Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
18 października 2018

"W mieszkaniu pęka mi sufit"

"W mieszkaniu pęka mi sufit"
fot. JastrzebieOnline.pl

Czy w jastrzębskich blokach pękają ściany? Z takim pytaniem zwrócił się do Państwowej Straży Pożarnej mieszkaniec bloku przy ulicy Zielonej, który zobaczył u siebie w mieszkaniu pękniecie na suficie.

Na miejsce zgłoszenia udał się zastęp strażacki, który zbadał ewentualne zagrożenie dla lokatorów.

- W mieszkaniu ustalono rysę biegnącą wzdłuż łączenia ścian (nośnej i działowej), rysę na łączeniu ściany z sufitem oraz poprzeczne pęknięcia na ścianie pokrytej gładzią o długości kilku centymetrów każde. Dodatkowo skontrolowano mieszkania mieszczące się poniżej mieszkania osoby zgłaszającej. Stwierdzono, że nie występują w nich podobne pęknięcia. Nigdzie nie stwierdzono śladów odpadającego tynku, gładzi ani farby. Ustalono, po konsultacji z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego, że zdarzenie nie stwarza zagrożenia. O zdarzeniu poinformowano Spółdzielnie Mieszkaniowa Jas-Mos - na miejscu był także przedstawiciel spółdzielni - informuje kpt. Łukasz Cepiel, oficer prasowy PSP w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Leżał na poboczu -  był poszukiwany Leżał na poboczu - był poszukiwany

Oznakuj swój rower - złodziej będzie miał problem Oznakuj swój rower - złodziej będzie miał problem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Rico19.10.2018 8:48

Każdy budynek pracuje przez 20 lat a nawet i dłużej od wybudowania. Duża płyta przynajmniej jest robiona z przepisami i jest bezpieczna a domeczki niekoniecznie. Wystarczy kontrola i dom do wyburzenia bo samowola budowlana.

Gość18.10.2018 14:55

Już chanys chanys postępowania sami se wbijacie gwóźdź do trumny wy ochydne hanysy jo ci padom

Radio Teheran18.10.2018 13:51

@Do Hanys
Moze Hanys ujal temat troche niezgrabnie, ale ma - niestety - racje.

http://serwisy.gazetaprawna.pl/nieruchomosci/artykuly/1110582,bloki-z-wielkiej-plyty-beda-wyburzane.html 

Andrzej18.10.2018 13:10

Hanysie,jakby nie gorole jak to godosz to dalej byś srał przez żerdkę,jesteście gatunkiem na wymarciu,dlateko już szykują dla was rezerwat jak w Afryce dla nosorożców

Gość18.10.2018 12:42

Ludzie jak robią remonty to wyburzają ściany młotami udarowymi to i na ścianach rysy się pojawiają.spoldzielnie powinny zainteresować się sprawą remontów a nawet nie remontów co wyburzeń całych ścian w mieszkaniach niektórych ludzi.

do Hanys18.10.2018 11:08

Nie każdego stać na budowę domu. Uważaj żeby ciebie kiedyś tornado nie nawiedziło !!!!

Gość18.10.2018 10:44

Do Hanys... jesteś bezczelny i chamski.

Pokaż wszystkie opinie (16)