Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
11 października 2018

Oddział Pediatryczny w WSS2 ruszy 1 stycznia

Oddział Pediatryczny w WSS2 ruszy 1 stycznia
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Odział Pediatryczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju wznowi działalność nie wcześniej niż 1 stycznia 2019 roku.

- Zgodnie z wpisem do Księgi Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą w dniu 1 stycznia 2019 roku zostanie uruchomiona działalność Oddziału Pediatrycznego w nowej lokalizacji tj. w budynku głównym Szpitala przy Alei Jana Pawła II 7. Prace modernizacyjno-budowlane są obecnie daleko zaawansowane - powiedziała Grażyna Kuczera, dyrektor jastrzębskiej lecznicy.

Dyrektor placówki podkreśla, że głównym problemem z wiązanych z uruchomieniem oddziału pediatrycznego jest zapewnienie odpowiedniej kadry medycznej.

- Cały czas prowadzimy rozmowy z lekarzami. Wszystko jest na dobrej drodze i zakładamy, że oddział pediatryczny rozpocznie działalność z dniem 1 stycznia 2019 roku - wyjaśniała dyrektor WSS 2.

Do końca listopada ma być gotowy nowoczesny oddział pediatryczny dla najmłodszych pacjentów. Znajdą się w nim 22 łóżka dla dzieci i zostanie zapewniony im wysoki standard. Każda z sal będzie miała swoją indywidualną toaletę. Oprócz łóżeczek dla dzieci będą zapewnione łóżka dla rodziców. Mama lub tata będą mogli godnie czuwać przy swojej pociesze. Powstaną również pokoje badań wyposażone w specjalistyczny sprzęt. Będą trzy izolatki oraz świetlica dostosowana do zabawy i nauki.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uruchomienie oddziału pediatrycznego zależy teraz  od NFZ Uruchomienie oddziału pediatrycznego zależy teraz od NFZ

P.O. dyrektora w WSS nr 2 powołany zgodnie z prawem? P.O. dyrektora w WSS nr 2 powołany zgodnie z prawem?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
do Byk14.10.2018 19:07

Napisz jeszcze raz o co ci chodzi i nie pij alko.

Byk14.10.2018 18:25

Wywaliło krwiodawstwo ze szpitala. To mogła sobie wyremontowac na Krasickiego . Z krwiodwcami sie nie liczy.

Mokry Marian14.10.2018 13:43

Szpital to jest skarbonka bez dna.

Seboc14.10.2018 11:51

Szpital dostaje za jednego pacjenta na dobę 900 zl A oni z laska przyjmują pacjentów. Dramat.

Smolka13.10.2018 18:38

U nas będzie tylko pediatra reszta spraw to i tak rybnik więc po co komu to potrzebne ?

Grażyna12.10.2018 12:13

Jastrzębie ZAWSZE było marginalizowane przez władze województwa. Teraz zmuszaja nas do jeżdżenia ,do tej umieralni w Rybniku. Ja na szczęście odmówiłam i pojechałam z dzieckiem do Bielska. W Rybniku nie dość że najgorszy szpital w województwie, to jeszcze najbardziej zanieczyszczone powietrze w Europie. Nigdy za żadne skarby nie zawiozła bym tam małego dziecka.

tik tak11.10.2018 22:52

Załatwcie Polskich lekarzy z Kazachstanu, jak tym z Polski warunki nie odpowiadają

Pokaż wszystkie opinie (11)