Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°21°
31 października 2018

Ogrzewalnia dla bezdomnych rusza 1 listopada

Ogrzewalnia dla bezdomnych rusza 1 listopada
fot. UM Jastrzębie

Od 1 listopada w godz. od 18.00 do 8.00 przy ul. Północnej działać będzie ogrzewalnia. Osoby bezdomne mogą znaleźć w niej schronienie.

Zgodnie z zapisami regulaminu, ogrzewalnia zapewnia tymczasowe schronienie osobom bezdomnym przebywającym na terenie Jastrzębia-Zdroju. Dodatkowo stwarza ona możliwość wykonania podstawowych zabiegów higienicznych.

Jak pokazują doświadczenia lat ubiegłych, osoby bezdomne chętnie korzystają z tej formy pomocy i w czasie zimnych nocy przenoszą się z chodników i ulic, klatek schodowych czy innych miejsc właśnie do ogrzewalni.

- Warto dodać, że cały teren ogrzewalni jest ogrodzony i monitorowany, a dodatkowo w godzinach jej funkcjonowania na miejscu obecny jest zawsze strażnik miejski. Mundurowy, oprócz zapewnienia ładu i porządku, podejmuje natychmiastowe działania w przypadku zaistnienia nagłych, nieprzewidzianych zdarzeń - informuje jastrzębski magistrat.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kibice GKS pomagają bezdomnym Kibice GKS pomagają bezdomnym

Znowu podpalenie w bloku na ul. Północnej Znowu podpalenie w bloku na ul. Północnej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Gość03.11.2018 22:58

Na każdym osiedlu po kilka kościołów święci którym zabawa halloweenowa przeszkadza a problem maja z ogrzewalnia dla bezdomnych. Nie wasza sprawa dlaczego są bezdomni. Nie rozliczajcie miasta tylko jsw jak szukacie pieniędzy.

dysydent03.11.2018 22:30

Oczywiście że przyjmują nawalonych jak stodoła ale nie mogą wnosić alkoholu.

Gość03.11.2018 21:08

Mam nadzieje ze pijanych petentow nie przyjmuja

Lewak01.11.2018 12:13

Ile miłości do bliźniego wylewa się w komentarzach. Katolicki kraj.

dysydent 31.10.2018 22:41

Wyrażone opinie ,maja , jak również poniższych wypowiadających się dotarło do A2D2 i tym podobnych żałujących tych pasożytniczych śmierdzieli???

dysydent31.10.2018 21:06

Sami sobie zgotowali taki los a pracy jest pod dostatkiem włącznie z zakwaterowaniem ale po co pracować jak można pić ,żreć i srać gdzie popadnie na koszt podatników !!!!

#R31.10.2018 18:09

Co za rządzący! Z moich i waszych pieniędzy będą finansować taką ogrzewalnie. Do roboty ich zagonić i wtedy mogą korzystać a nie wiecznie im rządzący dają z nic nie robienie.
W myśl zasady: "pracujesz, masz dobrze. Nie pracujesz, masz zle" Proste!

Pokaż wszystkie opinie (10)