Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°18°
26 października 2018

"Z kołoczem do pana młodego? (video)

"Z kołoczem do pana młodego? (video)
fot. kb /jastrzebieonline

Zespół „Jastrzymbioki” przedstawił w czwartek kolejną inscenizację na temat śląskich obyczajów.

Tym razem październikowego popołudnia Galeria Historii Miasta zaprosiła na inscenizację „Z kołoczem do pana młodego”. Panie z zespołu „Jastrzymbioki” w mistrzowski sposób ukazały jeden ze śląskich obyczajów weselnych.

- Bez kołocza nie można wyobrazić sobie żadnego święta, żadnego znaczącego wydarzenia z życia ludzi, jak na przykład wesele, chrzciny, stypa, urodziny. Tematem inscenizacji jest piękny zwyczaj, kiedy panna młoda odwiedza swojego przyszłego męża z kołoczem - mówiła Ewelina Kuśka, która od lat zaangażowana jest w kultywowanie śląskich zwyczajów.

Inscenizacja cieszyła się dużą popularnością i mieszkańcy odwiedzili Galerię Historii Miasta, aby bezpośrednio obejrzeć przedstawienie. Kto jednak nie mógł być w galerii może obejrzeć przedstawienie na naszym materiale wideo. Naprawdę warto.

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

O Święcie Niepodległości opowiada historyk Marcin Boratyn O Święcie Niepodległości opowiada historyk Marcin Boratyn

One tworzą to miasto. Jastrzębskie kobiety bohaterkami wernisażu One tworzą to miasto. Jastrzębskie kobiety bohaterkami wernisażu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
do zołza z zofiówki27.10.2018 23:07

widać prostactwo u ciebie nawet w nicku

tik tak27.10.2018 16:16

Hanysowska, pisowska, katolska
To piszą ci nowocześni, wykształceni i na poziomie. Którzy uważają że inni dzielą Polaków

Gość zołza z zofiówki 27.10.2018 16:14

Do Gościa : Co Ty wiesz w nogach spisz i odciski innym obgryzasz .
Występ 10/10 warto było zatrzymać się na tej stronce i obejrzeć-dziękuję tym wspaniałym dziewczynom z zespołu Jastrzębioki ;)

Gość26.10.2018 21:41

Przecież to tradycja wybitnie śląska czyli hanysowska a Jastrzębie jest przecież typowo miastem goroli. Coś pomylili rejony.

Gość26.10.2018 7:38

Było pięknie.

obserwator26.10.2018 6:53

Dziękujemy bardzo zespołowi Jastrzębioki . Było Super.