Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°21°
25 października 2018

Ramki do tablic rejestracyjnych

Ramki do tablic rejestracyjnych
fot. pixabay.com

Ramki do tablic rejestracyjnych od lat należą do jednych z najpopularniejszych akcesoriów branży motoryzacyjnej. Jest tak, ponieważ ten prosty detal łączy kilka przydatnych funkcji – ułatwia montaż tablicy rejestracyjnej bez potrzeby nawiercania otworów, jest tanim i efektywnym nośnikiem informacji lub reklamy oraz może być elementem dekoracyjnym auta.

Ramki możemy podzielić na kilka rodzajów ze względu na wykończenie lub kształt:

Ramki standardowe

Przez nazwę „standardowe” producenci najczęściej mają na myśli albo ramki w najprostszej postaci – czarne, bez nadruku czy też specjalnego wykończenia lub ramki ze srebrną obwódką czy standaryzowanym napisem typu nazwa miasta, państwa, tudzież humorystyczne hasło. Ramki standardowe są dostępne w każdym większym sklepie bądź hurtowni motoryzacyjnej i są sprzedawane na sztuki dla klientów indywidualnych, którzy po prostu chcą w łatwy i estetyczny sposób zamontować tablicę na swoim aucie.

Ramki z nadrukami

Chodzi oczywiście o ramki z zindywidualizowanymi nadrukami według specyfikacji odbiorcy. Obecny poziom zaawansowania technologicznego pozwala na bardzo wiele w kwestii druku – część producentów ramek ma w swoich ofertach nie tylko od lat sprawdzony sitodruk, który jest trwały i tani, ale również druk cyfrowy, dzięki któremu na powierzchnię listwy możemy nanieść skomplikowane grafiki z przejściami tonalnymi a nawet odpowiednio wykadrowane zdjęcia. Ciekawie ilustruje to m.in. poniższe zdjęcie zadrukowanych listew zatrzaskowych ramki wykonanych na zlecenie firmy z branży grzewczej.

Ramki 3D doming

Ramki 3D doming w branży potocznie nazywane „ramkami domingowymi” to ekskluzywna wersja ramek z nadrukami. Charakteryzują się wypukłą warstwą przeźroczystej żywicy, która znajduje się na całej długości zadrukowanej listwy zatrzaskowej. Takie wykończenie niesie za sobą nie tylko dodatkowe efekty wizualne, ale chroni też druk przed szkodliwym oddziałaniem pogody oraz promieniowania UV.

Przed złożeniem zamówienia warto zwrócić uwagę, jakiego rodzaju ramki domingowe oferuje wybrany przez nas producent. Na rynku dostępne są dwa rodzaje – pierwszy bazuje na użyciu naklejki domingowej nanoszonej na powierzchnię listwy. Drugi rodzaj to ramki wykonane w technologii Direct Doming, gdzie listwy są wpierw zadrukowywane, a następnie w specjalnym procesie pokrywane żywicą. Takie ramki będą z pewnością trwalsze, ponieważ nie zachodzi tutaj ryzyko odpadnięcia naklejki od powierzchni listwy.

Ramki chromowane

Ramki chromowane, nazywane również ramkami metalizowanymi dedykowane są osób, którzy szczególnie dbają o wygląd swojego pojazdu. Wykonane są z trwałego polistyrenu o mlecznej barwie, który następnie poddawany jest procesowi tzw. metalizacji próżniowej, po którym ramka chromowana uzyskuje ostateczny wygląd. Gładkie i lśniące ramki metalizowane doskonale komponują się z chromowanymi listwami, felgami czy innymi elementami karoserii.

Ramki grawerowane

Drukowanie na ramkach to rzecz tania pod warunkiem, że składamy zamówienie na ilości hurtowe. Ci, którzy chcą mieć personalizowany napis na ramce, ale potrzebują jednej bądź maksymalnie kilku sztuk na pewno powinni bardziej zainteresować się ramkami grawerowanymi. Nanoszenie napisu na powierzchnię listwy odbywa się poprzez grawerowanie laserem. Ograniczenie kolorystyczne (np. czarny grawer na białym, chromowanym lub matowo-srebrnym tle) rekompensuje stosunkowo niska cena detaliczna oraz trwałość.

Ramki do tablic dwurzędowych

Ramki do tablic dwurzędowych możemy podzielić w taki sam sposób jak wyżej – na standardowe, z nadrukami, chromowane itd. Ich wymiary są dopasowane do polskich tablic dwurzędowych dla samochodów osobowych.

Ramki do tablic motocyklowych i skuterowych

Producenci ramek nie mogli zapomnieć o jednośladach. Podobnie jak w przypadku ramek do samochodów, tak i ramki do skuterów i motocykli dzielą się na standardowe, z nadrukami, chromowane czy domingowe.

Poszukujesz producenta ramek do tablic rejestracyjnych? Sprawdź szeroką ofertę na stronie unital.com.pl

 

Materiał partnera

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zderzenie trzech samochodów  Zderzenie trzech samochodów

Zastawiają dojazd do śmietników Zastawiają dojazd do śmietników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!