Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
7 listopada 2018

Co z centrum handlowym przy ulicy Podhalańskiej?

Co z centrum handlowym przy ulicy Podhalańskiej?
fot. pixabay

Mieszkańcy protestują przeciwko budowie centrum przy ulicy Podhalańskiej. Czy centrum powstanie i kiedy będzie wiadomo, jakie decyzje zapadną w tej sprawie?

Jak już informowaliśmy w październiku mieszkańcy ulicy Podhalańskiej wystosowali petycję do Urzędu Miasta, w której protestują przeciwko budowie centrum handlowego za ich oknami. Co dalej z tą sprawą? Jakie decyzje zostały podjęte?

Jak informuje jastrzębski magistrat inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę dwukondygnacyjnego pawilonu handlowego. Jednak musi on uzupełnić wniosek pod względem formalno-prawnym. Konieczne jest też uzyskanie zgody właściciela sąsiedniej nieruchomości na zabudowę w granicy. Aktualnie trwa postępowanie administracyjne w tej sprawie.

Jak informują urzędnicy, wydanie zgody na budowę uzależnione jest od spełnienia wszystkich wymagań prawnych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dyrektor: "Serce mówi jedno, a rozum drugie" Dyrektor: "Serce mówi jedno, a rozum drugie"

Radni PiS chcą wypłacić "dodatek wyrównawczy" nauczycielom Radni PiS chcą wypłacić "dodatek wyrównawczy" nauczycielom

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Cicho !08.11.2018 10:14

Proszę pojechać do Żor i zobaczyć sobie ile sklepów wielkopowierzchniowych, galerii ,parków handlowych jest obok siebie. Budują się nowe, zgadnijcie proszę kto do nich jeździ na zakupy, bo wydaje mi się, że nie tylko Żorzanie. Dalej blokujmy wszystko jak za czasów Pana Tarasiewicza, a obudzimy z ręką w nocniku. Spójrzcie jak wyglądają strefy gospodarcze w Żorach, a jak w Jastrzębiu. W Żorach firma na firmie , a w Jastrzębiu w strefie można najwyżej kozy wypasać. Blokujmy wszystko wyjdźmy na ulice, protestujmy, ale pamiętajmy, że nie mieszkamy w spokojnej leśniczówce nad jeziorem, pod lasem tylko kurna w mieście i to niemałym, wszelkie tego typu niedogodności będą komuś doskwierać! Miasto się kurczy i to dlatego, że paru niezawldowolonych przekonuje innych z tumiwisizmem, że jak na zakupy pojadą kilkanaście kilometrów, a do pracy do Czech to nic się im nie stanie, a w mieście będzie błogi spokój, psy będą zaczekać dupami ogólna kurna sielanka. Ludzie ! To jest miasto nie wioska! W innych miastach ludzie mieszkają przy dwupasmowówce, która przecięta jest mostem z torami kolejowymi, a między tym znajduje się galeria handlowa i tam.jescze nikt nie umarł od braku widoku na cmentarz! Róbcie tak dalej , protestujcie , a na weekend będziecie jeździć w odwiedziny do wnuków do Irlandii! Dzisiaj miasto Jastrzębie-Zdrój to miasto emerytów, za 40 lat będzie to gmina wiejska dla emerytów. Jastrzębie już jest zagrożone "wyginięciem" i to niedaleko za Bytomiem!

Osoba z Gornegi07.11.2018 22:46

Widocznie osoby z Gornego maja to gdzies czy jest tam cos czy nie ma. Czy jest sklep czy go nie ma. Pan Piechoczek radny -bezradny nie robi NIC a ludzie i tak na niego glosuja. Wiec niech nie maja potem pretensji !!!!

Do mieszkanka Górnego07.11.2018 20:33

To zadrzyj kiece i do Piechoczka. Zapytaj co ma za interes w tym. To wasz radny a w sumie nieradny milczek.

mieszkanka Górnego07.11.2018 19:36

Na Podhalńskiej sklep na sklepie - a czy ktoś pomyślał o ludziach mieszkających w Jastrzębiu Górnym gdzie ostatni sklep znajdujący się przy byłej remizie strażackiej-zlikwidowano.Czy wreszcie ktoś pomyśli o tych ludziach którzy tam mieszkają i nie mają nic.Górne jest już w agonii, bo nikt z władz miasta tą dzielnicą się nie interesuje.

Do _DeeJay_07.11.2018 17:40

To co ty na cmentarzu mieszkasz? Jak z parteru nie będziesz widział ulicy przez te galerię?

Cwaniaki wypowiadające nie wiecie co i jak ale już klepać w klawisze trzeba.

Do ??
Na Bielaszkowym placu tyle starczy informacji poczekajcie na otwarcie.

_DeeJay_07.11.2018 16:50

Ciekawe czy jakbyście mieszkali na parterze to też bylibyście "ZA" postawieniem dwukondygnacyjnego molocha???!!!Wolę patrzeć na ruch uliczny niż na ścianę budynku. Popieram protest!!! Wielkie "NIE" dla Bielaszki bo to na jego terenie ma powstać!

??07.11.2018 16:50

W którym dokładnie miejscu ma być to centrum handlowe?

Pokaż wszystkie opinie (13)