Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
17 października 2018

Wyleciał na łuku drogi - doprowadził do czołówki

Wyleciał na łuku drogi - doprowadził do czołówki
fot. KMP Jastrzębie

Kierowca na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył czołowo w nadjeżdżający pojazd. 41-latek kierujący fordem tuż przed zdarzeniem wyprzedził dziecko, które poruszało się w tym samym kierunku.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, przed godziną 14.00, na ulicy Szybowej. Jak ustalili policjanci z jastrzębskiej drogówki, 31-letni kierowca renault laguna, jadąc w kierunku ulicy Połomskiej, jechał z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwka fordem.

-  Jak się okazało kierujący fordem, 41-letni jastrzębianin tuż przed zdarzeniem wyprzedził dziecko, które poruszało się w tym samym kierunku. Wszystko wskazuje na to, że sprawca zdarzenia jechał znacznie za szybko. Za rażące naruszenie przepisów i stworzenia zagrożenia dla innego kierującego oraz pieszego mundurowi zatrzymali 31-latkowi prawo jazdy. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi - mówi mł.asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policjanci uprzedzają, że wszelkie agresywne zachowania kierowców na drogach oraz rażące naruszenia przepisów będą surowo karane. Kierowcy muszą liczyć się z tym, że każdy szczególnie niebezpieczny manewr może doprowadzić do tragedii, dlatego też w uzasadnionych przypadkach policjanci nadal będą zatrzymywać prawo jazdy i kierować wnioski do sądu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zderzenie samochodów na ul. Grodzkiej Zderzenie samochodów na ul. Grodzkiej

Trzyosobowa rodzina cudem uniknęła śmierci Trzyosobowa rodzina cudem uniknęła śmierci

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Gość17.10.2018 10:31

No można powiedzieć stłuczka i zabrane prawko. Na Podhalańskiej jakiś czas temu 3 auta zrąbane i tylko mandat 50zł. Wszystko zależy czyim dzieckiem się jest i kogo się zna.

Seboc17.10.2018 7:47

Po uszkodzeniach widać że nic się nie stało.