Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
23 października 2018

Instrumenty dęte zabrzmią w szkole muzycznej

Instrumenty dęte zabrzmią w szkole muzycznej
fot. pixabay

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Jastrzębiu-Zdroju organizuje konkurs „Instrumenty Dęte”, który cieszy się dużą popularnością wśród zainteresowanych.

W gościnne mury szkoły zjadą się uczestnicy nie tylko z całego kraju, ale i zagranicy. Będą rywalizować w konkursie „Instrumenty Dęte”, który cieszy się dużą renomą w muzycznym świecie.  Chętnych do zaprezentowania swoich umiejętności jest tak wiele, że przesłuchania konkursowe będą trwać dwa dni, a następnie odbędzie się kolejny dzień przesłuchań etapu drugiego.

Międzynarodowy Konkurs „Instrumenty Dęte” jest jednym z najważniejszych wydarzeń artystycznych w życiu szkoły i miasta. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół muzycznych I i II stopnia lub innych tego typu placówek. Konkurs odbywa się cyklicznie co dwa lata, pierwszy odbył się w 1996 roku. Kolejne edycje odbyły się w latach: 1998, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014.

- Celem konkursu jest propagowanie kultury muzycznej, promowanie młodych talentów, stworzenie możliwości współzawodnictwa wśród uczniów oraz zachęcanie ich do kształcenia muzycznego. Konfrontację poziomu oraz poszukiwań repertuarowych i wykonawczych. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników - mówi prof. dr hab. Stanisław Śmietana, dyrektor Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ruszyła budowa sali koncertowej Ruszyła budowa sali koncertowej

Umowa na budowę sali koncertowej podpisana Umowa na budowę sali koncertowej podpisana

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
zły23.10.2018 10:59

Sam konkurs to świetna sprawa, ale jak widzę ten tytuł "profesor" przez nazwiskiem tego pana... ech...