Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°17°
2 listopada 2018

Tysiące zniczy na cmentarzach

Tysiące zniczy na cmentarzach Zobacz więcej zdjęć

Dzień Wszystkich Świętych jest dniem zadumy i refleksji. Właśnie wtedy Polacy tłumnie odwiedzają cmentarze, aby zapalić znicz na grobach swoich bliskich.

W tych dniach cmentarze wyglądają wyjątkowo, szczególnie wieczorową porą, kiedy na mogiłach swoich bliskich, ale również bohaterów narodowych, czy ofiar II wojny światowej palą się tysiące zniczy. Ci, których zmarli pochowani są w innych częściach Polski lub poza granicami kraju, zapalają znicze pod cmentarnymi krzyżami.

W Jastrzębiu tradycyjnie już 1 listopada przeprowadza się kwesty na rzecz Hospicjum Domowego im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza, działającego przy parafii św. Katarzyny i Opatrzności Bożej.  W to charytatywne przedsięwzięcie angażuje się młodzież szkolna. Natomiast harcerze sprzedają znicze, z których dochód przeznaczony jest na cele organizacyjne.

Polub i udostępnij
Czytaj też

O jastrzębskich cmentarzach opowiada historyk  Marcin Boratyn O jastrzębskich cmentarzach opowiada historyk Marcin Boratyn

Najwiecej kradzieży we Wszystkich Świętych. Nie daj się okraść Najwiecej kradzieży we Wszystkich Świętych. Nie daj się okraść

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
au!03.11.2018 9:26

Świetna impreza, brawo pani prezydent!

#R02.11.2018 13:29

Do Gość 8:18:
Pewnie masz rację ale najważniejsze to żebyśmy my osobiście pamiętali o swoich bliskich. Najłatwiej jest krytykować innych. Niech reszta robi co uważa. Obłudnicy

Radio Teheran02.11.2018 9:56

@GośćDziś o 8:04
Ja kupilem swiecacy miecz i maske potwora.

Gość02.11.2018 8:18

Pokazówka a cały rok groby opuszczone.

Gość02.11.2018 8:04

Wybrałam się na cmentarz, po drodze skorzystałam z ofert handlarzy oferujących swój towar. Zjadłam hot doga, kupiłam ciasto, pączki i inne słodycze, królicze uszy, balony. Niestety miałam tak napchane reklamówki, że musiałam wrócić do domu. Może w przyszłym roku dotrę na groby.

pasażer 5702.11.2018 6:58

Co za bełkot dzisiaj jest normalny dzień pracy !!! jaki długi weekend dla kogo dla urzędników chyba opamiętajcie się.