Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°17°
Poseł Gadowski Sprawozdanie
5 listopada 2018

Znowu zatrucie gazem. Reanimowano mężczyznę

Znowu zatrucie gazem. Reanimowano mężczyznę
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Czad znowu zaatakował. Tym razem jego ofiarą padł mieszkaniec osiedla 1000-lecia. Na szczęście udało się mu przywrócić funkcje życiowe.

W środę w godzinach przedpołudniowych Państwowa Straż Pożarna otrzymała zawiadomienie, że w jednym z mieszkań znajdujących się na osiedlu 1000-lecia doszło do ulatniania się tlenku węgla.

- Po przyjeździe zastępu pod wskazany adres stwierdzono, że obecny na miejscu zdarzenia zespół ratownictwa medycznego prowadzi resuscytację krążeniowo-oddechową. Mężczyzna bez wydolnego krążenia, nieprzytomny. Strażacy natychmiast przystąpili do wsparcia w prowadzeniu reanimacji. Równocześnie podjęta została decyzja o sprawdzeniu atmosfery miernikiem wielogazowym. Wykonane pomiary potwierdziły obecność tlenku węgla (999 ppm), po włączeniu przepływowego gazowego podgrzewacza wody. Przewietrzono mieszkanie. Mężczyzna po odzyskaniu i ustabilizowaniu funkcji życiowych został zabrany do szpitala - informuje kpt. Łukasz Cepiel, oficer prasowy PSP w Jastrzębiu-Zdroju.

Sprawdzono również pozostałe mieszkania w pionie wentylacyjnym - nie potwierdzono obecności tlenku węgla, atmosfera bezpieczna.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębscy strażacy z psami ruszyli na pomoc Jastrzębscy strażacy z psami ruszyli na pomoc

Pożar na stacji paliw Pożar na stacji paliw

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Mokry Marian 05.11.2018 23:59

Musi ktoś umrzeć aby SM zajęła się problemem. Najlepiej gdyby zmarli wszyscy z jednej klatki to wtedy by dało coś do myślenia. A tak człowiek żyje więc nie ma.problemu L4 odszkodowanie z ubezpieczenia za pobyt w szpitalu. Pogotowie zarobilo. I pasuje.

Nova05.11.2018 18:44

Kominiarze przychodzą wyłącznie w celu "podarowania" kalendarza za "co łaska". Sprawdzanie przewodów wentylacyjnych i kominowych to sprawa"przy okazji" i odfajkowanie zbędnego obowiązku. SM powinny zatrudnić faktycznych fachowców, a nie przebierańców.

Gość05.11.2018 11:43

Blok 15 os 1000 lecia ludzie ile razy prosza spółdzielnie o wizyte kominiarzy lub czyszczenie wentylacji kominow a spółdzielnia ma to gdzies .. sprawa trwa od tamtego roku.
Mzn nie interesuje sie zyciem i zdrowiem mieszkancow

Radio Teheran05.11.2018 11:41

XXI w. juz pelnoletni
a Jastrzebie walczy z problemami Trzeciego Swiata.

gość05.11.2018 11:22

Sprawą piorytetową spółdzielni powinna być prawidłowa wentylacja. Czy można zrobić bsrdziej nowoczesne kominy, urządzenia. Ja jeśli gotuję to muszę otwierać dwa okna szeroko lato zina bo inaczej czujnik wyje. Ocieplenie bloków spowodowało, ze nie ma mikro wentylacji, nie wspomnę o klatkach schodowych.