Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 28°23°
6 listopada 2018

Premier Morawiecki w Jastrzębskiej Spółce Węglowej

Premier Morawiecki w Jastrzębskiej Spółce Węglowej
fot. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził koksownię „Przyjaźń”, należącą do Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Zapoznał się z planami rozwojowymi spółki. 

Wizyta w dąbrowskiej koksowni, 31 października, rozpoczęła się od krótkiej prezentacji Grupy Kapitałowej JSW. Daniel Ozon, prezes zarządu Spółki mówił o Jastrzębskiej Spółce Węglowej jako nowoczesnej firmie, która przoduje w innowacyjnych technologiach i stawia na rozwój. 

- Mamy bardzo ambitne plany, o których nie boimy się mówić. Na przykład wodór, który w przyszłości może stać się bezemisyjnym paliwem napędowym dla nowoczesnego transportu. Chcemy też zaangażować się w produkcję włókien węglowych. To duży krok w kierunku innowacyjności i dowód na to, że Jastrzębska Spółka Węglowa ma ogromny potencjał - powiedział Daniel Ozon, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Premier RP Mateusz Morawiecki odniósł się do innowacyjnych planów JSW

- Bardzo się cieszę, że kolejna bateria koksownicza, zgodnie z planem dla województwa śląskiego, powstaje tutaj, w Zagłębiu Dąbrowskim. Teraz bateria nr 4, potem będzie bateria nr 3 i kolejne inwestycje. Nowoczesna gospodarka opiera się na produkcji stali. Takie inwestycje, jak tutaj w koksowni są ważne dla nowoczesnego przemysłu. Tu pokazujemy, że w ślad za obietnicami, plan dla województwa śląskiego został częściowo wykonany. To ważna sprawa, która pozwoli utrzymać miejsca pracy poprzez nowe inwestycje - mówił premier.

Oprócz zwiększania wydobycia węgla koksowego Jastrzębska Spółka Węglowa zamierza wykorzystywać wodór pochodzący z gazu koksowniczego do zasilania autobusów wodorowych, co docenił premier podczas wizyty w Dąbrowie Górniczej. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Agencja Kosmiczna przedstawia dobre praktyki Jastrzębia  Agencja Kosmiczna przedstawia dobre praktyki Jastrzębia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
Dysponent z Boryni08.11.2018 7:52

A pissszdu. Kocham górnictwo, taka lekka praca a wiecznie wam wszystkim ciężko, myślę ze w 2019 powinni dać podwyżki bo na dominikane bym poleciał z rodzina i nowy samochod by sie przydał.

RYLOWISKO07.11.2018 21:08

Jaka mialaby byc idealna Polska wg. Rydzyka , Kaczynskiego , Macierewicza i czy chcielibyscie zyc w takiej Polsce ?
Odpowiedzcie sobie na to pytanie

Endriu 07.11.2018 20:20

Do Gosc my niechcemy twoich pieniędzy te pieniądze tak samo jak i tobie należą się nam też na nie pracowaliśmy do 04 2018 wiec nie siej wrogiej propagandy egoisto

Endriu 07.11.2018 20:08

Kiedy zaplacicie emerytom 2018 zaległa 14 i węgiel za 2016 nieroby zwiazkowcy i pierdzistolki w biurowca tez dostali a my w tym czasie ciężko pracowali i niedostali a nam się nalezy!!!!!!

Gość07.11.2018 19:44

Em ty idź do pracy a nie wiecznie wszędzie piszesz żeby ci oddali za 2016 poszedłeś na urlop czy emeryturę i koniec.

Em07.11.2018 19:28

Precz z pisem

Em07.11.2018 16:54

Oddac węgiel i 14stke za 2016r i deputat

Pokaż wszystkie opinie (30)