Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 27°22°
14 listopada 2018

Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja?

Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja?
fot. pixabay

Jedną z mieszkanek Jastrzębia spotkała niemiła niespodzianka. Została okradziona z pieniędzy za pośrednictwem profilu facebook. Co na to Policja?

Pod koniec października 30-letnia jastrzębianka przekonała się, że pieniądze, którymi płaci za promocję postów ze swojego bloga na portalu internetowym facebook zostały skradzione. Złodzieje przywłaszczyli sobie 90 zł. Zmienili hasło wyjściowe, w ten sposób uzyskali dostęp do wszystkich zapisków, rozmów prowadzonych na priv i oczywiście pieniędzy.

- Udałam się z tą sprawą na Komendę Miejską Policji w Jastrzębiu-Zdroju w nadziei uzyskania pomocy - złapania przestępcy. Na początku policjanci wyrazili zdziwienie, że zgłaszam taką sprawę, bo raczej trudno będzie ustalić sprawców. Potem przesłuchano mnie dwukrotnie i szczegółowo zebrano dane - mówi jastrzębianka.

Na koniec zgłaszająca otrzymała pismo z Komendy Miejskiej Policji o odmowie wszczęcia dochodzenia „z uwagi na brak danych dostatecznie uzasadniających podejrzenia popełnienia czynu”. Nie zamieszczono uzasadnienia tej decyzji powołując się na art. 325 e §1 Kodeksu Postępowania Karnego.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Posiadali narkotyki. Teraz siedzą za kratami Posiadali narkotyki. Teraz siedzą za kratami

Dziewczynka mogła wylecieć przez okno Dziewczynka mogła wylecieć przez okno

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (43)
TenOn20.11.2018 6:12

Oczywiście, 90zł to niewielka suma i tak zwana "mała szkodliwość".
Jednak włamanie się na cudze konto na portalu społecznościowym, czy przejęcie tożsamości to już przestępstwo. Najczęściej jest winny właściciel konta, ponieważ nie zachował lub nie korzystał ze wszystkich dostępnych metod zabezpieczenia konta. Mimo wszystko do przestępstwa doszło, niestety służby w Polsce jak widać nie są przygotowane na takie zgłoszenia. Jak ktoś wspomniał przy KWP i KGP działają wydziały stworzone do walki z cyberprzestępczością, więc zasoby mają, z chęciami bywa różnie. Inna sprawa, co tak naprawdę poszkodowana kobieta zeznała.

Gość16.11.2018 12:23

I własnie o te durne i głupkowate komentarze panów policjantów chodzi, kiedy przyjmują zgłoszenie od mieszkańca. Czuja się mocni, bo rozmowa nie jest nagrywana. A kumple z pokoju poświadczą im wszystko co chcą. Więcej kultury policjanty, a głupkowate uwagi pozostawić sobie na rozmowę z żona w domku.

Gość zołza z zofiówki 16.11.2018 0:52

Nie mam FB ,po Naszej klasie jestem uodporniona na , fleki z apteki.

Gość zołza z zofiówki 16.11.2018 0:50

Kiedyś syn z kolegami założyli blog z danymi do konta gry ,którą sami z własnych środków utworzyli ,no cóż ktoś się włamal.
Wymietli wszystko i pszywłaszczyli sobie zyski,komentarz Policjii ,....... bezcenny

starypijany15.11.2018 22:25

tylko zlodziej nie popelnij przestepstwa tylko wykroczenie

do Franc 15.11.2018 19:16

Mają wysilić móżgi, o ile je posiadają, i podjąc kroki w celu ustalenia sprawcy lub sprawców. Łachy nie robią - społeczeństwo płaci im za robotę.

Franc15.11.2018 19:08

Może swój obowiązek spełnili. Prokurator nadzoruje postępowania i podpisuje postanowienia. Zawsze można zaskarżyć postanowienie. Tylko jeżeli do przestępstwa nie doszło albo nie można uzyskać dowodów na podstawie, których sąd może skazać to czy na siłę mają złapać pierwszego lepszego i starym powiedzeniem "dajcie człowieka a paragraf się znajdzie"?

Pokaż wszystkie opinie (43)