Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°17°
17 października 2018

Prezydent wręczyła im czek na 3,5 tys. zł

Prezydent wręczyła im czek na 3,5 tys. zł
fot. UM Jastrzębie

Uczniowie jastrzębskich szkół średnich wydali pieniądze na różne rzeczy – kącik do odpoczynku, projektor kinowy, trampoliny, wygodne pufy. Wszystko to w ramach szkolnych budżetów partycypacyjnych.

Po raz pierwszy szkołom przyznano budżety partycypacyjne w 2017 roku. I wtedy też narodziła się idea festiwalu, podczas którego młodzież sama zaprezentuje, w jaki sposób środki zostały wykorzystane. W tegorocznej edycji zaprezentowali się uczniowie z Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 2, Zespołu Szkół nr 3, Zespołu Szkół nr 6, Zespołu Szkół Zawodowych oraz Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego. Każdy z nich do wydania miał 3500 zł.

- Pomysłowości młodzieży szkolnej nie brakuje. Podczas prezentacji można było zobaczyć realizacje takich projektów jak kawiarenka szkolna, kącik do odpoczynku, zakup cymbergaja, piłkarzów, puf, projektora kinowego czy trampolin. Jury oceniało nie tylko pomysł, ale również sposób wykonania, rodzaj prezentacji, pozyskane dodatkowe środki. Koniec końców decyzja zapadła – za miano najlepszego uznano pomysł uczniów Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego. Stworzono tam WiFi Ryjec, czyli kącik dla uczniów, w którym na wygodnych kanapach mogą odpocząć, pouczyć się do lekcji czy po prostu miło spędzić czas - informuje jastrzębski magistrat.

Jako nagrodę, prezydent Anna Hetman przekazała na ręce uczennic ZSMS czek na 3500 zł.

 

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Miejsca czekają na uczniów w szkołach Miejsca czekają na uczniów w szkołach

Jastrzębianie ruszają w Himalaje - szczyt Nun 7135 m n.p.m. Jastrzębianie ruszają w Himalaje - szczyt Nun 7135 m n.p.m.

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
#R Polish Power17.10.2018 20:18

Dobry robota! Takich pieniędzy o których wydaniu my decydujemy powinno być jak najwięcej bo to w końcu nasze pieniądze!.

Gość17.10.2018 14:39

Jak będzie inny prezydent to skończy się to marne aktorstwo co gra teraz.

Radio Teheran17.10.2018 13:15

@GośćDziś o 11:52
Bo to sa miejskie priorytety. Dzieci dostaly jakis ochlap przed wyborami. Ksiadz dostaje regularnie co roku i nieregularnie, np. na schody.

zwykły mieszkaniec17.10.2018 12:36

Świetny pomysł, aby uczyć gospodarności i pomysłowości od najmłodszych lat.

Gość17.10.2018 11:52

Teheran masz rację. Pamiętacie czasy caratu i prężnie rozwijający się przybytek w bziu? Jakoś zwolniło wszystko a klecha lata po innych kościołach za kasiorą. Za to przybytek w Zdroju się poprawił. Wszystko zależy czy car czy hrabia na tronie.

Zdzicha17.10.2018 9:11

3,5 tysiąca zostało z tego miliona co zaginął .

Radio Teheran17.10.2018 8:45

Ksiadz nie musi sie tak gimnastykowac, by dostac od miasta pieniadze.
I to nie 3,5 tys.

Pokaż wszystkie opinie (9)