Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°11°
Poseł Gadowski Sprawozdanie
8 listopada 2018

JSW: Eksploatacja ściany wstrzymana na trzy lata

JSW:  Eksploatacja ściany wstrzymana na trzy lata
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Prowadzenie dalszej eksploatacji ściany F-8 znajdującej się w kopalni „Zofiówka” będzie wstrzymana na trzy lata. Ma to związek z tąpnięciem, które miało miejsce w maju br. 

Decyzja Jastrzębskiej Spółki Węglowej wynika z opinii wyrażonej przez Zespół Tąpań i Zagrożenia Zawałowego przy KWK "Borynia - Zofiówka - Jastrzębie" Ruch Zofiówka.

"Zespół po dogłębnej analizie warunków górniczo-geologicznych, prognozy zagrożenia tąpaniami, wniosków końcowych otrzymanej ekspertyzy oraz biorąc pod uwagę ustalenia Komisji powołanej przez Prezesa Wyższego Urzędu Górniczego do badania przyczyn wypadku zbiorowego zaistniałego w dniu 05.05.2018 roku, wyraził opinię, iż prowadzenie eksploatacji ściany F-8 w pokładzie 407/1 (rejon robót objętych umową) należy przesunąć w czasie o co najmniej 3 lata" - napisano w komunikacie konsorcjum Bumechu, który miał realizować prace z tym związane.

Do tąpnięcia w kopalni Zofiówka, spowodowanego silnym wstrząsem górotworu, doszło 5 maja. Zginęło pięciu górników, dwóch udało się uratować.

JSW szacowała, że wskutek majowego wstrząsu w Zofiówce produkcja węgla typu 35 w 2018 roku będzie niższa o około 500 tys. ton od założeń przyjętych w strategii JSW na lata 2018-2030. Jednocześnie spółka informowała, że zostały podjęte działania w celu oszacowania skutków zdarzenia na osiągane wyniki operacyjne w kolejnych latach.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Po szkole jest praca w JSW Po szkole jest praca w JSW

Związki zawodowe JSW popierają prezesa Hereźniaka Związki zawodowe JSW popierają prezesa Hereźniaka

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
Jo05.04.2019 23:34

Tam fedrują ino zwą to rejon : J:

Jo han--ys.09.11.2018 21:00

Ciekawe dlaczego wszystkie uroczystości odbywają się na kwk Pniówek.Włodarze wstydzą się Zofiówki.To Pniówek powinien być wizytówką JSW.Takiego syfu jak na Zofiówce nie ma na żadnej kopalni.

Tutejszy09.11.2018 11:24

Na karpia ile będzie

jsw09.11.2018 8:37

Niech spółka oszacuje ile zyskała by na kopalni Krupiński A ile zaoszczędziła likwidując Zofiówkę

górnik09.11.2018 8:35

Zofiówka do likwidacji
Trzeba zlikwidować ten zakład który ciągle przynosi straty
Mniejsze straty przynosiła kopalnia Krupiński
Tam sa pokłady ale w kierunku Orzesza

do Endriu 09.11.2018 8:31

szkoda ze mojemu pradziadkowi nie oddali też mu się należało.
Pracujesz masz nie pracujesz nie masz proste.
Jesteś na emeryturze to chciej węgiel od zusu bo Ci się należy

Endriu 08.11.2018 23:35

Seba oddali 14 i węgiel za 2016 ale nie wszystkim którym się należało emerytom 2018 nie wyplaci li a nam się należy! !!!!

Pokaż wszystkie opinie (25)