Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
22 października 2018

Wdowy dostaną pieniądze

Wdowy dostaną pieniądze
fot. pixabay

Wdowy i sieroty po górnikach są coraz bliżej otrzymania rekompensaty za utracone prawo do deputatu węglowego. Ważne jest to, aby gdy ustawa zostanie uchwalona nie przekroczyć terminu na złożenie wniosku. 

Rada Ministrów 18 października 2018 roku przyjęła przygotowany przez Ministerstwo Energii projekt ustawy o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla oraz z zaprzestania pobierania bezpłatnego węgla przez osoby niebędące pracownikami przedsiębiorstwa górniczego.

Wniosek o wypłatę rekompensaty trzeba będzie złożyć w ciągu 90 dni od daty wejścia w życie ustawy (złożenie wniosku po tym terminie będzie skutkowało odmową wypłaty ze strony przedsiębiorstwa wypłacającego, od której będzie można się odwołać do sądu). 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Śląsk będzie stopniowo odchodził od węgla" "Śląsk będzie stopniowo odchodził od węgla"

Jastrzębski Węgiel brązowym medalistą mistrzostw Polski Jastrzębski Węgiel brązowym medalistą mistrzostw Polski

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
Piston, Nusiek i Romek 25.10.2018 12:30

Wielce wdowy ,a mieszkaja w zwiazkach nieformalnych ,z rozwodnikiem emerytem i jeszcze im mało. do biedronki do pracy a, nie .tipsy hybrydy i inne widzimisie

Ewa24.10.2018 19:50

Ola nie piernicz głupot.Jestem wdową 14 lat i opływam w luksusach za 1500 zł renty rodzinnej.Może się zamienisz?Renty rodzinnej jest tyle ile zmarły sobie wypracuje.Jak młodo umrze to wdowa ma lepiej niż górnik na emeryturze?Zazdrościsz że dzieci nie mają ojca?Odwalcie się wreszcie od wdów.

Srk zofia24.10.2018 17:47

Ryba i resztę gnoi ze związków powinni zamknąć na powolna śmierć głodowa.bo nawet kul szkoda na takich koferentów i zlodziei

do srk zof24.10.2018 10:49

Ryba ledwo zipie związek się sypie wszystkich oszukiwał zeby tylko mieć członków

Wdowa24.10.2018 7:53

Do Ola:
Chciałabyś być wdową górniczą-powodzenia - będziesz żyła lepiej jak górnik

Srk zofia24.10.2018 5:27

Do Pana gość jakie przelewy .skąd ta informacja.ryba ty zlodzieju ze zzjg.oddaj gnoju nam pieniądze za 16 rok.co matOle zapomnieliście o tym żeby was nie wymierzył.

Ffff23.10.2018 20:06

Wdowy spadać powinno się nienalezec delutat weglowy

Pokaż wszystkie opinie (27)