Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-4°
11 października 2018

Oddział Pediatryczny w WSS2 ruszy 1 stycznia

Oddział Pediatryczny w WSS2 ruszy 1 stycznia
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Odział Pediatryczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju wznowi działalność nie wcześniej niż 1 stycznia 2019 roku.

- Zgodnie z wpisem do Księgi Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą w dniu 1 stycznia 2019 roku zostanie uruchomiona działalność Oddziału Pediatrycznego w nowej lokalizacji tj. w budynku głównym Szpitala przy Alei Jana Pawła II 7. Prace modernizacyjno-budowlane są obecnie daleko zaawansowane - powiedziała Grażyna Kuczera, dyrektor jastrzębskiej lecznicy.

Dyrektor placówki podkreśla, że głównym problemem z wiązanych z uruchomieniem oddziału pediatrycznego jest zapewnienie odpowiedniej kadry medycznej.

- Cały czas prowadzimy rozmowy z lekarzami. Wszystko jest na dobrej drodze i zakładamy, że oddział pediatryczny rozpocznie działalność z dniem 1 stycznia 2019 roku - wyjaśniała dyrektor WSS 2.

Do końca listopada ma być gotowy nowoczesny oddział pediatryczny dla najmłodszych pacjentów. Znajdą się w nim 22 łóżka dla dzieci i zostanie zapewniony im wysoki standard. Każda z sal będzie miała swoją indywidualną toaletę. Oprócz łóżeczek dla dzieci będą zapewnione łóżka dla rodziców. Mama lub tata będą mogli godnie czuwać przy swojej pociesze. Powstaną również pokoje badań wyposażone w specjalistyczny sprzęt. Będą trzy izolatki oraz świetlica dostosowana do zabawy i nauki.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Reanimacja tuż przed wejściem do szpitala Reanimacja tuż przed wejściem do szpitala

Wojciech Kałuża odwiedził Jastrzębie Wojciech Kałuża odwiedził Jastrzębie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
do Byk14.10.2018 19:07

Napisz jeszcze raz o co ci chodzi i nie pij alko.

Byk14.10.2018 18:25

Wywaliło krwiodawstwo ze szpitala. To mogła sobie wyremontowac na Krasickiego . Z krwiodwcami sie nie liczy.

Mokry Marian14.10.2018 13:43

Szpital to jest skarbonka bez dna.

Seboc14.10.2018 11:51

Szpital dostaje za jednego pacjenta na dobę 900 zl A oni z laska przyjmują pacjentów. Dramat.

Smolka13.10.2018 18:38

U nas będzie tylko pediatra reszta spraw to i tak rybnik więc po co komu to potrzebne ?

Grażyna12.10.2018 12:13

Jastrzębie ZAWSZE było marginalizowane przez władze województwa. Teraz zmuszaja nas do jeżdżenia ,do tej umieralni w Rybniku. Ja na szczęście odmówiłam i pojechałam z dzieckiem do Bielska. W Rybniku nie dość że najgorszy szpital w województwie, to jeszcze najbardziej zanieczyszczone powietrze w Europie. Nigdy za żadne skarby nie zawiozła bym tam małego dziecka.

tik tak11.10.2018 22:52

Załatwcie Polskich lekarzy z Kazachstanu, jak tym z Polski warunki nie odpowiadają

Pokaż wszystkie opinie (11)