Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°11°
30 października 2018

JSW: hala produkcyjna zamiast kopalni

JSW: hala produkcyjna zamiast kopalni
fot. JSW S.A.

Jastrzębskie Zakłady Remontowe rozpoczęły budowę pierwszych hal produkcyjno-remontowych na terenie byłej kopalni Krupiński w Suszcu. Cztery inne hale zostaną gruntownie zmodernizowane.

Nowe hale w Suszcu powstaną w formule „projektuj i buduj”. To faktyczny początek Programu JZR Rozwój, który pozwoli na rozszerzenie działalności produkcyjno-remontowej spółki JZR. Dzięki temu do zakładów Jastrzębskiej Spółki Węglowej trafią nowe i lepsze jakościowo produkty.

 - Projekt JZR Rozwój  ma finansowanie zagwarantowane uchwałą zarządu JSW. Wiemy, jak ten projekt przeprowadzić , a pierwszy krok to właśnie podpisanie umowy z generalnym wykonawcą - mówi Rafał Rychter, prezes zarządu Jastrzębskich Zakładów Remontowych.

Dzięki tej inwestycji realizowanej przez Jastrzębskie Zakłady Remontowe należące do Grupy Kapitałowej JSW, w Suszcu pracę znajdzie początkowo 37 osób – to głównie ślusarze, spawacze i tokarze. Ale w planach jest też zwiększenie zatrudnienia finalnie do 170 osób; chodzi przede wszystkim o osoby zamieszkałe na terenie Suszca i okolic.

W halach będą produkowane szyny kolejek podwieszanych, rurociągi magistralne, krążniki do przenośników taśmowych, rynny trasowe do przenośników zgrzebłowych i sekcje obudów zmechanizowanych. Produkty te zostały wybrane dzięki analizie  zapotrzebowania, zarówno historycznego, jak i bieżącego oraz planów poszczególnych zakładów Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Dzięki temu JSW SA będzie mogła częściowo uniezależnić się od dostawców maszyn i urządzeń górniczych.

Plan, którego realizacja właśnie się rozpoczęła jest odpowiedzią na sytuację rynkową i jest strategiczną decyzja Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która przewiduje podniesienie rangi JZR do jednej z największych Spółek w Polsce produkujących maszyny i urządzenia górnicze oraz świadczących usługi produkcyjno-remontowe usługi na rzecz JSW S.A. Zespół obiektów produkcyjno-remontowych powstanie w Suszcu do 2022 roku. Natomiast pierwsze produkty zjadą z linii produkcyjnych w 1 Q 2020r.

Program JZR Rozwój to pierwszy element planu związanego z rewitalizacją terenów po byłej kopalni „Krupiński”. 
 

 - To część szerszego programu uprzemysłowienia regionu Dzięki nowej inwestycji, spółka JZR nie tylko zwiększy swój potencjał produkcyjny, ale także my realizujemy nasze zobowiązania związane z zagospodarowaniem terenu po byłej kopalni „Krupiński”. To potwierdzenie naszego zaangażowania w społeczną odpowiedzialność biznesu - mówi Daniel Ozon, prezes zarządu JSW.

 Jastrzębska Spółka Węglowa ma ambitne plany związane z rewitalizacją byłej kopalni w Suszcu. Ma tam powstać nowoczesny kompleks przemysłowy, w skład którego - obok obiektów JZR - wejdzie m.in. fabryka ogniw wodorowych stosowanych w elektromobilności oraz pojazdów napędzanych tym czystym paliwem, nowoczesny zakład włókien węglowych, a także wyjątkowa w skali kraju podziemna elektrownia szczytowo–pompowa. Kolejny z projektów zakłada stworzenie na tym terenie centrum serwisowo-logistycznego. Program rewitalizacji został opracowany przez ekspertów i partnerów w oparciu o analizę możliwości i potrzeb regionu oraz wyzwań technologicznych, przed którymi stoi także JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wydobycie rośnie, ceny węgla spadają JSW: Wydobycie rośnie, ceny węgla spadają

JSW przekazała 150 tys. zł na zakup inkubatora JSW przekazała 150 tys. zł na zakup inkubatora

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Do Gość Dziś o 11:3901.11.2018 23:44

Po co jak są gotowe hale. Tylko zmiana adaptacji. I to częściowej bo w większości są gotowe.

Gość01.11.2018 11:39

Jeszcze nic niestawiają

Gość31.10.2018 22:26

Teheran z ciebie takie radio jak z gramofonu wiertarka. Sam pełno byków walisz ale komuś wypominasz.
Akcja byki radiowe rozpoczęta.
A już widzę spokrewnione języki Polski i Perski. Jedyne co mamy wspólne to cyfry arabskie. No i pomoc dal naszych rodaków w okresie II wojny.

Radio Teheran31.10.2018 13:43

@GośćDziś o 11:16
1. W Teheranie nie mieszkaja Arabowie

2. Persowie maja wlasny jezyk (spokrewniony m.in. z j.polskim - wiele wspolnych elementow)

3. Teheran nie lezy na pustyni
https://pl.wikipedia.org/wiki/Teheran 
https://en.wikipedia.org/wiki/Tehran 

4. Piszemy w jezyku polskim "pseudospawacz", "spoza"

Gość31.10.2018 11:16

Do radia na pustyni - czytałem te wypowiedź z 10:38 i powiedz gdzie tam masz co nie tak? No chyba że w arabskim jest inna pisownia. A ty nie jesteś arab tylko jakiś przyszywaniec.

Do adam30.10.2018 20:41

Masz rację. Znowu ich pełno będzie a młodzi roboty nie mają.

Gall Anonim30.10.2018 17:27

Nie wiem czy dobrą wiadomością jest że ważne zamówienia przejmą JZR które stają się dla spółki monopolistą i ciągną z kopalń na maxa. Wiele rzeczy można by kupić taniej w ramach otwartego przetargu. Jakość remontowanych przekładni PZS też pozostawia wiele do życzenia.

Pokaż wszystkie opinie (14)