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej pytali, dlaczego spółki skarbu państwa finansują ze swoich środków gazetę „Nasze Jastrzębie”, która jest według nich jest tubą propagandową jastrzębskiego Prawa i Sprawiedliwość.

W odpowiedzi na zapytanie poselskie Ministerstwo Energii poinformowało, że Jastrzębska Spółka Węglowa zleciła w czasie od października 2016 roku do września 2018 roku artykuły sponsorowane w gazecie „Nasze Jastrzębie” na kwotę 84 tys. zł. Oprócz tego Jastrzębska Spółka Ubezpieczeniowa zamówiła reklamy o wartości 10 500 zł, a Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Jastrzębie-Zdrój S.A. wykupiło reklamy za 5 600 zł . Również inne spółki Skarbu Skarbu Państwa takie jak SEJ .A., PGNiG TERMIKA czy Energetyka Przemysłowa S.A kupowały reklamy w gazecie. W sumie wszystkie reklamy i artykuły sponsorowane zamówione przez spółki opiewają na kwotę 104 100 zł.

Posłowie podkreślali, że przecież Jastrzębska Spółka Węglowa posiada dwutygodnik „Jastrzębski Węgiel”, którego wydanie kosztuje spółkę ok. 7 tys. zł miesięcznie i na jego łamach można zamieszczać artykuły czy reklamy ważne ze względu na interes spółki.

Posłowie uznali, że kierowanie do gazety „Nasze Jastrzębie” strumienia pieniędzy ma związek z wyborami samorządowymi i promowaniu kandydata na prezydenta miasta z ramienia Prawa i Sprawiedliwość Łukasza Kaszy oraz kandytów na radnych. Ponadto podkreślali oni, że Łukasz Kasza oraz inni radni PiS są zatrudnieni w spółkach-córkach JSW i zachodzi tutaj oczywisty konflikt interesów.

- Z jednej strony mamy do czynienia z sytuacją taką, ze radni ci powinni kontrolować wydatki między innymi spółek należących do Jastrzębskiej Spółki Węglowej jako członkowie rad nadzorczych, a z drugiej, te spółki finansują materiały prasowe, które w sposób ewidentny promują tychże kandydatów - uzasadniał Borys Budka.Krzysztof Gadowski poinformował, że posłowie zwrócili się w ramach interwencji poselskiej, do prezesa JSW Daniela Ozona z prośbą o wyjaśnienia w tej sprawie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W kopalniach JSW ponad 2 tys. zakażeń W kopalniach JSW ponad 2 tys. zakażeń

W JSW nie ma przypadków mobbingu W JSW nie ma przypadków mobbingu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (125)
Do Byk19.10.2018 10:40

Pan Gadowski, nie jest z PiS. Nie reklamuje się cały czas. Nie opowiada bzdur, i mówi prawdę. Działający w naszym mieście ludzie z PiS, nie robią nic, prócz szkodzenie tym, którzy są z poza PiS i Kukiz'15.
Taka to szkodliwa nacja. A to się niektórym podoba, bo nie dostrzegają związku pomiędzy ich życiem a rządzącymi miastem.
A ty Byk-u jak się nazywasz. Czy to prawda, że jesteś tym szkodzącym? Ile na tym wyciągasz? Dwa razy tyle, co górnik? A może więcej.

Byk14.10.2018 18:18

Panie Gadowski, wstydził by się Pan. Teraz przed wyborami Pan sie tu pojawił. Wszytsko, to takie obrzydliwe jest. Ta polityka to jedno wielkie bagno.

Stary12.10.2018 12:57

Dla mnie jest to bezdyskusyjne ,takich jak oni szkodników społecznych trzeba eliminować ze społeczeństwa każda metodą. Najlżejsza -wyslać do Maciu Piciu bez praw powrotu. To przez takiego jak Budka Polaków nie było stać było na sprawy sądowe ( podnosząc koszty sadowe nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 października 2015 r.) ,na bronienie wlasnych interesow. To Oni likwidowali posterunki policji aby Ich kolesie od h...d.. i kamieni kupy mogli bez przeszkód nas okradać.

jnmdjxxnxnn12.10.2018 12:19

A co w tym dziwnego że JSW finansuje pisowską propagandę ?
Jest spółką skarbu państwa... pisowskiego,,,, więc co ma finansować ?

do Mohamed11.10.2018 20:45

Koleś vel Andrzej nie chodzi o to co popisali markerem, ale jakie są to dane i co obrazują, a jak je przedstawiają to juz ars poetica, jeśli wiesz co to znaczy. Pozdrow

Mohamed11.10.2018 20:39

A co to za dowody ma ten łysy facet na tekturce z pudełka markerem coś popisał i konferencje robi słabe to jest.

