Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°16°
10 października 2018

Android czy iOS - smartfony z którym systemem psują się częściej?

Android czy iOS - smartfony z którym systemem psują się częściej?
fot. materiały prasowe

Wielu zastanawia się, który system jest lepszy – Android czy iOS? Zarówno jeden jak i drugi ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Okazuje się, że w najnowszych badaniach sprzęty od Apple wypadają blado na tle modeli z Androidem, które psują się zdecydowanie rzadziej.

Blancco Technology Group stworzyła raport z danymi zbieranymi od początku stycznia 2017 roku do końca pierwszego kwartału, z którego wynika, że psuje się co drugie urządzenie z Androidem, a wskaźnik dla sprzętów z iOS wynosi 68 proc. W porównaniu z rokiem 2016, współczynnik awarii wynosił odpowiednio 47 proc. dla Androida i 62 proc. dla iOS. Widać zatem, że w jednym i w drugim przypadku liczby cały czas rosną. Które modele urządzeń z logo nadgryzionego jabłka są najbardziej awaryjne?

iPhony, które najczęściej trafiają do serwisów

Ogólna tendencja jest taka, że im starszy model, tym wyższa częstotliwość napraw. Nie powinno to nikogo wiedzieć, gdyż znaczna część smartfonów trafia w ręce serwisantów właśnie z powodu wieku. Jeśli jednak spojrzeć na statystyki, okazuje się, że model iPhone 7 i 7 Plus są sprzętami, które najczęściej ulegają usterkom. Dane mogą jednak być nieco zaburzone, jako że im dłuższa obecność danego modelu na rynku, tym potencjalnie większa liczba sprzedanych egzemplarzy. Jeśli więc urządzeń jednego modelu sprzedano kilka razy więcej niż innego, nie ma się czemu dziwić, że współczynnik awarii jest dla niego duży wyższy niż w drugim przypadku.

Na ratunek ubezpieczenie

Nie da się ukryć, że smartfony marki Apple nie należą do najtańszych. Za flagowe modele trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. A raczej nikt kto wyda 6 tysięcy na telefon nie chciałby w najbliższej przyszłości szykować kolejnych 2 na pokrycie kosztów napraw. Aby ustrzec się tego typu wydatków warto wykupić kompleksowe ubezpieczenie dla smartfona (np. https://www.gadget-cover.com/iphone-insurance), obejmujące koszt wymiany uszkodzonego wyświetlacza czy usunięcia innych awarii. Finansową pomoc z tytułu posiadania polisy można otrzymać też w przypadku zgubienia lub kradzieży smartfona.

Dzięki polisie zyskuje się pewność, że bez względu na sytuację i wymiar szkód, uzyska się fundusze niezbędne na naprawę lub zakup nowego urządzenia. Daje to poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że przestajemy się obawiać utraty sprzętu, który w dużym stopniu ułatwia codzienne życie.

 

Artykuł sponsorowany

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rusza 500 plus na pierwsze dziecko. Gdzie złożyć wniosek Rusza 500 plus na pierwsze dziecko. Gdzie złożyć wniosek

Majówka w sportowym wydaniu - czy jesteś spakowany na wyjazd? Majówka w sportowym wydaniu - czy jesteś spakowany na wyjazd?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!