Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°11°
Poseł Gadowski Sprawozdanie
18 października 2018

"W mieszkaniu pęka mi sufit"

"W mieszkaniu pęka mi sufit"
fot. JastrzebieOnline.pl

Czy w jastrzębskich blokach pękają ściany? Z takim pytaniem zwrócił się do Państwowej Straży Pożarnej mieszkaniec bloku przy ulicy Zielonej, który zobaczył u siebie w mieszkaniu pękniecie na suficie.

Na miejsce zgłoszenia udał się zastęp strażacki, który zbadał ewentualne zagrożenie dla lokatorów.

- W mieszkaniu ustalono rysę biegnącą wzdłuż łączenia ścian (nośnej i działowej), rysę na łączeniu ściany z sufitem oraz poprzeczne pęknięcia na ścianie pokrytej gładzią o długości kilku centymetrów każde. Dodatkowo skontrolowano mieszkania mieszczące się poniżej mieszkania osoby zgłaszającej. Stwierdzono, że nie występują w nich podobne pęknięcia. Nigdzie nie stwierdzono śladów odpadającego tynku, gładzi ani farby. Ustalono, po konsultacji z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego, że zdarzenie nie stwarza zagrożenia. O zdarzeniu poinformowano Spółdzielnie Mieszkaniowa Jas-Mos - na miejscu był także przedstawiciel spółdzielni - informuje kpt. Łukasz Cepiel, oficer prasowy PSP w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębscy strażacy z psami ruszyli na pomoc Jastrzębscy strażacy z psami ruszyli na pomoc

Dymy nad miastem. To płonęły tereny poprzemysłowe Dymy nad miastem. To płonęły tereny poprzemysłowe

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Rico19.10.2018 8:48

Każdy budynek pracuje przez 20 lat a nawet i dłużej od wybudowania. Duża płyta przynajmniej jest robiona z przepisami i jest bezpieczna a domeczki niekoniecznie. Wystarczy kontrola i dom do wyburzenia bo samowola budowlana.

Gość18.10.2018 14:55

Już chanys chanys postępowania sami se wbijacie gwóźdź do trumny wy ochydne hanysy jo ci padom

Radio Teheran18.10.2018 13:51

@Do Hanys
Moze Hanys ujal temat troche niezgrabnie, ale ma - niestety - racje.

http://serwisy.gazetaprawna.pl/nieruchomosci/artykuly/1110582,bloki-z-wielkiej-plyty-beda-wyburzane.html 

Andrzej18.10.2018 13:10

Hanysie,jakby nie gorole jak to godosz to dalej byś srał przez żerdkę,jesteście gatunkiem na wymarciu,dlateko już szykują dla was rezerwat jak w Afryce dla nosorożców

Gość18.10.2018 12:42

Ludzie jak robią remonty to wyburzają ściany młotami udarowymi to i na ścianach rysy się pojawiają.spoldzielnie powinny zainteresować się sprawą remontów a nawet nie remontów co wyburzeń całych ścian w mieszkaniach niektórych ludzi.

do Hanys18.10.2018 11:08

Nie każdego stać na budowę domu. Uważaj żeby ciebie kiedyś tornado nie nawiedziło !!!!

Gość18.10.2018 10:44

Do Hanys... jesteś bezczelny i chamski.

Pokaż wszystkie opinie (16)