Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°14°
19 października 2018

W szkole można uratować życie

W szkole można uratować życie
fot. Fundacja DKMS

Jeśli chcecie zostać dawcą szpiku kostnego i uratować komuś życie, to jest ku temu okazja w piątek.Wystarczy zostać dawca szpiku kostnego. 

Już dzisiaj w godzinach 12-16 w Zespole Szkół nr 9 im. dr Mikołaja Witczaka odbędzie się komórkomania. Jest to akcja zachęcają do zostania dawcą szpiku kostnego w ramach akcji prowadzonej przez fundację DKMS.

Dawcą szpiku może być  każdy pełnoletni, zdrowy tj. nie obciążony chorobami genetycznymi, dziedzicznymi i przewlekłymi człowiek w wieku 18-50 lat (preferowani są ludzie młodzi między 18-30 rokiem życia, gdyż od momentu zamieszczenia potencjalnego dawcy w rejestrze do chwili oddania szpiku maksymalnie do 50 roku życia, może upłynąć długi okres czasu: 5, 10, a nawet 15 lat.

Dawstwo szpiku wykluczają: choroby serca, nadciśnienie, hemofilia i inne choroby krwi, epilepsja i inne choroby neurologiczne, anemia, choroby nerek i układu moczowego, kiła, gruźlica, choroby autoimmunologiczne, choroby nowotworowe, cukrzyca, aktywna astma, łuszczyca, przechorowanie wirusowego zapalenia wątroby, nosicielstwo wirusów HBV, HCV, CMV, HIV.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębscy uczniowie najlepsi wśród młodych aktorów Jastrzębscy uczniowie najlepsi wśród młodych aktorów

Dom Nauki i Rehabilitacji będzie przebudowany Dom Nauki i Rehabilitacji będzie przebudowany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!