Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
16 października 2018

MZK: Nowoczesna aplikacja poprowadzi po mieście

MZK: Nowoczesna aplikacja poprowadzi po mieście
fot. MZK Jastrzębie

Nowoczesność zawitała do jastrzębskich autobusów. Wystarczy mieć ze sobą telefon komórkowy a specjalna aplikacja pokaże pasażerom, w jaki sposób, za pomocą komunikacji miejskiej, dostać się do wybranego miejsca.

Wystarczy za pomocą smartfona wejść na stronę internetową MZK i kliknąć na plan miasta, zaznaczając miejsce swojego pobytu oraz docelowe, to w którym chcemy się znaleźć. Na ekranie telefonu wyświetli się mapka z trasą dojazdu oraz przystankami komunikacji miejskiej, koniecznymi przesiadkami czy nawet wyznaczoną drogą, jaką trzeba przebyć, aby dotrzeć do najbliższego przystanku.

Chociaż Jastrzębie nie jest metropolią, korzysta ze sprawdzonych wzorów aplikacji ułatwiających poruszanie się po dużych ośrodkach miejskich. Wszystko po to, aby zachęcić mieszkańców do korzystania ze środków komunikacji publicznej.

Co w sytuacji, kiedy czekając na autobus pasażer nie może się go doczekać?

- W sytuacjach poważnych wypadków komunikacyjnych, blokady dróg czy objazdów zdarzają się opóźnienia czy nawet wypadnięcia kursów z rozkładów jazdy. Wówczas, każdy, kto zaloguje się na stronie Międzygminnego Związku Komunikacyjnego otrzyma sms, w którym będzie znajdowała się informacja o tego typu zdarzeniach - mówiła prezydent Anna Hetman, przewodnicząca Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

11 i 12 listopada autobusy jeżdżą jak w niedzielę 11 i 12 listopada autobusy jeżdżą jak w niedzielę

W piątek będzie mniej kursów autobusowych W piątek będzie mniej kursów autobusowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
Gość17.10.2018 18:23

Po co tyle zachodu jak po wygranej hetman za tydzien dni mzk sa policzone. Hamulcowych juz nie bedzie, pkm przejdzie pod miasto i papa nieroby z mzk.

Sara17.10.2018 11:24

Otóż owa aplikacja jest beznadziejna i rozkład jazdy jest nieczytelny, złośliwie wykonana tak aby nikt z niej nie korzystał, nie wiem zatem czym się tu chwalić.

Gość16.10.2018 18:31

Kilka lat temu kolega zrobił dokładnie to samo tylko że otwierane z przeglądarki internetowej. Jako pracę na zakończenie w technikum. MZK go olało bo zrobił to bez przetargu. A teraz to samo tylko ulepszone. Można by powiedzieć plagiat.

sjz16.10.2018 17:09

Mi się strona bardzo podoba i w końcu rozkład z lokalizacja GPS

milczący16.10.2018 15:12

Jak chciałem sprawdzić godzinę odjazdu autobusu lub zaplanować wyjazd wystarczyły trzy lub cztery kliknięcia. Nowocześnie jest tak, że trzeba przynajmniej 8 kliknięć, co w przypadku korzystania z smartfona jest trochę uciążliwe dla starszej osoby. Pozytyw : wczoraj zauważyłem, że fajnie widać jak autobusy odjeżdżają z opóźnieniem z przystanku początkowego.

mieszkaniec16.10.2018 14:39

Strona nowoczesna a rozkład jazdy działa bardzo podobnie do google maps. Fajnie że ktoś coś w końcu znaczą robić z tym PRL.

Mieszczuch 16.10.2018 13:27

Najpierw to zajmijcie się kursowaniem autobusów tak by dopasować do potrzeb mieszkańców uwzględniając m.in. Kopalnie. Jak na razie jest to kpina by w okręgu górniczym nie zachęcić mieszkańców do dojazdu do pracy na kopalnie autobusem. Do póki muszę wracać ze zmiany nocnej samochodem bo do Pawłowic nocą obecnie to pies z kulawą nogą nawet nie chodzi komunikacja miejska dla mnie nie istnieje. Co do Apki świetnie daje radę google maps gdziekolwiek jestem na świecie.

Pokaż wszystkie opinie (15)