Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°19°
16 października 2018

Uwaga na domokrążców! Oferują czujniki gazowe

Uwaga na domokrążców! Oferują czujniki gazowe
fot. JastrzebieOnline.pl

W ostatnim czasie do drzwi mieszkańców Jastrzębia pukają domokrążcy oferujący czujniki gazowe. Powołują się na współpracę ze spółdzielniami mieszkaniowymi.

Niedawno osoby chcące sprzedać czujniki do wykrywania gazu widziane były na terenie zasobów Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej. Twierdziły, że mają zawartą umowę z GSM na wykonanie montażu tych urządzeń.

- Z uwagi na liczne zgłoszenia dotyczące montażu czujników, wymiany piecyków i kuchenek gazowych, drzwi wejściowych w mieszkaniach informujemy, że Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa nie zawierała żadnej umowy na montaż tych urządzeń - poinformowała lokatorów GSM.

Policjanci ostrzegają, aby przypadku osób chodzących po mieszkaniach i zachęcających do kupna różnych rzeczy, zachować szczególną ostrożność, bo nigdy nie wiadomo z kim mamy do czynienia. Zapraszanie tych osób do mieszkania może wiązać się z ryzkiem kradzieży.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uważajcie na złodziei w okresie świątecznym Uważajcie na złodziei w okresie świątecznym

Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja? Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Prezes 17.10.2018 10:27

Teraz też piją kawę w Mc donald 's tylko na wynos!

Mokry Marian do gdfdfgdf16.10.2018 22:02

Jak co Policja chłopie mają ważniejsze rzeczy na głowie np. Ciepła kawa na BP za darmo. Kiedyś mieli w MC Donald`s - Kilka lat temu przestali mieć darmową i przestali jeździć.

gdfdfgdf16.10.2018 21:37

Co na to Policja ?

da16.10.2018 20:25

Do ..... i prawidlowo ;)

Dziś o 10:4816.10.2018 18:38

To co masz problem że drzwi nie zamykasz? To twoja wina.

do "Uwaga na złodziei" 16.10.2018 14:20

Absolutna prawda. Nie ma nawet komu zgłosić takiego złodziejstwa. Żadnych dowodów. Ostatnio widziałem na swoim piętrze trójkę młodych ludzi w wieku, koło 20-tki. Zagadnąłem, kogo szukają coś zaczęli bąkać podając imię Kamil. An na moim piętrze ani na wyższych nie mieszka żaden Kamil. Po chwili, już ich nie było. Nie zauważyłem jak wyszli z bloku. Pewnie inną klatką.

Uwaga na złodzei16.10.2018 10:48

Krążą w blokach i delikatnie próbują otworzyć drzwi do mieszkania. Gdy nie są zamknięte na zamek, wchodzą i patrzą co można ukraść szybko. Pracuję w dwójkę lub dwoje i grają role zagubionych szukających znajomych. Wchodzi tylko jedna osoba. Przyłapani, twierdzą, że się pomylili. Gdy znajdą coś wartego w przedpokoju lub w mieszkaniu zabierają i cichutko wychodzą. Poszkodowany nie jest pewny czy to czego nie może znaleźć zgubił czy ktoś mu ukradł. Nawet jak jest pewny, że przyniósł do domu swój portfel, telefon, klucze do domu, ... . Na takie złodziejstwo narażają nas nasi sąsiedzi pozostawiający otwarte drzwi wejściowe do budynku. Są też mieszkańcy którzy otwierają drzwi domofonem, bo ktoś o to prosi dzwoniąc domofonem. Myślcie, obserwujcie kto pozostawia drzwi otwarte, lub blokuje drzwi przed zamknięciem niemal niezauważalnym zablokowaniem przez uchyloną łapkę do blokowania części wejściowej poprzez wysuwane bolce. Takich traktujmy jak pomocników złodziei.

Pokaż wszystkie opinie (9)