Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°11°
15 października 2018

"Dziękujemy nauczycielom za wędrówki w nieznane"

"Dziękujemy nauczycielom za wędrówki w nieznane"
fot. SP 18

- Dużo cierpliwości i wytrwałości, sukcesów zawodowych, jak również uśmiechu, który otwiera nasze serca i umysły - takie życzenia z okazji Święta Edukacji Narodowej skierowali do swoich pedagogów i pracowników szkoły uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 im. Henryka Sławika.

Ten dzień był wyjątkowy w naszej szkole. Nauczyciele już od rana otrzymywali kwiaty, życzenia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Jednak kulminacja obchodów tego święta przypadła na uroczysty apel. Uczniowie klasy 7 „a” z panią Anną Rudnicką przygotowali przedstawienie. Oprócz tego uczniowie pod kierunkiem pani Agnieszki Piwowarczyk wykonali piękne laurki dla nauczycieli, co było dla nich miłą niespodzianką.

W szkole, jak to w szkole uczniowie się uczą, ale bywa czasami zabawnie. Nie brakuje chwil, kiedy zdarzają się sytuacje nieco ożywiające atmosferę - wiadomo samo życie. Uczniowie i uczennice z klasy 7 „a”, którzy przygotowali przedstawienie, ukazali szkołę na wesoło. Jedno jest pewne - zarówno nauczyciele i uczniowie dbają o to, że podczas lekcji nie można się nudzić. Choć być może pedagodzy i młodzież czasami inaczej patrzą na tą sprawę. W tym szczególnym dniu młodzież doceniła trud nauczycieli, dziękując im za „wędrówki w nieznane”.

Podczas apelu pani dyrektor Agnieszka Gałuszka. Wręczyła wyróżniającym się nauczycielom nagrody Dyrektora Szkoły i podziękowała za zaangażowanie w pracy pedagogicznej. Wszystkim pracownikom podziękowała za trud i pracę, którą podejmują w czasie całego roku szkolnego. O nauczycielach pamiętały również panie z Rady Rodziców, które złożyły im życzenia z okazji ich święta.

***
Warto przypomnieć, że Komisja Edukacji Narodowej powstała w czasach I Rzeczpospolitej w dniu 14 października 1773 i była pierwszym w Europie ministerstwem oświaty publicznej. Podjęła trud organizacji systemu edukacji w Polsce.

tekst: SP 18

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nauczyciele świętowali w kinie Centrum Nauczyciele świętowali w kinie Centrum

Nauczyciele świętowali swój dzień w kinie Centrum Nauczyciele świętowali swój dzień w kinie Centrum

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Rodzic 215.10.2018 20:35

Do Gościa : wszystko przed Tobą. Zacznij od studiów. Powodzenia

Zefel15.10.2018 14:03

A co się stało z tymi uczniami ze szerokiej co.LO 1 się wypielo na nich?nieładnie nieładnie tak robić najpierw podkradać uczniów z katowickiej a potem jak się polepszyło dodatkowi uczniowie zrobili się beeee.

Gość15.10.2018 11:55

Jakbym się urodził jeszcze raz to tylko chciałbym być nauczycielem parę godzin pracy dziennie każdy weekend wolny każde święto ferie wakacje w lecie 14 pensja i inne geszefty żyć nie umierać

rodzic15.10.2018 6:47

Wszystkiego co najlepsze dla nauczycieli!