Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
11 października 2018

Gdzie się podział milion złotych?

Gdzie się podział milion złotych?
fot. jastrzebieonline.pl

W listopadzie 2017 roku podczas jednego z meczów Jastrzębskiego Węgla został przekazany symboliczny czek opiewający na kwotę 1 miliona złotych dla Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Czy pieniądze dotarły do obdarowanego?

Podczas meczu Jastrzębskiego Węgla z Cuprum Lubin, w listopadzie 2017 roku, wiceminister Grzegorz Tobiszowski przekazał symboliczny czek opiewający na kwotę 1 mln zł. Na czeku widniał napis: „Ministerstwo Energii przekazuje na rzecz Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla 1 000 000 zł”. Plansza została opatrzona datą 3 listopada 2017 roku. Przekazania czeku dokonano podczas jednej z imprez sportowych, jaka rozgrywana była w jastrzębskiej hali. Wzięli w nim udział wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, prezes Klubu JW Adam Gorol, wiceprezes JSW Artur Dyczko oraz przewodniczący Rady Miasta Łukasz Kasza (PiS).

Sprawą przekazania środków zainteresował się poseł Krzysztof Gadowski, który złożył do Ministerstwa Energii zapytanie w tej sprawie. Poseł zapytał, czy faktycznie ministerstwo przekazało ze swojego budżetu pieniądze na Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla.

A oto odpowiedź, którą otrzymał:

- Ministerstwo Energii, sprawując nadzór właścicielski nad Jastrzębską Spółką Węglową i pozostałymi spółkami w nadzorze ministerstwa chętnie wspiera i patronuje wszelkim prospołecznym działaniom, w tym również z dziedzin związanych ze sportem. Uprzejmie informuję, że z budżetu Ministerstwa Energii nie zostały przekazane żadne środki na rzecz Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. W Ministerstwie Energii nie ma regulaminu, który umożliwiałby przekazywanie środków finansowych na rzecz klubów sportowych - napisał w odpowiedzi Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii, odpowiedź z dnia 14 września 2018 roku.

Łukasz Kasza (PiS) kandydat na prezydenta miasta na swoich materiałach wyborczych również informuje o 1 mln złotych przeznaczonych dla siatkarzy, jako o jednym z działań, które podjął.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (96)
Górnik 15.10.2018 19:27

Tak jestem górnikiem związkowcem a my i kalfaktorzy najciężej pracujemy.

Do gornik15.10.2018 18:18

Nie jesteś Górnikiem i nie harujesz jak my to nie dziel nasza kasa. Pewnie żeś jest jakiś związkowiec

Górnik 15.10.2018 17:47

A niech sobie wezmą życz a będzie ci życzono.Jest kasa to brać.

Gość15.10.2018 16:52

Czytam i nie wierzę. PiS was okrada daje kasę oficjalnie na klub nieoficjalnie do kieszeni Gorola i kaszy a wy się kłócicie pis czy po. Co za różnica kto to pokazał fakt jest ze kasę zgarneli wasza kasę. Gdyby to była nieprawda to minister by się nie tłumaczył. Odbierzcie własne pieniądze. Rozliczcie kasze i Gorola a później kolejnych i pis i po. Pokażcie władze ze mavie jaja a nie hejt i głupie komentarze.

Janusz15.10.2018 15:15

Na wycieczkę zycia do Maciu Piciu wydali -panocku Gadowski.

Gość15.10.2018 12:28

Kasza z takim starymi chłopami chodzi po mieście i ludzi straszy. Jeden ma włosy jak Rutkowski a drugi zakazany pysk jak kryminał jakiś.

Gość15.10.2018 11:04

Nieroby pisowskie

Pokaż wszystkie opinie (96)