Explozja Tańca

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
17 października 2018

JSW: Przyszłość kopalni i miejsc pracy zagrożona?

JSW: Przyszłość kopalni i miejsc pracy zagrożona?

-  Albo my tę kopalnię wybudujemy, albo przyszłość "Zofiówki" będzie zagrożona - mówi dla „Solidarności” górniczej Artur Dyczko, zastępcą prezesa zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej do spraw Strategii i Rozwoju.

Artur Dyczko w rozmowie z portalem Krajowej Sekcji Węgla Kamiennego ZZ Solidarność powiedział, że budowa szybu „Bzie-Dębina” jest „niezwykle perspektywiczna” dla kopalni „Zofiówka”.

  - I co z tego wynika? Dokładnie nic! (…) Od ponad 10 lat budujemy tę kopalnię i gdzie jesteśmy? Mamy szyb i trochę wyrobisk, ale czy możemy już powiedzieć, że udostępniliśmy złoże? Na pewno nie! O czym to świadczy? O tym, że dotychczasowe działania nie dały spodziewanego rezultatu, dlatego - w mojej ocenie - czas zmienić podejście! Nie chcę straszyć, ale to ostatni moment. Albo my tę kopalnię wybudujemy, albo przyszłość "Zofiówki" będzie zagrożona. Tu nie ma alternatywy - mówił Artur Dyczko.

Podkreśla, że chodzi o utrzymanie 5 tys. miejsc pracy.

 - Albo dzisiaj podejmiemy określone działania i dokonamy radykalnej zmiany aktualnego stanu rzeczy, albo nic nie zrobimy i tych miejsc pracy za jakiś czas po prostu nie będzie - przekonuje wiceprezes.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ponad 3 tys. górników wyzdrowiało w JSW Ponad 3 tys. górników wyzdrowiało w JSW

Płacą uczniom za naukę w szkołach górniczych Płacą uczniom za naukę w szkołach górniczych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (48)
Thom21.10.2018 22:35

Ja bym wam dał urlopy górnicze po 20-stu latach pracy nieroby!!!

Georg21.10.2018 22:28

No to idz do lidla albo zabki kozaku miesiaca nie dorobisz cwaniaczku

Do Ave Zagórowski21.10.2018 21:50

PANI W LIDLU JUŻ ZARABIA WIĘCEJ ODE MNIE XD No w żabce, w lidlu to nie wiem, ale wiadomo o co chodzi.

AveZagórowski18.10.2018 21:46

Zz Was sprzedało znów hahaha dostaniecie pseudo kase za węgiel xd a zyski gdzie dywidenty gdzie hahaha a zapisani jestescie do 2 3 bumelowicze rewirowicze xd. Fakt jest taki kto młody i zdrowy szybko się przekwalifikuje, a reszta. Do rosji na kopalnie ;) byście nie słuchali związków bym zrobił porządek z nimi a tak macie pseudo porozumienia jeszcze trochę i baba w lidlu będzie wiecej zarabiać od Was, jak wam wprowadza 6 dniowy tydzień pracy i sie skończy leżenie w sobote za 2x tylko normalna dniowa i elo ciekawie czy wtedy bedziecie sie pisac po 8 soboto niedziel. Powinni też pozbyc sie lebrow na powierzchni usystematyzowac przekazywanie materiału na kopalnie prosto na szybowy. A nie 5 kalfusow z dupy to odbiera i posyla na dół za dniowki w ścianie. Panowie czas na zmiany i wyjscie z tej pseudo komuny. Jsw to spółka akcyjna a problemy podstawowe z zarzadzniem czegokolwiek. Ale co sie dziwić jak co drugi na stoleczku bez kwalifikacji studiów. Problem maja z podzialem ludzi i roboty hahah.

Do Byk18.10.2018 18:07

Zapraszam na przygotówki bez cieśli i transportu a żelazo daleko i 7 ringoli trzeba postawić...

Janusz Tracz do byk18.10.2018 14:18

i kolejny idiota co mysli ze tylko ryle na scianie robia, to moze niech tylko ich zostawia na kopalni zobaczymy jak na siebie zarobia, po co caly ten szybowy, po co reszta elektrykow i slusarzy, na cholere ten przewoz, przeciez ryl na scianie tylko kopie wegiel..

Byk18.10.2018 13:26

Tym lebrom na kopali płacą tak duże pieniądze a oni pod ziemia pracują góra 4 godz. Za co takie wypłaty? Tylko na ścianie ciężko pracują reszta lebry chodzą.

Byk18.10.2018 13:23

Dalej niech JSW cycka się z ZZ, to wyjdziecie na manowce. ZZ za bramę i opłacać ich pensje ze składek! Darmozjady siedzą w biurach i p...zą w stołki za duże pieniądze.

Do On górnik Dziś o 10:3018.10.2018 13:05

Obstawiam że jesteś urlopowiczem albo emerytem z okresu do połowy roku 2018. Teraz zarobki się poprawiły a ty o tym nie wiesz dlatego takie brednie sam piszesz.

Ryl18.10.2018 12:20

Do on górnik bajek nie opowiadaj ja jako sygnalista bez weekendów mam 4100 to nie opowiadajze w przodku 4500, a kalfusy z przewozu mają po 4500

Pokaż wszystkie opinie (48)