Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°17°
8 listopada 2018

Mocny wstrząs w Jastrzębiu. Epicentrum w kopalni Budryk

Mocny wstrząs w Jastrzębiu. Epicentrum w kopalni Budryk
fot. JSW / Agnieszka Materna

W czwartek wieczorem, około godziny 20:30 mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju poczuli mocne wstrząsy. Wstrząsy było czuć również w Rybniku, Żorach czy Czerwionce-Leszczynach. Nieoficjalnie epicentrum wstrząsu wystapiło na terenie kopalni Budryk w Ornontowicach. Wstępnie, żadnemu z górników nic się nie stało.

Początkowe informacje mówili o wstrząsie w KWK Marcel w Radlinie. Później nieoficjalnie dowiedzieliśmy o wstrząsie w kopalni Pniówek w Pawłowicach, jednak Jastrzębska Spółka Węglowa zaprzeczyła tym doniesieniom. Ostatnie informacje mówią, o wstrząsie w okolicach kopalni Budryk.Wiadomo jednak, że potężny wstrząs był odczuwalnej w dużej części naszego regionu. Być może wstrząs miał inne źródło niż związane z wydobyciem węgla.

- Był to wstrząs eksploatacyjny na terenie kopalni Budryk. Załoga została wycofana. Na chwilę obecną nie mam informacji, aby ktoś z pracowników ucierpiał w wyniku tego zdarzenia. Obecnie wdrażana jest procedura przewidziana w takich sytuacjach - mówił dyspozytor kopalni Budryk, należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Jak poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, wstrząs miał siłę 3,9 stopnia w skali Richtera. Epicentrum wstrząsu była kopalnia Budryk w Ornontowicach w powiecie mikołowskim, a precyzyjniej ściana D1 358/1 na głębokości 1050 m.

Około godziny 20:30 lawinowo zaczęły do nas spływać informacje od mieszkańców, którzy poczuli wstrząs. Był odczuwalny m.in. na ulicy Harcerskiej, Opolskiej, Wrocławskiej czy Arki Bożka.

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Pijany 68-letni kierowca wpadł w ręce drogówki Pijany 68-letni kierowca wpadł w ręce drogówki

Karambol na Cieszyńskiej przez... otwarte drzwi Karambol na Cieszyńskiej przez... otwarte drzwi

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (84)
ryl12.11.2018 16:32

piszecie bzdury o kimś a nie macie zielonego pojęcia o osobie

Do MEN12.11.2018 11:28

Nigdy Maryjan nie robił na innej kopalni niż KWK Zofiówka.
Jak się przyjmowałem to on już robił ponoć z 3 miesiące. Całą karierę przeszedł po kolei. Tylko coś na rzeczy jest bo startował w ciepłej komorze jako leber elektryk a skończył na pionie górniczym ze stołeczkiem.

Ale po dziś dzień jak się widzimy do jeden drugiego pozdrawia. I ze starą gwardią dalej pogada. Nie jak te karierowicze że jak idą plotki że biały topek dostanie to już kumpli z fizycznych nie ma a łasi się do białych.

MEN 11.11.2018 22:48

MARIAN JAK PRACOWAŁ NA BUDRYKU TO W DZIALE ROBÓT PRZYGOTOWAWCZYCH A POTEM KWK KRUPIŃSKI

Geolog Amator11.11.2018 16:49

Tak, Maryjan pracował od fizola na tej kopalni i był na wentylacji. Chociaż jeden normalny DT na tej pożal się Boże kopalni.

do 12:4111.11.2018 9:27

Jak go nazwałeś Maryjan nigdy nie był szefem tąpań, nawet w tym dziale nie pracował wiec nie siej plotek. Był zatrudniony w dziale wentylacji

Kreplin10.11.2018 15:34

A dzisiaj wstrząsnęło na "Wesołej" w Mysłowicach. Jedna ofiara śmiertelna.
Barbórka się zbliża...

Do Geolog Amator Dziś o 10:2210.11.2018 14:28

Oni wiedzą tylko gdzie jechać na weekend

Pokaż wszystkie opinie (84)