Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°21°
12 października 2018

W Jastrzębiu będą kształcić kolejarzy

W Jastrzębiu będą kształcić kolejarzy
fot. UM Jastrzębie

Przywrócenie kolei w Jastrzębiu-Zdroju to jeden z celów strategicznych naszego miasta. Na jego realizację składa się wiele różnych elementów, jak chociażby podpisanie porozumienia w sprawie kształcenia zawodowego na potrzeby kolei.

Miasto Jastrzębie-Zdrój i Jastrzębską Spółką Kolejową współpracują ze sobą w kwestii kształcenia młodych osób w zawodach związanych właśnie z branżą kolejową.

W czwartek w magistracie podpisano porozumienia o współpracy w zakresie organizowania praktycznej nauki zawodu w formie zajęć praktycznych dla uczniów kształcących się w zawodach technik transportu kolejowego, technik automatyk sterowania ruchem kolejowym, monter nawierzchni kolejowej oraz przyszłego zatrudnienia. Obejmuje ono Branżową Szkołę I Stopnia im. Porozumienia Jastrzębskiego oraz Technikum nr 5 w Zespole Szkół Zawodowych.

- Stawiamy na dualne kształcenie. Dzięki temu, uczniowie mogą nie tylko zdobywać wiedzę teoretyczną podczas lekcji, ale również odbywać praktyki w konkretnym zakładzie pracy - wyjaśnia prezydent Anna Hetman.

Co istotne, uczniowie, którzy osiągną najlepsze wyniki zarówno w nauce jak i w zachowaniu oraz pozytywnie zaliczą egzamin zawodowy, mają zostać zatrudnieni w Jastrzębskiej Spółce Kolejowej - oczywiście w zależności od potrzeb kadrowych. Mowa o uczniach rozpoczynających naukę w szkole w roku szkolnym 2019/2020.

 - Mam nadzieje, że możliwość pracy w swoim zawodzie, z atrakcyjnym wynagrodzeniem będzie dodatkowym walorem, który zachęci młodych ludzi do wybrania właśnie takiej drogi kształcenia - dodaje prezydent Anna Hetman.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Koleją z Jastrzębia do Centralnego Portu Komunikacyjnego i Ostrawy Koleją z Jastrzębia do Centralnego Portu Komunikacyjnego i Ostrawy

Plany reaktywacji kolei po ścieżce rowerowej? Plany reaktywacji kolei po ścieżce rowerowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (44)
John29.10.2018 22:38

Uważam, że dobrze byłoby aby z jednej strony kolej poprowadzona np z Wisły lub jeszcze wcześniej (istebna) nie wiem w jakiej kondycji są tam tory kolejowe ale dla Nas mogłaby to być również świetna alternatywa aby jeździć w Nasze góry, i przez J-bie Żory do K-wic , a druga nitka np z Bielska przez Cieszyn Zebrzydowice J-bie, Wodzisław Gliwice i Lotnisko Pyrzowice

--popularny16.10.2018 13:02

Nie zrozumiałeś chodziło o "kolej" od placu kopalnianego do zwałów, od placu kopalnianego do punktu zdawczo-odbiorczego. Po co piszesz i tak tego nie rozumiesz.

Popularny16.10.2018 12:58

Przepraszam...ani zwały węgla, ani ZWAŁY KAMIENIA, tym bardziej nie są JSK... JSK jest zarządcą infrastruktury kolejowej w rejonach kopalń JSW, z wyłączeniami rejonów wydzielonych.

Popularny16.10.2018 12:36

Zwały węgla nie są JSK :)))))... nie szczuj...

--popularny15.10.2018 11:12

No Cargo odstawia w świat węgiel. A zwały kamienia to JSK i tam potrzeba niewolników.

--popularny14.10.2018 13:47

Ty tego nie zrozumiesz. Tytułów nie pisze bo to tylko ty może rozumiesz a sobec,teheran z zołzą by się czepiali. Takie ich życie
JSK po co ma płacić podwykonawcy jak możne mieć swoich niewolników za połowę ceny. Już wiesz po co dzwonią? Pełne zdziwienie że kobieta z biura co dzwoni proponuje dokładnie to samo co mam tylko za mniej. Kto normalny by się zgodził no chyba ze ty.

Bizon13.10.2018 16:26

Powiem krótko to będą miliony wyrzucone w błoto .

Pokaż wszystkie opinie (44)