Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 27°22°
24 października 2018

Wiele ścieżek kariery w Jastrzębiu

Wiele ścieżek kariery w Jastrzębiu
fot. PUP Jastrzębie

Okazuje się, że w Jastrzębiu-Zdroju przed młodymi ludźmi otwiera się wiele ścieżek kariery zawodowej. Trzeba je tylko umieć zauważyć i wybrać tą „swoją”.

Zakończyła się X edycja Jastrzębskiego Tygodnia Kariery (JTK), który w tym roku odbywał się pod hasłem „Bądź architektem swojego szczęścia”

- Celem JTK było wskazanie dzieciom, młodzieży oraz dorosłym możliwych ścieżek kariery. Punktem wyjścia do zaplanowania kariery zawodowej jest odkrywanie własnych zainteresowań, talentów i predyspozycji. W drodze do celu, jakim jest zdobycie kompetencji zawodowych niezastąpionymi przewodnikami są doradcy zawodowi współpracujący z pedagogami, rodzicami i pracodawcami. Jastrzębski Tydzień Kariery był właśnie okazją do połączenia sił - informuje Powiatowy Urząd Pracy w Jastrzębiu-Zdroju.

W dniach 15-19 października 2018 w Jastrzębiu-Zdroju zrealizowanych zostało wiele działań, koordynowanych przez Powiatowy Urząd Pracy. Partnerami w działaniach byli: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół nr 3, Zespół Szkół Specjalnych przy WSRdD, Punkt Pośrednictwa Pracy OHP, Zespół Szkół nr 6, Szkolny Ośrodek Kariery przy Zespole Szkół nr 2, Zespół Szkół Zawodowych, Zespół Szkół Sióstr Salezjanek, Zespół Szkół nr 5, Zespół Szkół Handlowych i Zespół Szkół nr 9.

Do uczestnictwa w JTK zaproszono dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz osoby poszukujące pracy z terenu naszego miasta. Uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach i prelekcjach zawodoznawczych, praktycznych prezentacjach zawodów, warsztatach komputerowych, kursie obsługi kasy fiskalnej, „Metamorfozach”, Święcie Chleba, konsultacjach z doradcą zawodowym oraz licznych konkursach związanych z wiedzą o zawodach i z przedsiębiorczością.

Zwieńczeniem realizowanych działań była uroczystość podsumowująca Jastrzębski Tydzień Kariery 2018, na której zaprezentowano zrealizowane przedsięwzięcia oraz wręczono nagrody laureatom konkursów. W tym dniu odbyło się również Jastrzębskie Miasteczko Zawodów, podczas którego szkoły prezentowały ofertę kształcenia zawodowego.

Powiatowy Urząd Pracy, jako lider Jastrzębskiego Doradztwa Kariery pragnie podziękować wszystkim zaangażowanym w realizację działań na rzecz Jastrzębskiego Tygodnia Kariery 2018.


 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jest praca - na początek 3200 na rękę Jest praca - na początek 3200 na rękę

JSW sposoruje politechnikę JSW sposoruje politechnikę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Radio Teheran24.10.2018 15:31

"Powiatowy Urząd Pracy, jako lider Jastrzębskiego Doradztwa Kariery"

To tak, jakbym ja sie obwolal szachem Iranu.
Urzednicy granic zenady nie znaja.

Krystyna24.10.2018 11:00

I Pup

JORG24.10.2018 10:31

Ale żeby się dostać tam gdzie pisze Radio Teheran to trza mieć tylko i wyłącznie PLECY

Radio Teheran24.10.2018 8:39

Jaja jakies.
W Jastrzebiu sa dwa duze przedsiebiorstwa: JSW i UM.