JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

GKS Jastrzębie wygrywa z Wigrami Suwałki

W meczu 18. kolejki GKS 1962 pokonuje na wyjeździe Wigry Suwałki 3:1, tym samym udanie rewanżując się za porażkę z inauguracji sezonu. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie, a dla GKS-u trafiali Dawid Gojny, Patryk Skórecki i Kamil Szymura!

W 3. minucie z kilkunastu metrów próbował Skórecki, lecz Węglarz nie miał większych problemów. W 10. minucie blisko wyjścia na prowadzenie były Wigry. Po nienajlepszym zagraniu Drazika zza pola karnego tuż obok słupka uderzał Adamec. Sześć minut później z prawej strony mocno dośrodkował Farid Ali, ale piłka była uderzona na tyle mocno, że trafiła Adamka przed bramką i wyszła poza pole gry. Po chwili z rzutu wolnego dobrze przymierzył Ali, jednak Węglarz zdołał wybić na róg. W odpowiedzi po strzale z rzutu wolnego Karbowego bez zarzutu spisał się Drazik.

Z biegiem czasu jastrzębski zespół osiągnął przewagę, dominując na boisku, lecz brakowało dokładności przed polem karnym gospodarzy i sytuacji bramkowych było niewiele. Aż do 39. minuty. Wtedy to obrońcom urwał się Skórecki, którego tuż przed polem karnym faulował Najemski, za co został ukarany czerwoną kartką. Z rzutu wolnego Damian Tront uderzył jednak w mur. W 43. minucie ponownie było groźnie w polu karnym Wigier. Po przejęciu piłki w środku pola Tront minął dwóch zawodników, po czym dośrodkował w pole karne. Piłkę przepuścił Skórecki, a uderzenie Alego zostało zablokowane. W końcówce zerwały się jeszcze Wigry, a kontrę niecelnym strzałem z piętnastu metrów zakończył Adamec i do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla GieKsy. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Alego zakotłowało się w polu karnym Wigier, piłka trafiła ostatecznie do Dawida Gojnego, który z kilku metrów zdobył swojego debiutanckiego gola w barwach GKS-u! Po zdobyciu bramki obraz gry raczej nie uległ zmianie. Gospodarze, osłabieni brakiem jednego zawodnika, starali się wyprowadzać kontry, ale niewiele z tego wynikało. Po jednej z nich ofiarną interwencją uderzenie gracza gospodarzy zablokował Kamil Szymura. W 67. minucie GKS prowadził już 2:0. Piłka dość nieoczekiwanie minęła linię obrony Wigier i trafiła do Patryka Skóreckiego, który precyzyjnym strzałem od poprzeczki nie dał szans Węglarzowi. Kilkadziesiąt sekund później Węglarz uratował swój zespół od straty kolejnego gola, parując piłkę po uderzeniu z dystansu.

Dwubramkowe prowadzenie chyba nieco uśpiło jastrzębski zespół, bo w 72. minucie w niegroźnej sytuacji Kamil Jadach stracił piłkę przed polem karnym gości, ta powędrowała do boku i ostatecznie trafiła do niekrytego Bartczaka, który z najbliższej odległości pokonał Drazika. W 76. minucie z dystansu próbował Farid Ali. Mimo, że piłka po drodze odbiła się jeszcze od murawy, Węglarz nie miał problemów z obroną. Suwałczanie, podbudowani golem, zaczęli śmielej atakować i gościć w naszym polu karnym, jednak na szczęście nie byli w stanie znaleźć sposobu na zaskoczenie naszej defensywy. Odpowiedzieć próbował Adam Żak strzałem z dalszej odległości, lecz tym razem nie powtórzył swojego wyczynu z Nowego Sącza.

W 82. minucie piłka po strzale Bidy odbiła się od poprzeczki, następnie tuż przed linią bramkową, a dobitka głową Sabiłły z bliska jakimś cudem przeleciała nad poprzeczką. Cztery minut później w polu karnym faulowany był Adamek i sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr, którego pewnym wykonawcą był Kamil Szymura. W doliczonym czasie gry Farid Ali mógł jeszcze podwyższyć wynik. Piłka wędrowała jak po sznurku i ostatecznie trafiła do naszego pomocnika, który uderzał zza pola karnego, lecz tym razem Węglarz nie dał się zaskoczyć. Po chwili sędzia zakończył mecz i jastrzębianie zasłużenie wywieżli z dalekich Suwałk trzy punkty!

10 listopada, Suwałki, godz. 19:00
Wigry Suwałki - GKS Jastrzębie 1:3 (0:0)
0:1 - Dawid Gojny (50 min.)
0:2 - Patryk Skórecki (66 min.)
1:2 - Robert Bartczak (72 min.)
1:3 - Kamil Szymura (87 min., rzut karny)

Wigry Suwałki: Damian Węglarz - Paweł Olszewski (72. Bartosz Olszewski), Wojciech Kuriata (46. Adrian Piekarski), Filip Karbowy (56. Bartosz Bida), Kamil Sabiłło, Arkadiusz Najemski, Robert Bartczak, Martin Adamec, Adrian Karankiewicz, Piotr Kwaśniewski, Damian Pawłowski.

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Bartosz Jaroszek (46. Kacper Kawula), Kamil Szymura, Dawid Gojny, Farid Ali, Damian Tront, Maciej Spychała (67. Adam Żak), Patryk Skórecki, Kamil Jadach (88. Krzysztof Gancarczyk), Kamil Adamek.

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)
Żółte kartki: Najemski, Sabiłło, Olszewski, Adamec, Olszewski (Wigry) oraz Jaroszek, Spychała, Tront, Jadach (GKS).