Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
17 października 2018

Kolej wraca do Jastrzębia-Zdroju!

Kolej wraca do Jastrzębia-Zdroju!
fot. Bartłomiej Banaszak / PKP

W środę Jastrzębie-Zdrój zostało oficjalnie wpisane do Programu Uzupełnień Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej. Oznacza to gwarancje rządowe na finansowanie odbudowy kolei w naszym mieście.

Wpisanie Jastrzębia do Programu Uzupełnień Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej oznacza koniec wykluczenia kolejowego naszego miasta i rządowe gwarancje, że zostaną przeznaczone pieniądze na budowę połączenia kolejowego Jastrzębie-Zdrój - Katowice.

- Miesiące naszych starań, setki spotkań, zaangażowanie wielu osób przyniosło efekt. Powstanie linia kolejowa do stolicy województwa – Katowic.  To nasze największe przedsięwzięcie najbliższych lat - mówi prezydent Anna Hetman.

Rewitalizacja kolei zaplanowana jest w ramach specjalnego rządowego programu, który pozwoli na właściwe planowanie i wsparcie inwestycji mających na celu m.in. usprawnienie komunikacji pasażerskiej na poziomie międzyregionalnym, racjonalne i spójne podejmowanie działań realizujących kierunki rozwoju kraju na poziomie regionalnym w obecnej i kolejnej perspektywie finansowej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Plany reaktywacji kolei po ścieżce rowerowej? Plany reaktywacji kolei po ścieżce rowerowej?

Potrzeba 3 mln zł na początek, aby odbudować kolej Potrzeba 3 mln zł na początek, aby odbudować kolej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (93)
Wsb22.10.2018 4:45

Ta kolej tak potrzebna jak umarłemu kadzidło, a o do blisko wybudowanych domów to widzisz gdzie budujesz to musisz liczyć się z konsekwencjami

Dann21.10.2018 21:35

A co jesli nie zgadzamy sie aby tory poprowadzone byly 50mettow od naszych domow?? Ktokolwiek o tym pomyslal???

Piston, Nusiek i Romek 21.10.2018 14:07

w Jastrzębiu zdroju powstanie. Parowozownia (potocznie: szopa, depo) ? baza, zakład eksploatacji, zajezdnia lokomotyw parowych; zespół pomieszczeń i warsztatów oraz torów przeznaczonych do przechowywania i obsługiwania technicznego parowozów.

Gość19.10.2018 23:56

Wybory: Tylko prezydent Anna Hetman

MArgo19.10.2018 19:15

Jastrzebie Rybnik warto byli by przywrócić o Katowicach nie wspomnę piękne linia

KisMyS19.10.2018 17:41

Zupelnie nowa linia J-bie - W.Sl. To by bylo cos, np w 10 min. Wyobrazam sobie male sklady co 15 min a co 60 do K-c.
I odbudowa dworcow w J-biu... Oj sie rozmarzylem.

Wspierajmy tych ktorzy to moga sfinansowac a nie tych ktorzy rozbieraja wiadukty a na nasypach buduja sciezki rowerowe.

Jestem za sciezkami rowerowymi ale takimi jak w Zorach, przy wjezdzie od Szerokiej.

do Podróżnik19.10.2018 16:26

Co do mostu pod A1 masz rację mały strumyk a most wielki bo miał tam kończyć bieg obwodnicy Jastrzębia. Ale władze kasę przejadły i były problemy i było jak było czyli ... Co do torowiska to tam nie pociągną bo pociąg to nie jest busik z przyczepką ze zakręci wszędzie. Widział ktoś plany dalszej części obwodnicy aż do Raciborza? Obwodnica będzie się wymijać z A1 w okolicy Gorzyc i tam były plany torowiska. Węzła A1 i obwodnicy tam akurat nie będzie bo jak to władze wodzisławia stwierdziły "po co jest niedaleko w prawo i lewo"

Pokaż wszystkie opinie (93)