Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°11°
23 października 2018

Instrumenty dęte zabrzmią w szkole muzycznej

Instrumenty dęte zabrzmią w szkole muzycznej
fot. pixabay

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Jastrzębiu-Zdroju organizuje konkurs „Instrumenty Dęte”, który cieszy się dużą popularnością wśród zainteresowanych.

W gościnne mury szkoły zjadą się uczestnicy nie tylko z całego kraju, ale i zagranicy. Będą rywalizować w konkursie „Instrumenty Dęte”, który cieszy się dużą renomą w muzycznym świecie.  Chętnych do zaprezentowania swoich umiejętności jest tak wiele, że przesłuchania konkursowe będą trwać dwa dni, a następnie odbędzie się kolejny dzień przesłuchań etapu drugiego.

Międzynarodowy Konkurs „Instrumenty Dęte” jest jednym z najważniejszych wydarzeń artystycznych w życiu szkoły i miasta. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół muzycznych I i II stopnia lub innych tego typu placówek. Konkurs odbywa się cyklicznie co dwa lata, pierwszy odbył się w 1996 roku. Kolejne edycje odbyły się w latach: 1998, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014.

- Celem konkursu jest propagowanie kultury muzycznej, promowanie młodych talentów, stworzenie możliwości współzawodnictwa wśród uczniów oraz zachęcanie ich do kształcenia muzycznego. Konfrontację poziomu oraz poszukiwań repertuarowych i wykonawczych. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników - mówi prof. dr hab. Stanisław Śmietana, dyrektor Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Budowa sali koncertowej - widać postępy Budowa sali koncertowej - widać postępy

Trwa budowa sali koncertowej Trwa budowa sali koncertowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
zły23.10.2018 10:59

Sam konkurs to świetna sprawa, ale jak widzę ten tytuł "profesor" przez nazwiskiem tego pana... ech...