Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°11°
31 października 2018

Adwokat został prezesem spółki górniczej

Adwokat został prezesem spółki górniczej
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Spółka Restrukturyzacji Kopalń ma nowego prezesa.  Został nim adwokat Janusz Gałkowski, do niedawna członek rady nadzorczej spółki Węglokoks Kraj.

Janusz Gałkowski zarządzał dotąd - jako partner zarządzający - Spółką Partnerską Adwokatów i Radców Prawnych. Jest adwokatem - w 1986 r. uzyskał dyplom magistra prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. W latach 1987-1991 odbył aplikację adwokacką. Ukończył liczne kursy, m.in. z zakresu praw człowieka, prawa wspólnot europejskich oraz kurs dla likwidatorów przedsiębiorstw państwowych. 

W latach 1991-2001 prowadził kancelarię adwokacką w Żywcu, a od 2001 r. w Bielsku-Białej. Jest m.in. arbitrem w Sądzie Arbitrażowym przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach, członkiem Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej w Warszawie, członkiem-założycielem Instytutu Praw Człowieka Adwokatury Polskiej, należy też do Stowarzyszenia Prawników Katolickich. Jest członkiem rady nadzorczej spółki Węglokoks Kraj, do której należy kopalnia Bobrek-Piekary. 

Nowy prezes zastąpi na stanowisku szefa SRK Tomasza Cudnego, który kierował spółką od czerwca ubiegłego roku. We wrześniu Tomasz Cudny, który w kilku poprzednich miesiącach przebywał na zwolnieniu lekarskim, został odwołany ze stanowiska przez radę nadzorczą firmy. Rada dobrze oceniała pracę poprzedniego prezesa, a przyczyny jego odejścia ze spółki - jak podano - miały charakter osobisty. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Po szkole jest praca w JSW Po szkole jest praca w JSW

Związki zawodowe JSW popierają prezesa Hereźniaka Związki zawodowe JSW popierają prezesa Hereźniaka

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
Radio Teheran02.11.2018 20:44

@Gość01.11.2018 8:59
Glowny szef Iranu nazywa sie prawnikiem.

Gospodarka Iranu kontrolowana jest wlasnie przez takich Rydzykow.
Mozesz sobie cos tam dziubac bez ograniczen. Ale jak chcesz zarabiac miliardy, np. sprzedawac rope czy importowac powszechny produkt (jak Coca Cole), to musisz skumac sie z ajatollachem.

Polska najwyrazniej dazy do tego samego.

Gość02.11.2018 10:27

Gadowski nie zna się nic a nic na górnictwie prawdziwy amator a wtrąca się co chwilę w tą branże.

Byk01.11.2018 14:05

To adwokaci będę wiezieć co z czym sie je.

Gość01.11.2018 12:54

Następny prezes będzie ginekologiem, bo to niemal ta sama branża.

Gość01.11.2018 8:59

Jest prawnikiem katolickim to da radę. Rydzyk mu powie gdzie kasę wysyłać. Masakra.

viktor31.10.2018 23:14

Zna się na górnictwie bo jak studiował prawo to akademik ogrzewany był węglem

Ale poza tym porządku?31.10.2018 16:53

"Cieszmy się i podziwiajmy", że Polskę opanowała niszczycielska mafia. Bijcie im brawo. Śpiewajcie hymny pochwalne o nich. Złodzieje z tej organizacji bardzo to lubią. Głupi są szczęśliwi nawet jak są oszukiwani.

Pokaż wszystkie opinie (20)