Nawet Komorowski to POjął11.10.2018 20:03

To oni jeszcze nie siedzą?--.."gdybym miał władze absolutną to spedzali by dni na pewno dożywotnio w kamieniołomach oparów rtęci, izotopów promieniotwórczych , pyłów i gazów wybuchowych oraz trujących , z urządzeniami niebezpiecznych napięć i bardzo wysok temp oraz wysok cisnień każdy powód byłby dobry aby POdobnych za wiek emerytalny, za krzywdy tak spracowanych tam sprowadzić . Mieli by okazje tam pracować do śmierci i jeden dzień dłużej. Oni wymyslili aby otrzeć łzy płaczącym REKOMPENSATY ( czyli faktycznie uznali w Ustawie-:Dz. U. 2008 nr 237 poz. 1656:- własne złodziejstwo ) -uznanie.. Dodatkowo... chcesz ją otrzymać ,musiałeś wg nich dożyć Ich nowego 67r wieku życia i bez sklerozy w praktyce nie zapomnieć o to złożyć do ZUS wniosek. --tacy bezczelni._..Oznacza to też ,że osoby które nie dożyją 67r życia wg PO (65 PiS)rekompensaty nie otrzymają !!!...i sfinansują tym samym Tych co dozyli -to już jest sku....Nawet Komorowski to zrozumiał tyle ze na potrzeby wyborów Rezydenckoch:przed II turą wyborów Komorowski się obudził z letargu i nagle ogłosił-: ? Bronisław Komorowski zmienia zdanie. Prezydent przychyla się do propozycji związków zawodowych i rozważa, żeby o emeryturze nie decydowało jedynie kryterium wieku. Prezydentowi chodzi przede wszystkim o sytuację osób, które bardzo wcześnie zaczęły pracować i regularnie odprowadzają składki. To zazwyczaj ludzie starszej daty , w tym pracownicy fizyczni. Po "reformie 67" będą pracować dłużej niż osoby lepiej wykształcone, które wchodzą na rynek pracy później - tłumaczyła na łamach "Rzeczpospolitej" Irena Wóycicka, prezydencki doradca. - W ich przypadku można rozważać wprowadzenie stażu 40 lat opłacania składek jako kryterium przejścia na emeryturę przed ukończeniem 67. roku życia.
W innym miejscu piszą:"Jak podkreśliła, intencją Kancelarii Prezydenta jest znalezienie rozwiązania, które pozwoli osobom o długim stażu pracy, które zaczęły pracę np. w wieku 18 lat i cały czas pracowały, przejść na emeryturę nieco wcześniej. "Aby skorzystać z nowej emerytury, trzeba było rozpocząć pracę przed ukończeniem 20 lat" - no cóż ,biedak nie chciał przyjąć do wiadomości że w tym kraju ludzie zaczynali prace składkową także w wieku 15 lat życia .

jastrzebianin 7411.10.2018 19:17

Przestańcie się ośmieszać z tym strzelaniem do górników pod spółką , bo to nie byli górnicy tylko nasłani młodzi podpici ludzie. A całe zamieszanie było ukartowane.

do Ebola 11.10.2018 18:20

No tak ale na ch... im reklama, którą mało kto czyta w jakiejś lokalnej gazetce na poziomie gazetki sklepowej z promocjami. O to chodzi. Pomyśl nieco!

Ebola11.10.2018 18:16

Ten łysy pokazuje jakąś kartę i ile spółki zapłaciły za reklamę w jakimś medium przecież spółki mogą się reklamować gdzie chcą i nie muszą tego robić w TVN czy w wyborczej tylko gdzie chcą.

Pokaż wszystkie opinie (125)