Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°21°
8 listopada 2018

Pojawił się domki dla kotów. Niektórzy są niezadowoleni

Pojawił się domki dla kotów. Niektórzy są niezadowoleni
fot. kb /jastrzebieonline

Na jastrzębskich osiedlach pojawiły się domki dla kotów. Maja im pomóc przetrwać jesienne chłody i zimowe mrozy. Jednak niektórzy mieszkańcy są niezadowoleni.

Stowarzyszenie „Cztery Łapy” wykonało w ramach zadania zleconego przez Urząd Miasta pod nazwą „„Azyl II czyli domek na zimę dla miejskich kotów”, schronienia dla kotów.  Są one umieszczane na terenie jastrzębskich osiedli w porozumieniu z magistratem oraz spółdzielniami mieszkaniowymi.  Zadaniem domków jest zapewnienie kotom schronienia podczas jesienno-zimowej aury.

Jednak niektórzy mieszkańcy nie są zadowoleni z tego, że w sąsiedztwie ich bloków powstały takie domki. Wyrażają obawy o ich stan higieniczny i uciążliwość z tym związaną. Takie głosy było słychać m.in. na ulicy Poznańskiej.

Stowarzyszenie „Cztery łapy” zadbało o odpowiednią opiekę nad tymi schronieniami dla zwierząt

-  W celu utrzymania właściwego stanu sanitarno-higienicznego budki będą okresowo sprzątana przez pracowników wolontariuszy. Koty będą dokarmiane również przez nich i pracowników spółdzielni mieszkaniowych. Działania te mają na celu dbanie o dobro zwierząt - informuje stowarzyszenie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Walczą o bezdomne koty Walczą o bezdomne koty

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
jarm09.11.2018 21:08

ja pierniczę o czym tu mowa bez sensu kot czy to dziki czy domowy i tak będzie polował nawet ten co jest dokarmiany bo taka jego natura wiec nie piszcie głupot mam kota w domu a i tak poluje na balkonie i już parę razy wniósł do mieszkania ptaka..a co dopiero na wolności....

ja09.11.2018 1:27

PS Chwilę po tym jak wytruli koty na Katowickiej widziałem szczura, one od razu odzyskały teren jak tylko spółdzielnia zlikwidowała koty

ja09.11.2018 1:23

mam w domu 3 koty urodzone na Katowickiej, żyją, najstarsza kotka ma juz 7 lat. Jej rodzeństwo, a nawet młodsi kuzyni już dawno nie żyją, niektóre z powodu chorób, inne przejechane zostały albo wyrzucone przez okno dla zabawy przez dzieciaki, jeszcze inne podczas deratyzacji (mimo, ze szczurów nie było) wytruła spółdzielnia. Żałuję, ze z tych otrutych żadnego nie wziąłem, wyciągałem je tylko z trawy nieżywe. "Bo ludzie się skarżyli, że sikają na klatkach": - tak mi powiedzieli w spółdzielni. chociaż te koty do klatek nie wchodziły, miały domki robione przez lokatorów, które spółdzielnia likwidowała, przypuszczam, ze te koty większości mieszkańców nie przeszkadzały, tylko paru zgredom emerytom, którzy z nudów wymyślali problemy. Na klatkach sikali ludzie, a nie koty.

do Gość 08.11.2018 22:2409.11.2018 1:13

Koty dokarmiane też polują, taka ich natura. A że przetrwały? Bo się rozmnażają intebsywnie, ale te dzikie krótko żyją - średnio 2 lata. Choroby, ludzie, psy, mrozy, samochody, brak wody. Udomowione żyją kilkanaście lat.

Gość zołza z zofiówki 08.11.2018 23:59

Zostawcie te zwierzaki w spokoju !
Taki kot nikogo nie napadnie i nie okradnie.
Jeszcze trochę to osoby opiekujące się dziko żyjącymi kotami oskarży się o czary-średniowiecze wraca czy zdrowy rozsądek się zatraca???!

Gość 08.11.2018 22:24

Koty dzikie polujące a dokarmianie leniuchy to dwie inne sprawy. Koty przetrwały bez pomocy ludzi a teraz im m1 fundowac. Te budki robią więcej krzywdy tym zwierzętom niż pożytku.

tik tak08.11.2018 20:10

Czytam komentarze i widzę że ludzie piszą że macie szczury w piwnicach. To jak te koty co są na zewnątrz śpiąc w domkach, mają łapać te gryzonie w piwnicach, jak nie mogą do nich wejść. A ty się rzucasz jak goły w pokrzywach

Pokaż wszystkie opinie (31)