Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°17°
16 października 2018

Dużo psiej radości, czyli wybieg dla psów otwarty

Dużo psiej radości, czyli wybieg dla psów otwarty
fot. UM Jastrzębie / Aneta Czarnocka-Kanik

W niedzielę oficjalnie otwarto wybieg dla psów znajdujący się pomiędzy ulicą Zieloną a Turystyczną. Nie zabrakło czworonogów ze swoimi opiekunami.

Psy te duże i te mały miały chwile radości, kiedy mogły bez żadnych przeszkód pohasać sobie na nowo otwartym torze rekreacyjno-treningowym. Co najważniejsze zwierzaki mogły bezpiecznie dokazywać, ale też nie stanowiły zagrożenia dla osób postronnych.

Otwarcie wybiegu było doskonałą okazją, aby nieco dowiedzieć się o jastrzębskim schronisku dla zwierząt. Pani Iwona Jaszke opowiadała, jak mądrze pomagać schronisku. Najlepiej jest wcześniej skontaktować się z placówką i zapytać jakiej pomocy potrzebuje.

- Mamy na przykład pieska, który poważnie choruje na nerki i wątrobę, Dla niego potrzebna jest droga, specjalistyczna karma. Jeśli są osoby, które pragną pomagać, to bardzo prosimy o wcześniejszą rozmowę z pracownikami schroniska, wówczas ta pomoc będzie efektywna - przekonuje pani Iwona.

Relacja video z otwarcia wybiegu 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Mieszkańcy z pupilami na wspólnym spacerze Mieszkańcy z pupilami na wspólnym spacerze

Diego i Max potrzebują pomocy Diego i Max potrzebują pomocy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
Piston17.10.2018 18:35

Brawo Pani prezydent! Zafundowała Pani miastu chyba najdroższy możliwy wybieg dla psów! 400 tysięcy, bo tyle to kosztowało, można było zupełnie inaczej zagospodorwać.

Droogooo17.10.2018 17:14

kto zrobił ten wybieg za tyle kasy powinien za to beknąć

Prawdomowny17.10.2018 8:18

Przerost formy nad treścią. Czy w pozostałych częściach miasta również powstaną takie same wybiegi? Na pewno nie.

Gość17.10.2018 6:05

Fajna inicjatywa, zwłaszcza dla mieszkańców posiadających czworonogi. Czasami, gdy człowiek zostaje sam to pies towarzyszy mu w codziennym życiu. Mieszkam w bloku nieopodal i zupełnie mi to nie przeszkadza. Dobry pomysł dla milusińskich.

Beata16.10.2018 23:52

Normalnie tyłu ludzi na otwarciu tego placyku że świata nie widać . Zmarnowane pieniądze i kawałek zieleni.

Piston, Nusiek i Romek 16.10.2018 21:24

miejsce do nagrania sceny z filmu Dzień świra

Piston, Nusiek i Romek 16.10.2018 21:22

Zakaz trzymania psów w blokach. a jak nie to np. doberman wagowo co kucyk waży i świnka wietnamka ,mieszkam na parterze , co mi przeszkadza mieć to w domu?śmierdząca świńke?

Pokaż wszystkie opinie (26)