Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
14 listopada 2018

Kolejne potrącenie na pasach. Ranny 50-latek

Kolejne potrącenie na pasach. Ranny 50-latek

To już kolejne potrącenie przechodnia na pasach. Przejścia dla pieszych robią się w naszym mieście niebezpieczne. Nie bez przesady można powiedzieć, że wchodząc na nie ryzykujemy życie.

- Do wypadku doszło w niedzielę, około godziny 23.00, na ulicy Mazowieckiej. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący mercedesem, 27-latek jadąc ulicą Mazowiecką od skrzyżowania z Al. Piłsudskiego w stronę Podhalańskiej potrącił korzystającego z przejścia dla pieszych 50-latka. W wyniku potrącenia mężczyzna doznał urazu złamania nogi i został przewieziony do szpitala w Jastrzębiu. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca osobówki był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają teraz dokładne okoliczności i przyczyny potrącenia. Za rażące naruszenie przepisów, policjanci zatrzymali kierującemu mercedesem prawo jazdy - informuje mł.asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy

Policja przestrzega, że opady deszczu, mgła, wcześnie zapadający zmrok, ograniczają widoczność na drodze. Mokra i śliska jezdnia też nie sprzyjają kierującym. Dodatkowym utrudnieniem są często leżące na jezdni liście. Należy zachować nadzwyczajną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich.

- Apel kierujemy również do pieszych, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania jak najbardziej ma zastosowanie - mówi mł.asp. Bogusława Kobeszko.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wtargnął do domu byłej żony i zasnął Wtargnął do domu byłej żony i zasnął

Ukrywał się 8 lat - "wpadł" u znajomej Ukrywał się 8 lat - "wpadł" u znajomej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
jsw15.11.2018 8:39

To był Emeryt.
Emeryci mają dodatkowe uprawnienia nadawane przez ZUJS
Mogą oni przechodzić na czerwonym świetle kąpać się w miejscach nie strzeżonych pić i palić bez ograniczeń

Anonim15.11.2018 2:13

Byłeś widziałeś? Nie byłeś na pewno, nie wiesz jak sytuacja wygląda a każda jest inna, jeżeli pieszy wejdzie pod koła to nic nie zrobisz a z tego co wiem to kierowca chciał i próbował go ominąć.

Anonim15.11.2018 1:18

A wiesz jak wyglądała sytuacja? Wiesz czy pieszy nie wyskoczyl zza auta bo pomyślał zdążę? Nie wiesz .

Do Gość Dziś o 17:5014.11.2018 19:57

Odblask to powinieneś się nazywać , a na imię powinieneś mieć kogut

do Anonim14.11.2018 18:41

Co ty za bzdurę napisałeś?
Samochód wieczorem jest widoczny bo ma zapalone światła. Czy uważasz, że pisze wszedł przed maskę samochodu bo nie spodziewał się, że samochód jest tak twardy? Myślał, że został wykonany z puchu?
Oczywiste jest, że gdyby się spodziewał, że samochód ma szansę go uderzyć nie wszedłby na przejście!
Zdecydowanie, winny jest kierowca. Mógł słuchać głośnego łupu cupu i zachwycony jazdą pustymi ulicami, nie uważał na otoczenie. Wynik jest znany.
Dlaczego ubranie jesienne nie mają wprasowanych elementów odblaskowych? Trzeba je mieć na ubraniu na drogach poza miastem. W mieście, na oświetlonych ulicach i wolnej jeździe samochodów, nie są potrzebne. A wszędzie potrzebna jest wyobraźnia. Kierowca jej nie miał. Bo, po co mu ona?

Gość14.11.2018 17:50

Dla czego piesi nie noszą odblasków z właszcza wieczorem a nie tylko w ciemnych ubraniach. Kierowca zbyt późno dostrzega sylwetkę na pasach i dla tego tekie skutki.

yyy14.11.2018 17:37

Przepis który daje pieszym pierwszeństwo na przejściu dla pieszych powinien być błyskawicznie zmieniony na taki który pozbawia pieszego tego pierwszeństwa . Być może pieszy 100 razy by się rozejrzal, pomyślał zanim wejdzie na jezdni, a tak to idą jak święte krowy....no ale potem zawsze można napisać lub powiedzieć zginął bo miał pierwszeństwo czyli zginął zgodnie z przepisami.

Pokaż wszystkie opinie (13)