Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
25 października 2018

Uwaga! Policja pilnuje na skrzyżowaniach

Uwaga! Policja pilnuje na skrzyżowaniach
fot. Policja. pl

Dzisiaj policjanci jastrzębskiej drogówki prowadzą działania pod kryptonimem „Bezpieczne skrzyżowanie”.

Uwaga mundurowych skierowana będzie na naruszenia przepisów ruchu drogowego w rejonie skrzyżowań i tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Kolejny raz apelujemy więc o zachowanie szczególnej ostrożności! Pamiętajmy o dostosowaniu prędkość do panujących warunków.

Działania prowadzone są aby zwiększyć bezpieczeństwo w rejonie skrzyżowań na terenie miasta. Mundurowi będą obserwowali skrzyżowania oraz rejony miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do potrąceń pieszych.

Zasadniczym celem takich działań jest przede wszystkim ograniczenie oraz w miarę możliwości wyeliminowanie zdarzeń drogowych w rejonie skrzyżowań, a także zapobieganie popełnianiu wykroczeń.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Leżał na poboczu -  był poszukiwany Leżał na poboczu - był poszukiwany

Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
Nic mi nie jest27.10.2018 8:38

Pilnowali, nie tylko na skrzyżowaniach. Spotykałem ich na ulicach i drogach. Nic mi nie mogli zrobić, bo jak zwykle jeżdżę starając się nie łamać przepisów. Nie dlatego, że policjanci krążą. Lecz dlatego, że rozumiem, po co są przepisy. Ci którzy je łamią, powinno być zabierane prawa jazdy i nakładane wysokie kary finansowe.
Najczęściej są to młode przygłupy. Jak oni zdali egzaminy na prawo jazdy? Oszukiwali. I za to powinni ponieść karę.

do Prawdomówny26.10.2018 15:33

Ale czego od nich żądać? Na skrzyżowaniu Mazowiecka/Warszawska?aleje są światła, oznakowanie pionowe i poziome. Ze wszystkich oznakowań wynika że na skrzyżowaniu obowiązuje całkowity zakaz zawracania. Ale co chwila ktoś zawraca i stwarza zagrożenie. Trudno buraków posiali to tak robią ale jak już radiowóz zawraca to coś chyba nie tak. Następna sprawa światła na przejściu dla pieszych pod TESCO to że hołota przechodzi na czerwony to norma. Ale jak wchodzi delikwent wprost pod radiowóz i kierowca oraz pasażer radiowozu ma to gdzieś to ja bym ukarał właśnie ich za niedopełnienie obowiązku służbowego. I takie sytuacje są po kilkanaście razy dziennie. Jest monitoring i chyba to zbędna kasa wydana na to bo nic nie przynosi.

Prawdomowny26.10.2018 12:19

Ciekawe, ze w Niemczech, Austrii czy niedaleko nas w Czechach, policja potrafi stac przy przejsciach dla pieszych badz skrzyzowaniach nawet tych z sygnalizacja i nikogo to nie dziwi. Od razu jakos bezpieczniej i spokojniej robi sie w takich miejscach ale nie, u nas to calkowita abstrakcja. Co ja w ogole opowiadam, sorry.

sjz26.10.2018 11:54

Raczej chodzi o skrzyżowanie kolejowo-drogowe czyli przejazdy kolejowe, gdyż tam stali

O co chodzi?26.10.2018 10:01

Czego Policja pilnuje na skrzyżowaniach? Głupi są wśród nas. Ukrywają się. Udają normalnych. Ale jak nikt nie widzi wychodzi z nich głupota. Jeżdżą bezmyślnie sądząc, że oni są najważniejsi, wyrzucają pety, puste paczki po papierosach, puszki po napojach a w dodatku są z siebie dumni. Na takich głupich niema lekarstwa. Można ich tylko zmusić do przestrzegania dobrych zasad życia w społeczeństwie. Zmusić karaniem. Ale i tak, jak będą pewni, że nikt nie widzi, ujawnią swoją bezmyślność.
Głupi, do budy! Możecie ujadać, zastępując naszych przyjaciół.

Seboc26.10.2018 7:44

Tak pilnowali że potrącenie na Piłsudskiego było. Ta policja z dnia na dzień coraz bardziej nieudolna.

szczepionkowy faszyzm25.10.2018 23:35

Chodzi o to, żeby nastraszyć... Może podziała...
Bardziej martwię się, aby jutro żadna szkoła nie indoktrynowała dzieci poprzez nielegalny "tęczowy piątek"...

Pokaż wszystkie opinie (15)