Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°21°
9 listopada 2018

Obchody Święta Niepodległości w Jastrzębiu

Obchody Święta Niepodległości w Jastrzębiu
fot. pixabay

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości zostanie uczczona w Jastrzębiu wieloma interesującymi imprezami, w których warto wziąć udział.

W sobotę, 10 listopada, w kinie „Centrum” odbędzie się przedstawienie Teatru Polskiego z Czeskiego Cieszyna pt. „Powróćmy jak za dawnych lat”. Aktorzy wykonają polskie piosenki międzywojenne. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca.

Również w sobotę odbędzie się Narodowy Bieg 100-lecia od Bałtyku do Tatr organizowany przez Stowarzyszenie Biegów Górskich w Jastrzębiu-Zdroju. Celem imprezy jest nie tylko uczczenie tego ważnego jubileuszu, ale również promocja aktywności fizycznej.

Impreza zorganizowana zostanie w Zespole Szkół nr 2. Zawodnicy mogą zgłaszać się na bieg na dystansie 10 km, który rozpocznie się o godzinie 12.00. Do wyboru jest również bieg po zdrowie i marsz nordic walking na dystansie 2,5 km, który wystartuje o  godz. 11.00. Jest też krótszy dystans - bieg dla dziewcząt i chłopców na dystansie 150 m - start o godzinie 11.40. Udział w biegu na 10 km mają prawo wszyscy chętni rocznik 2002 i starsi posiadający dobry stan zdrowia. Natomiast w biegu po zdrowie i marszu nordic walking wszyscy chętni - rocznik 2010 i starsi.

Natomiast w Święto Niepodległości, 11 listopada o godzinie 10.00 pod pomnikiem w Jastrzębiu - Bziu odbędą się uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości. Kwiaty pod pomnikiem złożą m.in. przedstawiciele władz miasta, związków kombatanckich, służb mundurowych, harcerze, a także delegacje szkół.

Z kolei o godzinie 11.00 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła odprawiona zostanie msza celebrowana w intencji Ojczyzny, po której uczestnicy uroczystości złożą kwiaty pod pomnikiem Solidarności.

Natomiast po południu mieszkańcy są zaproszeni wspólne przemaszerowanie ulicami Jastrzębia, w radosnym pochodzie, w którym nie zabraknie muzyki, flag i patriotycznego ducha.  Przemarsz odbędzie się 11 listopada o godzinie 17.00 (zbiórka o godzinie 16.30 przed Urzędem Miasta). Dalsze uroczystości o godzinie 17.30 na parkingu przed kinem Centrum. Uczestnikom przemarszu będą rozdawane flagi i chorągiewki. Przed kinem wszyscy wspólnie zaśpiewają pieśni patriotyczne, a na końcu będzie można obejrzeć pokaz ogni sztucznych.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
Gość11.11.2018 14:34

Byk skąd możesz wiedzieć kto co ma w sercu ja też mogę powiedzieć że masz prostactwo i pomówienia w sercu i mózgu.

Byk11.11.2018 13:57

Te święto uczczę w domu . Nie muszę paradować ulicami aby godnie to święto uczcić. Niech bedzie prawdziwa wolność w tym kraju a nie idą z flaga a w sercach mają niechęć czy nawet nienawiść do innych ludzi.

tik tak11.11.2018 1:31

No to jutro o 16 30 spotykamy się pod UM
Z Okazji Święta Odzyskania Niepodległości, życzę wszystkim kolejnych 100 lat Wolnej i Niepodległej Polski.

szczepionkowy faszyzm10.11.2018 22:38

Hmm... trafiłeś w sedno. ten gość ma mózg przeżarty marksistowskimi bredniami. A to jak wirus hiv... - ciężko wyleczyć.

Hmm...10.11.2018 21:07

@ gość 17:17 z radiowcem sie nie dyskutuje,on "wie lepiej".radiowca sie olewa

Radio Teheran10.11.2018 19:12

@GośćDziś o 17:17
"Kojarzysz mi się właśnie z faszystami"

Wlasnie wyznawcy PiS nie maja wlasnych przemyslen i wnioskow.
Kompletna wymiana podrecznikow w szkolach, gdzie nie ma mowy o swiecie, innych rasach, innych kulturach - nic nie mowi? Przebudowa polskiej historii rowniez nie? Nazywanie autorytetow bydlakami (2 dni temu) tez nic? Zdziczenie i agresja palacych race lysych typow z transparentami nie wzielo sie znikad. To ochronny parasol rzadzacej partii sprawia, ze czuja sie bezkarni.
Niedawna wojne w Jugoslawii pamietasz? Sasied zabijal sasiada, bo byl pewien, ze nie spotka go konsekwencja.
Tak dziala autorytaryzm. Miernotom i zwyklym glupkom wydaje sie nagle, ze sa "lepsi", ze moga spolecznie awansowac bez edukacji i pracy, bo istnieje mechanizm organizujacy zycie i czyniacy je latwiejszym. Trzeba tylko wlaczyc sie w system.

Gość10.11.2018 17:17

Radio Teheran ty też jesteś ciemnotą i teoretykiem.Kojarzysz mi się właśnie z faszystami z lat 30 taki omnibus ja wiem wszystko lepiej a wy jesteście tacy a sracy.

Pokaż wszystkie opinie (31)