Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
EkoOkna
14 listopada 2018

Spodziewany nalot wrogiego samolotu

Spodziewany nalot wrogiego samolotu
fot. pixabay

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej RP przez  wrogi statek powietrzny.

Wrogi samolot nosi nazwę RENEGADE i stwarza  potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. Właśnie włączenie syren będzie ostrzegało o niebezpieczeństwie.

- Podczas trwania ćwiczenia Ośrodki Dowodzenia i Naprowadzania będą emitować sygnały zgodne z trasą przelotu podejrzanego statku. W trakcie ćwiczenia odbędzie się również trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego może wystąpić konieczność uruchomienia syren alarmowych w celu ogłoszenia i odwołania alarmu - informuje jastrzębski magistrat.

Ćwiczenia odbędą się w dniach 14-15 listopada (termin zapasowy 16 listopada).

Polub i udostępnij
Czytaj też

Skarbówka zrobiła nalot na nieuczciwych sprzedawców  Skarbówka zrobiła nalot na nieuczciwych sprzedawców

Ewakuowano sąd. Bomby nie znaleziono Ewakuowano sąd. Bomby nie znaleziono

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Gość zołza z zofiówki 16.11.2018 0:56

Jak pojawi się zielony ludzik damy znać XD

Gość14.11.2018 23:20

Sceptyk poczytaj tez coś innego.

Ćwiczenia miały na celu test samego systemu alarmowego i dowódców Obrony Cywilnej i nic więcej dlatego tyle trąbiono o tym.

Teheran a ty myślisz że jak co do czego to wszystkich będą ratować? Takich imbecyli jak ty czy sobec po prostu oleją i nie wpuszczą do schronu ma przeżyć tylko wybrana elita.

Sceptyk14.11.2018 21:20

Właściwie to po co takie alarmowanie. Nawet w sytuacji realnego zagrożenia byłoby bez sensu. Ile w kraju zostało schronów przeciwlotniczych z których może skorzystać ludność cywilna.

Rolex 14.11.2018 19:51

Proponuję jeszcze cwiczenia: "uwaga, wariat na drodze"

Ufffff14.11.2018 15:19

Ja bym proponował ćwiczyć uwaga jedzie kolumna rządowa uciekamy!!!!!! :))))))))))))))))))))))) to bardziej realne niebezpieczeństwo :)))))))))))))))))))))))

Radio Teheran14.11.2018 13:08

@GośćDziś o 11:11
"Małe bo małe ale są"

I pomieszcza 90 tys. ludzi? W Szwajcarii schrony pomieszcza miliony mieszkancow.

KAZ14.11.2018 11:15

Będzie przelatywał Antonov 225, największy samolot transportowy na świecie z bombą atomową na pokładzie. Oczywiście bomba z papieru bo to tylko ćwiczenia.

Pokaż wszystkie opinie (13)