Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
17 października 2018

Wyleciał na łuku drogi - doprowadził do czołówki

Wyleciał na łuku drogi - doprowadził do czołówki
fot. KMP Jastrzębie

Kierowca na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył czołowo w nadjeżdżający pojazd. 41-latek kierujący fordem tuż przed zdarzeniem wyprzedził dziecko, które poruszało się w tym samym kierunku.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, przed godziną 14.00, na ulicy Szybowej. Jak ustalili policjanci z jastrzębskiej drogówki, 31-letni kierowca renault laguna, jadąc w kierunku ulicy Połomskiej, jechał z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwka fordem.

-  Jak się okazało kierujący fordem, 41-letni jastrzębianin tuż przed zdarzeniem wyprzedził dziecko, które poruszało się w tym samym kierunku. Wszystko wskazuje na to, że sprawca zdarzenia jechał znacznie za szybko. Za rażące naruszenie przepisów i stworzenia zagrożenia dla innego kierującego oraz pieszego mundurowi zatrzymali 31-latkowi prawo jazdy. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi - mówi mł.asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policjanci uprzedzają, że wszelkie agresywne zachowania kierowców na drogach oraz rażące naruszenia przepisów będą surowo karane. Kierowcy muszą liczyć się z tym, że każdy szczególnie niebezpieczny manewr może doprowadzić do tragedii, dlatego też w uzasadnionych przypadkach policjanci nadal będą zatrzymywać prawo jazdy i kierować wnioski do sądu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kolejne potrącenie na pasach. Ranny 50-latek Kolejne potrącenie na pasach. Ranny 50-latek

Wyrywała mu dziecko, wyzywała i krzyczała Wyrywała mu dziecko, wyzywała i krzyczała

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Gość17.10.2018 10:31

No można powiedzieć stłuczka i zabrane prawko. Na Podhalańskiej jakiś czas temu 3 auta zrąbane i tylko mandat 50zł. Wszystko zależy czyim dzieckiem się jest i kogo się zna.

Seboc17.10.2018 7:47

Po uszkodzeniach widać że nic się nie stało.