Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
6 listopada 2018

Premier Morawiecki w Jastrzębskiej Spółce Węglowej

Premier Morawiecki w Jastrzębskiej Spółce Węglowej
fot. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził koksownię „Przyjaźń”, należącą do Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Zapoznał się z planami rozwojowymi spółki. 

Wizyta w dąbrowskiej koksowni, 31 października, rozpoczęła się od krótkiej prezentacji Grupy Kapitałowej JSW. Daniel Ozon, prezes zarządu Spółki mówił o Jastrzębskiej Spółce Węglowej jako nowoczesnej firmie, która przoduje w innowacyjnych technologiach i stawia na rozwój. 

- Mamy bardzo ambitne plany, o których nie boimy się mówić. Na przykład wodór, który w przyszłości może stać się bezemisyjnym paliwem napędowym dla nowoczesnego transportu. Chcemy też zaangażować się w produkcję włókien węglowych. To duży krok w kierunku innowacyjności i dowód na to, że Jastrzębska Spółka Węglowa ma ogromny potencjał - powiedział Daniel Ozon, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Premier RP Mateusz Morawiecki odniósł się do innowacyjnych planów JSW

- Bardzo się cieszę, że kolejna bateria koksownicza, zgodnie z planem dla województwa śląskiego, powstaje tutaj, w Zagłębiu Dąbrowskim. Teraz bateria nr 4, potem będzie bateria nr 3 i kolejne inwestycje. Nowoczesna gospodarka opiera się na produkcji stali. Takie inwestycje, jak tutaj w koksowni są ważne dla nowoczesnego przemysłu. Tu pokazujemy, że w ślad za obietnicami, plan dla województwa śląskiego został częściowo wykonany. To ważna sprawa, która pozwoli utrzymać miejsca pracy poprzez nowe inwestycje - mówił premier.

Oprócz zwiększania wydobycia węgla koksowego Jastrzębska Spółka Węglowa zamierza wykorzystywać wodór pochodzący z gazu koksowniczego do zasilania autobusów wodorowych, co docenił premier podczas wizyty w Dąbrowie Górniczej. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Posłowie PiS będą mieli gości Posłowie PiS będą mieli gości

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
Dysponent z Boryni08.11.2018 7:52

A pissszdu. Kocham górnictwo, taka lekka praca a wiecznie wam wszystkim ciężko, myślę ze w 2019 powinni dać podwyżki bo na dominikane bym poleciał z rodzina i nowy samochod by sie przydał.

RYLOWISKO07.11.2018 21:08

Jaka mialaby byc idealna Polska wg. Rydzyka , Kaczynskiego , Macierewicza i czy chcielibyscie zyc w takiej Polsce ?
Odpowiedzcie sobie na to pytanie

Endriu 07.11.2018 20:20

Do Gosc my niechcemy twoich pieniędzy te pieniądze tak samo jak i tobie należą się nam też na nie pracowaliśmy do 04 2018 wiec nie siej wrogiej propagandy egoisto

Endriu 07.11.2018 20:08

Kiedy zaplacicie emerytom 2018 zaległa 14 i węgiel za 2016 nieroby zwiazkowcy i pierdzistolki w biurowca tez dostali a my w tym czasie ciężko pracowali i niedostali a nam się nalezy!!!!!!

Gość07.11.2018 19:44

Em ty idź do pracy a nie wiecznie wszędzie piszesz żeby ci oddali za 2016 poszedłeś na urlop czy emeryturę i koniec.

Em07.11.2018 19:28

Precz z pisem

Em07.11.2018 16:54

Oddac węgiel i 14stke za 2016r i deputat

Pokaż wszystkie opinie (30)