Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
6 listopada 2018

Fala policyjnego protestu dotarła do Jastrzębia - 40 proc. na L-4

Fala policyjnego protestu dotarła do Jastrzębia - 40 proc. na L-4
fot. Policja.pl

Policjanci w całym kraju masowo idą na zwolnienia lekarskie. W województwie śląskim może to dotyczyć nawet blisko połowy funkcjonariuszy pracujących w drogówce i prewencji. Fala tego swoistego policyjnego protestu dotarła również do Jastrzębia.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju zapewnia poprzez swojego rzecznika mł.asp. Bogusławę Kobeszko, że ciągłość służby i bezpieczeństwo obywateli jest zapewnione. Wiadomo jednak, że także jastrzębscy mundurowi znacznie częściej korzystają ze zwolnień lekarskich, niż w analogicznym okresie rok temu. Najczęściej są to funkcjonariusze prewencji i drogówki.Na zwolnieniach lekarskie poszło 40 proc. mundurowych KMP Jastrzębie (w komendzie służy ich ok. 200, czyli 74 policjantów jest na L4), głównie z prewencji i ruchu drogowego.

Zgodnie z prawem policjanci nie mogą pozwolić sobie na strajk, a jedynie na protest po służbie. Dlatego oficjalnie zwiększoną absencję chorobową nie nazywa się strajkiem.

Rafał Jankowski, przewodniczący NSZZ Policjantów, podkreśla, że jeszcze nigdy w Policji nie było aż tak źle i sytuacja powoli może być niebezpieczna. Policjanci domagają się podwyżki po 650 zł dla każdego funkcjonariusza, zniesienia emerytalnego limitu 55 lat, a także wprowadzenia pełnopłatnych zwolnień lekarskich dla mundurowych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policja: "Rzetelnie naliczono punkty karne" Policja: "Rzetelnie naliczono punkty karne"

3-letnie dziecko błąkało się wieczorem w Szerokiej 3-letnie dziecko błąkało się wieczorem w Szerokiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (60)
To jest CYRK08.11.2018 16:25

Teraz policja bierze lewe zwolnienia A po proteście będzie analizować i wsadzać lekarzy do więzienia hahahaha. Pieknie się tutaj żyje.

hahaha08.11.2018 10:42

Czemu nie ma kontroli policjantów i lekarzy przeciez to wiadomo ze to wałek i wyłudzenie naszych pieniedzy?

Tylda~Matylda08.11.2018 2:26

Sprawdzić te lewe l4

Gerard08.11.2018 1:56

Każdy ma prawo zachorować. Choroba nie wybiera. Może to akurat byli antyszczepionkowcy i teraz wszystkich złapało bo nie zaszczepieni.

Gość07.11.2018 22:01

Policja, zabrać się za ludzi włądzy łamiąych konstytucje, zakuć ich i do izby zatrzymań!

prorok07.11.2018 20:39

Brawo Policja!
Nie może być tak, że rząd karmi tylko krewnych i znajomych królika.
Nie dajcie sobą pomiatać. Szacunek.

Do Lolek07.11.2018 20:32

Niech zgadnę... Srebrne Audi na SCI ? - dzisiaj ten młody człowiek rozjechałby służby drogowe pracujące na lewym pasie na Piłsudskiego

Pokaż wszystkie opinie (60)