Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
14 listopada 2018

Jastrzębscy policjanci wracają do pracy

Jastrzębscy policjanci wracają do pracy
fot. Policja.pl

Policyjne związki zawodowe ogłosiły koniec protestu. Także jastrzębscy mundurowi wracają do pracy. Grypa i inne choroby minęły. 

W szczytowym okresie policyjnego protestu w jastrzębskiej Komendzie Miejskiej Policji na zwolnieniach lekarskich było ok. 37 proc. mundurowych. Oficjalnie były to typowe zwolnienia w związku z chorobą. Jednak nieoficjalnie funkcjonariusze przyznawali, że to rodzaj strajku. Jak obecnie wygląda sytuacja w KMP Jastrzębie?

- We wtorek rano na zwolnieniach było 22 funkcjonariuszy przy czym cały czas liczba ta zmniejsza się - poinformowała oficer prasowy KMP mł.asp. Bogusława Kobeszko.

Policjanci wracający do pracy nie kryją ulgi, że protest się zakończył.

- Jest dobrze. Widać zmiany - chodzi przede wszystkim o to gonienie za statystykami oraz wlepiania mandatów, jako sposób na dostarczanie pieniędzy do budżetu państwa. Powoli zaczyna być normalnie - powiedział anonimowo jeden z funkcjonariuszy.

Co wywalczyli policjanci?

Mundurowi otrzymają od początku przyszłego roku po 655 zł brutto podwyżki, co spowoduje wzrost wielokrotności tzw. kwoty bazowej o 0,43. Przypominamy, że początkowo MSWiA proponowało od 1 stycznia 2019 r. podwyżkę w kwocie 309 zł, a od 1 lipca 2019 r. w kwocie 253 zł brutto. Porozumienie zakłada też, że funkcjonariusze otrzymają kolejną podwyżkę w kwocie 500 zł brutto - od 1 stycznia 2020 r. Mają mieć też pełnopłatne nadgodziny. Przewidziano także zachęty do pozostania w służbie najbardziej doświadczonych policjantów.  Zrezygnowano z  wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Włamał się do myjni samochodowej Włamał się do myjni samochodowej

Policja poszukuje 45-letniego mężczyzny Policja poszukuje 45-letniego mężczyzny

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Lokator15.11.2018 20:22

Aktywni policjanci drogówka to Maciek R a prewencja Sławek C reszta grabić liście

Rylok 15.11.2018 10:28

Taka akcja a wczoraj wypadek na podhalańskiej,w ciągu niespełna godziny obok policjantów 9 aut bez jednego światła i i zero reakcji?

koko14.11.2018 17:54

"Jastrzębscy policjanci wracają do pracy" wkrótce powinien się pojawić wpis "Jastrzębscy policjanci zatrzymani przez CBA"

Oko proroka14.11.2018 13:21

Słyszałem watacha psów nagle zachorowała i tak samo nagle ozdrowiala brawo dla niekorupcyjnych lekarzy

Bołys Bótka14.11.2018 10:06

A konsekwencje za oszustwo??? W mojej firmie, gdzie zapierniczam i jestem poza domem 13 godz., za takie oszustwo wylądował bym na ulicy. A kundelki za takie skur..syństwo dostały podwyżkę. POlicja musi zostać sprywatyzowana.

Radio Teheran14.11.2018 9:02

Cudowne ozdrowienie